NT screening - špatné hodnoty krve

Anonymní
7.7.15 14:57

NT screening - špatné hodnoty krve

Ahoj holky, omlouvám se za anonym, ale chodí sem rodina a ještě to neví. Dnes ráno jsem byla na kombinovaném screeningu ve 13. týdnu. Dle UZ vše negativní, v kombinaci s výsledky krve riziko 1:131 na Downův syndrom. V tom kombinovaném testu ale nebyla zahrnuta hodnota nosní kůstky, protože Dr. zlobil systém a nešla tam nějak vložit. Teď odpoledne mi volala, že přepočítáno i s nosní kůstkou je riziko DS 1:780. Každopádně říkala, že hodnota HCG je extrémně vysoká a PAPP zase hodně nízké, přesné hodnoty bohužel nevím. Máte některá zkušenost, co to může znamenat??? Mám se stresovat? Za 3 týdny jdu na tripply a jejich výsledky se pak integrují do toho NT screeningu. Nevím, co si o tom myslet. Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

288
7.7.15 15:17

Neboj. Hodnotí to počítač a je to hodně zkreslený. Pokud je ultrazvuk v pořádku, tak nepanikař. Já si to prožila taky. Minulej tejden sme se dozvěděli výsledky. Zbytecne plasej. Neboj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
7.7.15 15:37

Teď jsem koukala do svých výsledků a nemůžu tam vyloženě na downa výsledek najít. Každopádně jsem testy z krve měla pozitivní (takže špatné) Ale potom podle UZ bylo vše v pořádku, stejně tak v 21tt. Kdyby tam to riziko opravdu bylo vysoké, tak by ti to určitě řekli. Proto se ten test dělá.
Jinak HCG jsem měla 153,30 a PAPP-A 0,752 (ale nerozumim tomu)
Takže nestresuj (ikdyž vim, že se to lehko řekne). Přeji ať všechno dopadne dobře!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5021
7.7.15 15:55
@Anonymní píše:
Ahoj holky, omlouvám se za anonym, ale chodí sem rodina a ještě to neví. Dnes ráno jsem byla na kombinovaném screeningu ve 13. týdnu. Dle UZ vše negativní, v kombinaci s výsledky krve riziko 1:131 na Downův syndrom. V tom kombinovaném testu ale nebyla zahrnuta hodnota nosní kůstky, protože Dr. zlobil systém a nešla tam nějak vložit. Teď odpoledne mi volala, že přepočítáno i s nosní kůstkou je riziko DS 1:780. Každopádně říkala, že hodnota HCG je extrémně vysoká a PAPP zase hodně nízké, přesné hodnoty bohužel nevím. Máte některá zkušenost, co to může znamenat??? Mám se stresovat? Za 3 týdny jdu na tripply a jejich výsledky se pak integrují do toho NT screeningu. Nevím, co si o tom myslet. Děkuju.

Hoď se do klidu, měla jsem šílené hodnoty krve ve 2 těhotenstvích ze 4 a v dalších 2 už jsem žádné takové krávoviny nepodstupovala. Děti žádné genetické vady nemají. Zkrátka jsem asi ojedinělý exemplář, kdy ty výsledky krve byly špatné, i když dítě OK. A stejně, riziko 1:120 je v podstatě zanedbatelné, pokud byl UZ dobrý, tak bych byla klidná. Na tripple bych nešla, nemá to smysl. Pokud máš pochybnosti, objednej se k nějakému dobrém doktorovi na kontrolní UZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama