Opar na rtech v těhotenství

148
6.7.15 23:39

Opar na rtech v těhotenství

Ahoj holky, jsem ve 12 tt a na spodnim rtu se mi udělal ošklivý opar, na internetu jsem narazila na dost děsivý článek o oparech v těhu: http://cs.medixa.org/…-tehotenstvi . Kde se píše jak opar může poškodit plodu mozek, způsobí vadu očí až smrt plodu. Zdálo se mi to jako pitomost, tak jsem hledala dál a dočetla se, že by s oparem v těhu byl problém pouze když bych ho v těhu dostala poprvé, ale jelikož na něj trpím dost často, tak by to mělo být v pořádku, nebo co myslíte vy? A co se může v těhu na opar použít? Já brala vždy tablety herpesin a mazala framykoinem, ale to teď nemůžu. :think: děkuji za odpovědi. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

839
6.7.15 23:54

@Džajna taky jsem v těhotenství měla opary.. je to jak říkáš, s tím opakováním, protilátkami a tak.. Neboj, bude to dobré. Framykoin na opar je na nic. Je to antibiotikum a opar způsobuje vir!!! Takže kromě promaštění nedělala ta mastička s oparem vlastně nic. Vazelína by zafungovala stejně. Co ti zabíralo byly ty Herpesin tablety - ale brát celková antivirotika na obyčejný opar na rtu? To trpíš na nějaké těžké nebo s komplikacemi? Já opar taky v prvním trimestru dostala, vyčetla jsem na internetu báječnou radu s plátkem česneku a já blbá ji poslechla.. Nikdy předtím ani potom jsem neměla po oparu na rtu takovou jizvu, jako po aplikaci toho česneku. 2 roky jsem viděla to místo, kde byl, děs. Takže pokud najdeš tuhle radu, radím nezkoušet. Já jinak v těhotenství používala svůj starý dobrý Oparstop - mastička s hadím jedem, ale bezpečná a mě zabírá líp než všechny Herpesiny a Zoviraxy a jiné předražené antivirotické mastičky. Co je tutově v těhotenství bezpečné jsou takové ty náplasti na opary na principu vlhkého hojení - compeed jestli se ještě dělá nebo Hemagel gel - stejný princip. A od Cannadermu je taková vodička z konopí (toho lékařského bez omamných látek samozřejmě), ale to jsem nikdy nezkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1711
7.7.15 00:31

Ahoj, buď v klidu, to jsou nějaké katastrofické scénáře na strašení budoucích matek. Taky jsem měla v těhotenství hodněkrát opar, je to v pohodě. Poslední dobou mi zabírá TeaTrea olej, hodně opar vysuší, natírám si to hodně často, třeba každou hodinu. Jak se ty pupínky změní na stroupky, tak zase naopak pořád mastit, třeba jelením lojem nebo vazelínou. Zkus to, třeba Ti to taky pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
7.7.15 02:17

V obou těhotenstvích jsem měla opar nespočetněkrát. A děti jsou zdravé. Léčila jsem Herpesinem - mastí. Je lokální a bez předpisu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
7.7.15 06:32

Ahoj, ja ho mam zrovna ted a dle dr.to nevadi, horsi by byl pasovy ci vaginalni. Takze to neresim. Me pomaha potirat obycejnou dezinfekci. Sice to pali jako cert, ale vysusi to, tudiz tolik nehnisa a dezinfekce je i antiviroticka. Mimo tehu pouzivam naplasti, ale ted se snazim vyhybat vsem medikamentum co to jde. :mavam:

• Citovat
  • Upravit
29578
7.7.15 06:42

Opar na rtu jsem mívala VÝHRADNĚ v těhotenství nebo těsně po porodu, kdy byl organismus oslabený. Děti jsou zdravé. Já jsem to ničím speciálním neléčila, potřela genciánou.
Nebezpečný by byl pásový nebo genitální opar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1705
7.7.15 07:28

Taky jsem měla opar. Vzdycky jsem pouzivala Erazaban mast. Tak jsem nechtela nic pokazit a sla se poradit do lekarny. Rekli, ze mi muzou nabidnout jedine naplasti nebo mast Erazaban. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
7.7.15 08:28

A ja trpela v prvnim tehotenstvi zrovna na genitalni opar - mela jsem ho asi 3× a v pohode..(ale trpela jsem na to uz pred otehotnenim, kdyz bylo vic stresu nebo oslabeni imunity)..ted jsem tehotna po druhe a zatim ani jednou, tak super..a na puse to neni tak hrozny, zvlast jestli pred tehotenstvim jsi je mivala..takze bud naprosto v klidu:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
7.7.15 08:41
@atominnka píše:
V obou těhotenstvích jsem měla opar nespočetněkrát. A děti jsou zdravé. Léčila jsem Herpesinem - mastí. Je lokální a bez předpisu.

@Džajna Léčila jsem úplně stejně jako @atominnka každé těhotensví i kojení. Menší zlo je zachytit v počátku a párkrát máznout :palec: U prvního dítěte jsem se bála, tak jsem si koupila b-komplex a mazala sudocrémem. Bylo to lepší, než nic, ale moc to nepomohlo. Pak už jsem to nehrotila používala herpesin. Je to lokální mast.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
7.7.15 13:34

Holky, děkuji za rady, ja volala obvoďačce, jestli je v těhu opar nějak škodlivý, a ta mi ne4ekla nic, ani co na to ať se prý zeptám gynekokoga, ale tomu se nedovolám, má dovču.. :? Tak jsem se ptala v lékárně jakou mastičku můžu teď v 1. trimestru a tam mi řekla, že radši žádnou a doporučila mi náplastě Zoviconceal, je jich 6,no ale moc jim nevěřím, mám zkušenosti s compeed a hrůza, i bez nich by se mi ten opar hojil stejně, tak uvidíme :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
7.7.15 22:43

@Džajna jaaaj, normálně si kup herpesin mast a na nic se jich neptej a o těhu nic neříkej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
8.7.15 06:31

Ja bych se teda v prvnim trim. Bala cokoliv. Proste ho prezij nebo patlej dezinfekci, ta ti ho vysusi a rychleji zahoji. Je antiviroticka. Me v prvnim trim gyndar nechtel dat ani globule na infekci kvasinek. Takze tak.

• Citovat
  • Upravit
20820
8.7.15 08:01

Tak já kupříkladu z vlastní zkušenosti vím, že když opar podchytim včas, stačí jen jednou maznout a mám pokoj. Mast je lokální, takže pokud si tím člověk nemaže velkou plochu a nemaže příliš často, tak je to v pohodě. Popravdě si nějak nedovedu představit, jak by pidimnožství lokálně působící masti na půl cm ctverecnim na obličeji mohlo ohrozit těhotenství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
8.7.15 08:18
@Amys píše:
Tak já kupříkladu z vlastní zkušenosti vím, že když opar podchytim včas, stačí jen jednou maznout a mám pokoj. Mast je lokální, takže pokud si tím člověk nemaže velkou plochu a nemaže příliš často, tak je to v pohodě. Popravdě si nějak nedovedu představit, jak by pidimnožství lokálně působící masti na půl cm ctverecnim na obličeji mohlo ohrozit těhotenství.

naprosto souhlasím - pokud se to chytne včas, nemusí se mazat x krát denně, stačí 1-2× a je klid.. a druhý den jsem to měla zaschlé.

@Envie konzultovala jsem některé léky v těhu s vyhlášeným gynekologem v čr - zrovna i Herpesin mast. Prý je naprosto neškodná, protože je to čistě lokální. Lepší prý použít te Herpesin než riskovat šíření oparu. dál jsem konzultovala Flonidan a Ibalgin (kdyby to někoho zajímalo) :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.1.19 18:06

Opar na konci 1. trimestru - POPRVÉ v životě

Ahoj, prosím o radu! Jsem ve 12. týdnu a udělal se mi opar nad horním rtem. Přestože už je mi přes 30, opar mám pravděpodobně poprvé (nepamatuji si, že bych ho kdy měla). Hrozí něco miminku? Potírám si ho tea tree olejíčkem - to mi poradili v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama