Nudí mě život

Anonymní
29.7.20 19:25

Nudi me zivot

Dobrý den. Už týden mem trápí změny nálad a nudi me zivot. Často se mi meni nalady. Chvili jsem straasne smutna a chvili vesela, ale citim se znudena. Presne minuly rok jsem mela deprese.( ted je to mnohem horsi) Ted se mi to vratilo, a uz me nebavi zit. Kdyz chci spat v hlave mam myslenky, ze umru.
Uz nevim co delat. K psychologovi pujdu, ale nejsem jeste objednana. Zazila/ Zazil jste nekdo neco podobneho?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14024
29.7.20 19:31

Primráně si zajdi na psychiatrii pro léky. A k tomu se vrať (?) do psychoterapie. Občas to je holt delší boj.

Až se ti srovná neurochemie, bude snazší hledat něco co tě těší a věci tě začnou zase zajímat - ten stav co máš není natrvalo.

Jako podporu v léčbě (opravdu potřebuješ léky a psychoterapii, nejde to bez nic a vyhýbat se lékům je hloupost, ne hrdniství) je hodně dobrá tahle knížka

https://www.kosmas.cz/…dat-depresi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 19:41

Anonym 2

Mam to hodne podobne.
Pul roku jsem uzivala lek Olwexya, k tomu dochazela psychologovi.Leky jsem vysadika a s tim ztratila i silu chodit nadale k psychologovi.
Momentalne je syn 7let u taty, ja jsem dnes cely den doma prolezela.
Nic me nebavi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 19:41

Upřímně, mně pomohlo čtení knížek zabývající se psychologií a psychosomatikou. Pozorovala jsem sama sebe, jak se chovám v určitých situacích, atd.
Z těch knížek doporučuju psychosomatickou prvouku od Honzáka, protože lépe pochopíš, jak fungují tvoje emoce (jaký mají reálný biologický význam) a možná ti to pomůže lépe se vyznat sama v sobě a v tom, proč se ti to děje. Taky je hodně dobrá meditace a relaxace. Ale určitě - vyšetření u psychiatra a následná dlouhodobá psychoterapie!! Je to dlouhý boj, ale stojí to za to..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 19:47

O nejaky ty knize jsem premyslela, ale nikdy jsem si zadnou nekoupila, ale kdyz tady vidim ze to pomohlo tak si ji urcite koupim.

• Citovat
  • Nahlásit
37
29.7.20 19:51
@Anonymní píše:
Dobrý den. Už týden mem trápí změny nálad a nudi me zivot. Často se mi meni nalady. Chvili jsem straasne smutna a chvili vesela, ale citim se znudena. Presne minuly rok jsem mela deprese.( ted je to mnohem horsi) Ted se mi to vratilo, a uz me nebavi zit. Kdyz chci spat v hlave mam myslenky, ze umru.
Uz nevim co delat. K psychologovi pujdu, ale nejsem jeste objednana. Zazila/ Zazil jste nekdo neco podobneho?

A mas nejaky konicek treba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 19:53

Já si třeba myslím, že v dnešní době přibývá lidí s psychickými nemocemi (že to není tím, že by akorát předtím nechodili k lékaři, protože to bylo tabu), ale v dnešní době plné technologií, kdy jdu po ulici a na každé straně na mně blikají různé reklamy, zvuky, atd.. je to pro náš nervový systém, hrozně moc podnětů, které nestíhá zpracovávat nebo to stíhá jen tak tak. Když se k tomu přidá ještě další stres a nebo je člověk jenom více háklivý na stres, mozek nestíhá a vyustí to v nějaký psychický problém. U tebe třeba ty změny nálad nebo deprese -uvědom si, že je to vše řízeno látkama v mozku - tzn. je to biologické.. takže za to nemůžeš, je to to samé jako u člověka, který má jakýkoliv jiný ne psychický problém (např. cukrovka, zlomená noha,..), proto potřebuješ léčbu. Záleží, jak závažný tvůj stav je - popř. medikace, ale určitě psychoterapie, která ti pomůže jednat zjistit příčinu, ale hlavně tě vyslechne a pomůže ti to zvládat. Já bych doporučila ty relaxace, kdy si člověk může odpočinout od všech myšlenek a podnětů a na chvíli vypnout. Možná ti to připadá zbytečné a neúčinné, ale opak je pravdou. Hlavně buď trpělivá - chce to relaxovat (meditovat) každý den nebo aspon několikrát týdně a nejdříve za několik týdnů uvidíš výsledky. Držím palce!

• Citovat
  • Nahlásit
4512
29.7.20 20:11
@Anonymní píše:

nuda a zmeny nalad,
jasna znamka luxusniho zivota bez starosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 20:12

Nevim, jestly by to mohla byt pravda, ale myslim si ze by to mohlo byt tim ze babicka mela schizofrenii a taky mela drive deprese. A taky si myslim, ze by k tomu mohlo pridat to, ze me matka bila a zlomila o me varecku, a take jsem v ty dobe nedavala moc emoce na jevo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 20:14

@Aktij1234 bavi me sport. Take me bavi studovat. Studuji vysokou skolu.

• Citovat
  • Nahlásit
1388
29.7.20 20:21

Promiň, asi se to nehodí, ale nemůžu si to odpustit. Studuješ VŠ a napíšeš „jestly“?
Jinak chce se to opravdu něčím zabavit a neutápět se v negativních myšlenkách. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 20:31

@zelená7 píšu rychle, spletla jsem se.

• Citovat
  • Nahlásit
37
29.7.20 21:58
@Anonymní píše:
@Aktij1234 bavi me sport. Take me bavi studovat. Studuji vysokou skolu.

Aha tak to jsi chytra holka kdyz studujes, ja jsem driv mela podobne stavy, od bolesti zad, ale vse vyresilo cvicení uvolnování svalstva, vitaminy ktere pomahaji i proti unave, pravidelna strava, dostatecny spanek. Takove informace urcite mas vid, kdyz rada sportujes. Zalezi tedy jaky sport? Posilujes treba pravidelne v posilovne? Me dost pomohli protahovaci cviky. Myslim ze kdyz jsou svaly ztuhle ze to take dost pusobi na psychiku vim z vlastnich zkusenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.7.20 22:02

@Aktij1234 Většinou chodim do posilovny, ale taky chodim behat a cvicim i doma.

• Citovat
  • Nahlásit
4512
29.7.20 22:25
@Anonymní píše:
@Aktij1234 Většinou chodim do posilovny, ale taky chodim behat a cvicim i doma.

a mas nejakeho frajera nebo jsi sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama