Nutí mě do alkoholu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.4.22 21:13

Nutí mě do alkoholu

S přítelem jsme už 4 roky, zatím jsme nikdy neměli žádné problémy a všechno bylo v pořádku, ale poslední dobou se hádáme kvůli jedné takové fakt blbosti - alkoholu. Prakticky vůbec nepiju, alkohol mi nechutná, prostě je to na mě nějak moc “kyselé/hořké”, jediný “alkohol” co můžu jsou maximálně nějaké koktejly typu mojito nebo piňa colada, kde je to prostě smícháno s něčím a ten alkohol není tolik cítit v tom, ale to opravdu výjimečně, protože mi to fakt nechutná a ani tomu neholduji. Přítel to akceptoval, nikdy s tím nebyly problémy po ty 3,5 roku vztahu, ale poslední dobou mě tak furt přemlouvá a různě mi to podsouvá. Jako alkohol mi opravdu nechutná a i když jsem s kamarády venku, tak prostě mám kofolu nebo nějaký džus. Jenže tomu přítel nevěří a mysli si, že mu lžu a že určitě piju s kamarády a s ním pít nechci. Je pravda, že si hodně výjimečně dám s přáteli nějaký shot, ale to fakt výjimečně, abych netrhala partu a vždy je to jediný shot a nic jiného, protože mi to fakt nechutna. Jenže vždycky když nekam jdeme teď s přítelem, tak me přemlouva, proč si nedám víno nebo pivo nebo něco takového, jenže já mu nedokážu vysvětlit, že prostě nechci pít a nechutna mi to. Řeknu mu, že maximálně nějaké to mojito nebo něco takového, ale on to prostě nebere. Když jsme byli nedavno venku s kamarády a on se jich zeptal, zda když jsem s nimi sama venku, tak s nimi piju, tak ti blbci řekli ze srandy, že vždy vypiju několik půl litrů a pritel se toho chytil a věřil jim…no a teď mi nevěří, když jdu nekam ven a že tam nepiju. Navíc už parkrát řekl, že by mě rad videl opilou a jaka by to asi byla sranda, že mě musí někdy opít. Jenže já to fakt nechci a takový životní milník fakt nemám se opít. Já vím, že je to asi blbost kvůli cemu se hádat a nevím, proč tak najednou začal, protože cele tři roky a něco mu to vůbec nevadilo, ale asi jak jsem začala chodit více ven teď zase po koroně a tak, tak si toho asi začal více všímat, že fakt nepiju ani když jsem venku :nevim:
Jak to řešit? Nějak si sednout a fakt se poradit? Jako nějak nechci zase zahazovat jinak skvělý vztah kvůli tomuto…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
43699
6.4.22 21:16

Nuti se nenech. Je asi trochu natvrdlý, když nechápe, že někomu alkohol nechutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1488
6.4.22 21:17

Hráblo mu?
Nezačal on sám nějak víc popíjet, a má pocit, že by bylo lepší, kdybys s ním držela krok a nevyčítala mu to případně?
V první řadě bych od něj chtěla vědět, proč o to tak usiluje a proč tak najednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83616
6.4.22 21:25

No, asi by sis mela priznat, ze ten vztah neni tak skvělý, jak si namlouvas, ve skvelem vztahu se totiz jeden z partneru nechova jako de.bil. A nutit druheho delat cokoliv proti jeho vuli, nicjineho neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
377
6.4.22 21:30

Já jsem jako ty.Ale já jsem takový extrem, že na Silvestra si v pripitku jen smočím jazyk :P Mě alkohol nechutná v jakékoliv podobě :roll: A nenecham se nutit ani rozhodit kecy.Me v tom chlap ale vždy podrzi :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83616
6.4.22 21:36

@Sája2617 Tak to me chutna, ale jen když na nej mam naladu, když nemam, tak proste piju nealko. Ale u me uz okoli zjistilo, ze bytostne nesnasim, když se me do neceho snazi tlacit, tak uz to moc nikdo nezkousi. Stacilo se jednou zvednout a odejit se slovy, ze pokud nechapou vyznam slove ne, tak nemam naladu na dalsi konverzaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
6.4.22 21:49

Ja bych v tom videl uplne neco jineho.

Zazil ze po poziti alkoholu je otevrenejsi rozhovor

Chce te opit aby kuli sexu aby to bylo jinak nebo jiny a stydi se ti to rict.

Muzi vseobecne nenavidi opile zeny. Videl bych v tom spis stav ktery s alkoholem prichazi nez samotne pití alkoholu.

Mozna te chce u toho svazat nebo aby jsi byla vice uvolnena a souhlasila s necom s cim normalne nesouhlasis a nebo opravdu jen uprimnejsi povidani.

Mozna se uplne pletu ale zazil jsem takove pripady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
6.4.22 21:55

Prosím tě, proč chceš řešit, že nepiješ? Nepodlehni a drž se svého rozumu. Aby jsi tady nakonec za 2 roky neřešila svou závislost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
6.4.22 22:13

Rozhodně se nenech do NIČEHO nutit. Vysvětli mu že alkohol k životu nepotřebuješ. Jestli on jo, prosím. Ono Ho to přestane bavit. Nechápu proč Tě do toho nutí. Já mého přítele viděla za 6 let vztahu jen jednou opilého, on byl spíše v náladě, byl ale tak roztomilý, ale také Ho nenutím aby byl každý víkend v náladě, protože je pak roztomilej. Zeptej se ho proč Tě chce opilou? Zvědavost? Budeš více uvolněná? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.22 22:13

@Sája2617 já to mám úplně stejně. Alkohol mi nechutná, radši si dám džus/čaj/horkou čokoládu a vůbec mě to neláká. Na oslavách při přípitku smočím rty v cinzanu a to je tak všechno.
V období mých cca 15-25 let to někteří lidi kolem mě taky nemohli pochopit a otravovali, ať s nima piju, ale vždy jsem si stála za svým. Teď je to už každému šumák. Manžel mi to nikdy nenutil.
Na tvém místě bych mu to jasně řekla, a pokud ti navíc nevěří, tak bych s ním neztrácela čas a našla si někoho jiného. Pro mě je důvěra ve vztahu základ.

• Citovat
  • Nahlásit
252
6.4.22 22:19

Já vždy s oblibou říkám, že jsem přestala pít v den svých 18. narozenin :D Jsem z Moravy, slivovice a víno „teče proudem“, tak jsem si tohle samozřejmě taky odžila. Teď už mi to ani nechutná, většinou mi to smrdí + mám s opilými lidmi špatné zkušenosti, tak je to u mě mimo jiné dáno i tímhle. A že to někdo nechápe? Já jsem nikdy nikoho nepřesvědčovala, ať nepije, nechápu proto, proč mají někteří lidé tendence přesvědčovat mě, ať piju. Argumenty/psychický nátlak ve formě „Tak se se mnou přece napiješ, mám narozeniny“ mě dokážou vytočit k nepříčetnosti. Jakože… Mě by nenapadlo říct třeba veganovi „Tak si přece se mnou dáš smažený hermelín, mám narozeniny“. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
6.4.22 23:36

Pěknej deb. l. Asi tuší benefity pro sebe, který by mu mohly z vaší „náladičky“ kápnout. Proto na vás tlačí. A je to absolutně nepřijatelné. Zda vy budete či nebudete pít alkohol není nic k debatě a k vysvětlování. Když mi někdo chtěl vnutit alkohol, stačilo jen: „Teď nechci, nebudu, smiř se s tím.“ A klidně jsem to zopakovala několikrát, dotyčný se mohl stavět na hlavu, vnucovat se s otázkami proč, s domněnkami - nic jinýho ode mě neslyšel. A nezmohl nic. Nedebatovat, nevysvětlovat. Jak prosté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.22 23:40

@Russet @Karamba2020 právě že ne, nezačal nějak více pít a nic takového, jediné, co mě napadá, je to, že jsem fakt začala chodit více se známými “na pivo” a on nějak nevěří tomu, že celý večer vydržím na limonádě, když všichni kolem mě pijí pivo a víno atd…jenže hold jo, klidně si za sebou dám všechny možné druhy džusů a limonad za ten večer, než do sebe strčit alkohol :D takže on právě teď vždy vytáhne argument - ale s kamarády piješ a se mnou ne…jenže s kamarády taky nepiju, jen asi 2-3× jsem si dala nějaký shot na něčích narozeninách, ale musela jsem se jo překonávat, jenže jinak fakt nepiju

• Citovat
  • Nahlásit
424
6.4.22 23:45
@Sája2617 píše:
Já jsem jako ty.Ale já jsem takový extrem, že na Silvestra si v pripitku jen smočím jazyk :P Mě alkohol nechutná v jakékoliv podobě :roll: A nenecham se nutit ani rozhodit kecy.Me v tom chlap ale vždy podrzi :potlesk:

Já to mám přesně tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.22 23:58

@j.a.n.i1 jako právě my jsme nikdy neměli žádný problem do teď, nebo jakože měli, ale vždy jsme to dokázali zvládnout a nebylo to nic velkého, jinak si fakt sedneme, ale toto je první takový naráz, jakože on si to asi ani moc neuvědomuje, třeba před par dny když jsem to načala, tak řekl - ale já te přeci do ničeho nenutím, je to tvoje volba…ale týden zpátky se mi snažil podsunout nějaké to ochucené pivo v plechovce, že je to přeci sladké…ale budeme si o tom muset promluvit

@Sája2617 jako já to mám takto taky - vždy jen cucnu, pak to hned podávám někomu jinému, aby to za mě dopil, jakože fakt ten extrém jsou koktejly, ale když je to možné, tak prosím vždy bez alkoholu, protože mně to prostě nechutná :nevim:

@Jabblicko Závislost už v rodině máme u mladší sestry a to je fakt pro mě i odstrašující příklad, že fakt alkohol ne

@Sluníčko97 Já přítele viděla dvakrát nebo třikrát opilého - jinak on rikal, ze když se napiju, tak budu aspoň více otevřená a společenská, protože třeba s nim jsem vylozene extrovert a tak, ale třeba před cizími lidmi jsem zase introvert a on jako strašně velký extrovert to trochu hůře nese, že jsem takový introvert někdy, ldyz s nim v soukromi jsem extrovert :nevim:

@Tofifea Právě On to až donedávna chápal a ještě se tím “chlubil”, že ma takovou hodnou a slušnou holku, co nekouří, nepije, dorazí domu v poradku atd, ale najednou přeplo :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat