Obavy z listerie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 19:23
Obavy z listerie

Ahoj holky. Jak vidíte z nadpisu, mám obavy. Je to snad jediná nemoc, ktere se bojim, proto vse důkladně myju, tepelne opracuju atd. Jsem 27 tyden tehotenstvi a dala jsem si 2 redkvicky, umyla jsem je odkrajela to zelené, vsak víte jak to myslím. No a jedla jsem, asi treti kousnuti a citila jsem hlinu, nevim jak je to mozne, asi byla dole, samozrejme jsem to vyplivla :roll: cetla jsem ze inkubacni doba je 3-70 dni, ale že tam hrozi umrti ditete atd. Fakt se ted bojim, nebim kdy na krev, nevim za jak dlouho by to ublížilo miminku :(
Prosim poraďte, napište, děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Paola21
Závislačka 3849 příspěvků 26.03.19 19:26

Klid, se nic nestalo.

G.a.b.c.a20
Kecalka 440 příspěvků 26.03.19 19:27
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Jak vidíte z nadpisu, mám obavy. Je to snad jediná nemoc, ktere se bojim, proto vse důkladně myju, tepelne opracuju atd. Jsem 27 tyden tehotenstvi a dala jsem si 2 redkvicky, umyla jsem je odkrajela to zelené, vsak víte jak to myslím. No a jedla jsem, asi treti kousnuti a citila jsem hlinu, nevim jak je to mozne, asi byla dole, samozrejme jsem to vyplivla :roll: cetla jsem ze inkubacni doba je 3-70 dni, ale že tam hrozi umrti ditete atd. Fakt se ted bojim, nebim kdy na krev, nevim za jak dlouho by to ublížilo miminku :(
Prosim poraďte, napište, děkuji

Myslim ze zbytecne prehanis ;-)

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 26.03.19 19:29

Klid, zbytečně to řešíš. Když si vezmu, kolik tehuli jí bez obav hermelín, sushi nebo tatarák, tak by bylo úmrtí dětí fakt masakralni :roll: z trochy hlíny na redkvicce fakt nic nehrozí

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 26.03.19 19:32

Klid, zbytečně hystercis. Buhvi co každá druhá tehule nesni třeba v restauraci, tam se kolikrát s mytim zeleniny moc neparou, to by muselo umřít každý druhý dítě…

Aduš8
Závislačka 4120 příspěvků 26.03.19 19:34

No, když vezmu, jak často můj syn olizuje ruce po příchodu zvenku, než mu je stačím umýt, nebo kolik zeleniny, hermelínu a všeho,, nebezoečného" jsem v těhotenství snědla, divím se, že tu ještě jsne všichni zdraví a živí. Uklidni se, riziko nákazy vůbec není tak vysoké, jak všude straší. Přestaň číst blbosti na netu, to ti ubližuje nejvíc.

Tejule
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 26.03.19 19:38

Už zas? Bez k tomu psychologovi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 19:41

@Paola21 @Tejule holky, ja prave cetla, ze to je na redkvickach, prave z te hliny :? Jsem po ivf a ne nejmladší, tak se toho opravdu bojím :roll:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 26.03.19 19:41

@Tejule tohle téma už má nějakou historii? :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 19:49

@Bídžej to nevím, zkusim pohledat.

Holky prý za hlína.. většinou to je prý z tech redkvicek tak se jen ptám. Jak říkám nejsem nejmladší, dite po ivf , tak se tedy omlouvám :(

iPodPrd
Kecalka 195 příspěvků 26.03.19 19:49

Já jsem se ládovala sushi, tatarákem, krvavými steaky, neomytým ovocem hned po utržení.....kromě pochodu střev se nic nedělo, malá je zdravá jak řípa ;) Strašně se to teď hrotí, vždyť ten strach nadělá daleko větší neplechu než to, čeho se bojíme…Jako neříkám vypít syrový záprdek nebo sníst smradlavé maso, ale proboha, kousek hlíny, kterou jste navíc vyplivla… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 19:51

@Kriss Tina @Aduš8 holky děkuji, možná hystercim protoze jsme uz meli salmonelozu , e-coli.. prostě samé krásné nemoci 8o

Jinak děkuji za normalni reakce 8o

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 19:54

@iPodPrd děkuji za reakci :) možná neco pozrela, nevím, dávám si pozor. No jo, i internet dělá své. Většinou to je právě z té hliny at uz na redkvickach, kedlubnech .. atd. Budu tedy víc v klidu :kytka:

FenekUsaty
Závislačka 4697 příspěvků 26.03.19 19:57

Za mne je to absurdni, ale to uz tu predchozi psali. Nicmene to byla redkvicka z normalniho obchodu? Velmi pravdepodobne zadnou hlinu ani nevidela, tyhle zeleniny se casto pestujou hydroponicky, zvlast v zime redkvicku z hliny bych spis necekala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.19 20:07

@FenekUsaty kéž bys měla pravdu, byly z lidlu a hlína na nich právě byla no 8o

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama