Obavy z výchovy

22.1.20 08:31

Obavy z výchovy

Dobrý den, mám takový problém. Neustále mám strach, že něco dělám špatně ohledně mého 7-týdenního syna. Přijde mi, že ho špatně držím (je to velké miminko - má 5600 a 58 cm, takže když ho nesu, tak se celý schoulí do klbuíčka a není hezky rovně)…a plno dalších věcí. Neustále řeším, kolikrát mu za den utřít pusinku a jak často vyprat povlečení atd. Mám strach, abych něco nezanedbala. Třeba nedávno jsem řešila pokládání na bříško. Doktorka mi říkala, ať ho pokládáme hned. Ovšem našla jsem plno článků od fyzioterapeutů, kteří nedoporučují pokládání miminka na bříško dříve než od 12 týdne (a fyzioterapeuti se dle mého vyznají v tomto směru více ohledně páteře atd). Nebo také řeším, jaký program mu přes den vymyslet když nespinká. Třeba ráno mu čtu pohádky, po dalším krmení jdeme například s kočárkem, další ho dám na hrací deku. Pak večer třeba masáž nožiček a bříška. U ničeho samozřejmě ještě dlouho nevydrží, ale i tak mám pocit, že bych se mu měla věnovat nějak více a rozvíjet ho. Děkuji za Vaše odpovědi. Za případné chyby se omlouvám píšu rychle dokud maličký spinká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2946
22.1.20 08:35

Myslím, že to přeháníte. Méně je někdy více. Civilizace nevymřela na to, že by miminko nemělo masáž nožiček apod. Až bude malej lozit apod. tak budete nosit plínky pro dospělý, jelikož si nebude schopná ani dojít na záchod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49140
22.1.20 08:41

Můj muž by mi na tohle řekl - ty zas nemáš žádný starosti, tak si musíš nějaký problémy aspoň vymýšlet, co? ;) Hele, řešit, kolikrát za den mám mrněti utřít pusinku - no když je špinavá, ne? Méně číst, více si užívat mimča, vyrostou strašně rychle. Pozitivní je, že čím větší jsou, tím víc matku zaměstnají reálnýma věcma a ta pak nemá tolik času na vymýšlení kravin :kytka: A u druhýho už budeš řešit, ať má plný bříško, suchou plínu a mezi tím pořádně pomazlit - a taky z nich rostou zdraví a sebevědomí jedinci.

Příspěvek upraven 22.01.20 v 08:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10755
22.1.20 08:42

Připomíná mi to mé pocity při prvním dítěti. Měla jsem sto chutí požádat pediatričku, aby se k nám na pár týdnů nastěhovala :mrgreen: Syn byl ještě větší než tvůj, přišla mi to naopak výhoda, že nepůsobí tak křehce jako jiná miminka v jeho věku :palec: A pomáhalo mi dost vědomí, že děti jsou téměř nerozbitné a plně vodou omývatelné :P Ne, vážně, tyhle různé trendy se mění každou chvílí a představ si, že děti ve zdraví vyrostly i před 50 lety, kdy se posazovaly, vodily za ručičky a cpaly gulášem s knedlíkem od 6m.
Nošení v ruce u dětí, které ještě nesedí, má správně být právě v klubíčku, ne rovně, aby se nepřetěžovala páteř, takže vlastně to děláš výborně. A na bříško já osobně dávala už novorozence, ve 3m už se mi třeba dcera přetáčela sama a začínala se plazit, kdyby neposilovala svaly bříška a zad už dřív, tak bude v půl roce ještě ležák :nevim:

Příspěvek upraven 22.01.20 v 08:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16360
22.1.20 08:42

7 týdennímu čteš pohádky? Já se prvních pár týdnů snažila o jediné, aby co nejvíc spaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
22.1.20 08:44
@andysek172 píše:
Dobrý den, mám takový problém. Neustále mám strach, že něco dělám špatně ohledně mého 7-týdenního syna. Přijde mi, že ho špatně držím (je to velké miminko - má 5600 a 58 cm, takže když ho nesu, tak se celý schoulí do klbuíčka a není hezky rovně)…a plno dalších věcí. Neustále řeším, kolikrát mu za den utřít pusinku a jak často vyprat povlečení atd. Mám strach, abych něco nezanedbala. Třeba nedávno jsem řešila pokládání na bříško. Doktorka mi říkala, ať ho pokládáme hned. Ovšem našla jsem plno článků od fyzioterapeutů, kteří nedoporučují pokládání miminka na bříško dříve než od 12 týdne (a fyzioterapeuti se dle mého vyznají v tomto směru více ohledně páteře atd). Nebo také řeším, jaký program mu přes den vymyslet když nespinká. Třeba ráno mu čtu pohádky, po dalším krmení jdeme například s kočárkem, další ho dám na hrací deku. Pak večer třeba masáž nožiček a bříška. U ničeho samozřejmě ještě dlouho nevydrží, ale i tak mám pocit, že bych se mu měla věnovat nějak více a rozvíjet ho. Děkuji za Vaše odpovědi. Za případné chyby se omlouvám píšu rychle dokud maličký spinká.

Jen tak dal. A ve trech letech bude nesamostatny jedinec, co bude vyzadovat tvoji pritomnost a ty se budes celej den venovat diteti a nebudes mit cas ani na jidlo.
Logicky. Ty taky spis na zadech? A on tam musi bejt cely dny a noci. Nic moc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14623
22.1.20 08:45
@andysek172 píše:

ty jo a ja myslela, ze JA jsem neuroticka. Vidim, ze mam rezervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
22.1.20 08:46
@jahuhudka píše:
7 týdennímu čteš pohádky? Já se prvních pár týdnů snažila o jediné, aby co nejvíc spaly.

Jasne. Vergilia v originale :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2007

To je v pořádku, že se schouli do klubicka, rovne ani být nemá. Však ho nechavej i samotnyho ať se kouka a něco si dělej pro sebe. Ať si zvyká, pak si nedojdes ani ma wc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Hele spíš než ty pohádky mu zpívej… fakt hlavně aby to bylo rytmický…

a hoď se do klidu spokojená a klidná matka rovná se spokojené a klidné dítě

7 týdenní potřebuej hlavně jídlo, náruč tvůj hlas a blízkost a spánek samozřejmě ho dej i na tu deku na chvilku na bříško zkusit, mazli se s ním mluv na něj broukej mu… na procházku na čestvý vzduch…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14403
22.1.20 08:50

7 týdenní miminko je spokojeně když tě má na dohled, a upřímně je mu úplně jedno jestli mu čteš Shakespeara, dětskou knihu nebo telefonuješ s kamarádkou, chce jen slyšet tvůj hlas a obsah toho co říkáš nevnímá :D potřebuje akorát plný pupík a prázdnou plenu :lol: u dalších dětí tě to přejde, to budeš ráda že stihneš uspokojit základní životní potřeby 8) a bacha ať si ho „nerozmazlis“ - nenaučíš na neustálou pozornost, pak by ti z něj hráblo až bude na tobě totálně závislý a nesamostatný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
22.1.20 08:51

Klubicko je ok, staci aby mu neklinkala hlava a aby nebyl moc vertikalne, kdyz to zrovna neni potreba kvuli treba refluxu. Programu moc zatim nepotrebuje, staci mu byt s mamou a chodit ven. Na brisko urcite pokladat-kratka doba, vicekrat denne. Cca ve 3 mesicich by uz mel past koniky, tak jak by se to naucil, kdyby na brisku nebyl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
22.1.20 09:19
@andysek172 píše:

Taky jsem byla přehnaná (jsem asi teda pořád), holt prvorodička, no…na bříško jsem moc nepokládala, protože hrozně řval a já na to neměla nervy. Začala jsem až někdy okolo čtvrtýho měsíce, to už tolik neřval a snad ho to i bavilo. Dnes mu je rok a neni nijak opožděnej, vše je, jak má být, takže to pokládání na bíško bych nějak nehrotila, ale jestli ti u toho nepláče, tak ho klidně pokládej. Časem bude líp, jakmile začne bejt mobilnější a zabaví se sám. Já byla v tý fázi, jak jsi ty, taky zoufalá, bezradná, vystresovaná…člověk prostě hned neví všechno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
22.1.20 09:24

Výchova teprve přijde. A to bude opravdu téma na řešení.
Sedmitýdenní dítě potřebuje především uspokojovat základní potřeby včetně samozřejmě potřeby blízkosti maminky, ale je jedno, jestli ho jen chová, masíruje mu u toho nožičky nebo čte toho zmíněného Vergilia :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
22.1.20 09:26

Koukni na film babies, je to o dětech na roznych kontinentech a vývoj mají v prvním roce stejný, ať jde o Afriku nebo Ameriku. Ovšem všude se jim věnují ruzne.ja bych to neprehanela. Dětem jsem hodne zpívala, nosila, ukazovala svět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama