Jak odnaučit 10měsíční miminko uspávání na rukou

21.1.20 18:41

Jak odnaučit 10měsíční miminko uspavani na rukou

Dobrý den maminky, chtěla bych se zeptat mám 10měsíčního chlapečka a snažíme se odnaučit usínání na rukou už to dělám 5dni že ho nechám vyřvat a nepomaha to, řve 10min pak 5min je ticho pak zase řve 10min pak třeba 2-3min ticho a zase a přitom je hrozne unavený a když už usne po pul hodině, tak.spi jen půl hodiny, a když jsme ho uspavali na rukách tak potom spal hodinu někdy aj přes hodinu, už nevim co dělat, usínání na rukou chceme odnaučit protože se me dělají záněty v rukach a šílené to bolí, děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14651
21.1.20 18:43

A proc ho to odnaucujes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 18:45

Uz jsem psala proč, protože se me dělají záněty v rukách a už to nejde ho tak uspavat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5183
21.1.20 18:45

Tím, že ho necháš vyřvat, ho jen utvrdíš v tom, že máma není a nebude. A pro miminko je ten pocit skoro rozsudek smrti, protože ví, že bez mámy nepřežije. Je to pro něj obrovský stres.
Raději bych hledala, jak si odpočinout jinak, tj. houpat buď s rukama opřenými na míči nebo dát mimčo do nosítka a po usnutí odepnout a odložit do postele. Určitě by se našel i nějaký jiný snesitelný způsob (uspat u prsa ve velké posteli apod.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
659
21.1.20 18:48

Zkusila bych nosit v šátku, mohl by tam pěkně usnout a pospat si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 18:48

Zkoušela jsem placat po zadku, davat si ho do postele a nezabírá nic nez nosit na rukách a chodit s mimcem, nekojim takze u prsa neusne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14651
21.1.20 18:50
@Lida1234 píše:
Uz jsem psala proč, protože se me dělají záněty v rukách a už to nejde ho tak uspavat

aha to chapu. Ja uspavala do 18m a ucinil tomu konec chronicky zanet ramene.

Moje mala si to ale dala vysvetit, ze uz se bude uspavat v postylce. Byla vyrazne starsi no…

Manzel to nemuze prevzit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 18:57

@warita pritel pomaha ale pres den je v praci a muj malej jeste chodi 3× spat a v noci taky vstavam.ja obcas aj přítel, přítel jezdí dve hodiny do. prace a vraci se az večer tak me pomaha co může, aspon večer

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14651
21.1.20 19:01
@Lida1234 píše:
@warita pritel pomaha ale pres den je v praci a muj malej jeste chodi 3× spat a v noci taky vstavam.ja obcas aj přítel, přítel jezdí dve hodiny do. prace a vraci se az večer tak me pomaha co může, aspon večer

mas vic moznosti: uspavat v satku, uspavat k kocarku drncanim pres prah, uspavat v postylce tak, ze drziz za rucicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 19:10

Zde bych k tomu rekla, ze jak jste si ho naucili od malicka, tak to mate… jen vyzaduje to, na co je zvykle. Zanet nevysvetlis, ja bych volila metodu vytrvat. Minutu nechat poplakat, prijit, utisist, znovu polozit, odejit. Pak dve minutky nechat poplakat, znovu prijit, pak pet minut, deset… a vydrzet tyden. Po par dnech se to zlomi. Obe dve dcery - 2 a pul roku, druha 10 mesicu usinaji tak, ze se polozi do postylky a odchazim. A rozhodne vi, ze tam pro ne jsem, ale nebudou se vymyslet blbosti :). Mala to na me taky obcas zkousi, ale jsou proste dane mantinely u nas. Dite proste bude delat to, co mu povolis. Anonym jen z toho duvodu, ze si umim predstavit ty agresivni reakce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
25
21.1.20 19:23

Ahojda. My, abysme neuspavali na rukách, tak jsme pořídili hojdavak (tenkrát měl malý 3 měsíce a vyžadoval nošení). Vždy uhojdam v něm a pak přenáším do postýlky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
21.1.20 19:24

My také od malička prcka položíme do postýlky, dáme pusinku, poprejeme dobrou noc, zhasiname a odcházíme. Téměř vždy usíná okamžitě, nebo si tam chvilku brouká. Samozřejmě někdy to také zkouší, takže to děláme tak: přijdu hned, dám dudlík, pohladím a odcházím a takhle to dělám dokud prostě neusne, aby věděl že tam jsem pro něj.
Uspavani na rukou musí být vyčerpávající. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
21.1.20 19:35

Malou jsme uspavala asi do 14ti mesicu na ruce, jinak rev, rev a zase rev. Ja uz pak nemohla, bolely me ruce a zada. No pak jsem si ji dala k sobe do postele a uspavala jsem ji, ze jsme u ni lezeli. Pak jsem ji po nejake dobe naucila usinat v postylce, ale musela jsem ji drzet za ruku. Ted ve 2 letech usina sama. Chce to odhodlani a nevzdat to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 20:44

S timhle mam velmi aktualni zkusenost, mne maly (8 mesicu) doted usinal u prsu a pak spal se mnou v posteli, protoze se nedal prendat do postylky, aniz by se zase vzbudil a jelo se nanovo :zed: minuly tyden jsme zkusili Estivilla, pet dni po sobe a doba, po kterou plakal (i kdyz jsme za nim chodili) se vubec nekratila :zed: usoudili jsme, ze to pro nas neni a ted uz 4 noci za sebou nakojim, bdeleho dam do postylky a zpivam a pak jen sedim vedle a cekam, az usne (cca 5-10 minut zatim kazdy den). Pak normalka muzu odejit. V noci se mi porad budi a nekdy k ranu uz si ho tam i necham, ale vyhra pro me je, ze usina v te postylce. Nevim, prijde mi vlastne proti prirode chtit po diteti (navic tak malicke ), aby usinalo samo, vzdyt kdyz jsou o neco vetsi cte se jim a u toho taky usinaji a to uz nikomu divne neni, ale ze male mimco neusne samo v pokoji bez mamy nebo taty, to uz kazdy na vas pomalu kouka, jaky jste si na sebe usili bic a jak ho rozmazlujete :roll: snad jsme mu peti dni vyrvavani se neublizili, bojim se, jestli mi chudacek ted tak pekne neusina jen proto, ze je vdecny, ze uz ho tam nenechavam 8o nicmene pro zakladatelku, tak, jak to zkousim ted ja by vam to syn bojktoval? Nas maly se po urvani taky porad budil, kazdych cca 15 minut ni ze spani (spi ma brise) vyletela hlavu nahoru a hledal, jestli tam jsem, chudacek. Ted spi treba od tech 8 do pulnoci aspon nez se prvne vzbudi a je to mnohem lepsi. Drzim moc palce, je treba to zkouset, ale vyplakani opravdu neni pro vsechny a rozhodne nefunguje ma vsechny deti, zkuste uspat v postylce a drzet ho za rucicku :nevim: drzim palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 20:58

Já si na tohle navykla dceru kdysi taky. Trpěla na koliky, takže jsme denně nahrivali, masirovali, nosili, zpívali… A ubihal den za dnem a ona prostě už potom jinak neusnula. Zpočátku to šlo, ale jak rostla, mě bolely ruce a hlavně záda. Odnaucovani bylo snadné, dala jsem ji do postele, lehla vedle ní, nakojila a zpívala. Zdálo se, že problém vyřešen. Jenže po odstavení nastal problém - kde je prso? Pít nechtěla, ale potřebovala mě cítit a tak už půl roku bojuji s odnaucovanim ruky v mém výstřihu. :mrgreen: zatím bez úspěchu, ale jednou se to určitě zlomí. ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama