Občanka - změna podoby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva.pass
Kecalka 136 příspěvků 01.07.19 15:02
občanka - změna podoby

Ahoj, syn má loni vyhotovenou občanku, to mu byl jeden rok. platnost je 5 let nebo do změny podoby. teď ve dvou letech vypadá jinak a nechat mu dělat novou se mi moc nechce. chystáme se na dovolenou, kde ji bude potřebovat.. má s tím někdo zkušenost? dělali jste novou občanku, nebo jeli na starou?

Reakce:
Uživatel je onlinelucenka
Hvězda diskuse 37480 příspěvků 01.07.19 15:03

Pokud si není podobný, tak to není platný doklad a do zahraničí bych s ním nejela a a nechala udělat novou.

debra.morgan
Echt Kelišová 9763 příspěvků 01.07.19 15:05

Pokud si není podobný, tak novou.

Lentilkaaa83
Závislačka 3222 příspěvků 01.07.19 15:05

Občanka stojí 50 Kč..Pokud si není podobný, neriskovala bych. Tehdy jsem se na úřadě taky ptala, co mám brát jako změnu podoby. A bylo mi řečeno, že záleží na daném člověku jak to vyhodnotí.

Uživatel je onlineCenarius
Ukecaná baba ;) 1050 příspěvků 01.07.19 15:07

@eva.pass odpovedela jste si sama. Musi na dokladu byt 100% poznat. Pokud neni, tak na hranicich a kontrolach budete mit problem.

eva.pass
Kecalka 136 příspěvků 01.07.19 15:07

Tak jako podobný si je, ale přece jen, už to není mimino s naducanými tvářičkami, ale dvouleté dítě :) tak nevím

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 01.07.19 15:09

@eva.pass dcera má občanku i pas od roka ted jsou jí dva roky a pro jistotu vyměním obojí. nebudu riskovat že kvůli tomu přijdeme o dovolenou, pro děti občanka a vlastně ani pas není nic drahýho

Aduš8
Kelišová 5337 příspěvků 01.07.19 15:18

My jsme dělali malému pas po narození a přímo nám bylo řečeno, že po roce vyměnit, že platnost pět let udávají podle zákona, ale musí si dítě být opravdu podobné. Jelikož se malý narodil černovlasý a zůstaly mu jen blond vlasy, tak jsme měnit opravdu museli :lol:

Janli
Echt Kelišová 9842 příspěvků 01.07.19 15:18

Riskuješ, že ti dítě někde odeberou. Vyřiď novou nebo udělej pas. Já do pěti let dítěte měním každý rok bez ohledu na to, jak moc si myslím, že si děti jsou podobný.

Russet
Neúnavná pisatelka 17975 příspěvků 01.07.19 15:29
@eva.pass píše:
Ahoj, syn má loni vyhotovenou občanku, to mu byl jeden rok. platnost je 5 let nebo do změny podoby. teď ve dvou letech vypadá jinak a nechat mu dělat novou se mi moc nechce. chystáme se na dovolenou, kde ji bude potřebovat.. má s tím někdo zkušenost? dělali jste novou občanku, nebo jeli na starou?

Nechala jsem dělat novou, ač se mi nechtělo. Nebudu se na letišti s nikým dohadovat.

Kosopemi
Kecalka 288 příspěvků 01.07.19 15:55

Nas u dceriny obcanky delane ve 2 letech rovnou upozornili, ze u tak malych deti je to jen cca na rok. Platnost je teda 5 let.

Payus
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 01.07.19 16:13

@eva.pass v podstate sis odpovedela sama. Pokud si uz neni podobny, tak potrebuje novy ;) co budes delat, kdyz to to nahodou neuznaji, zrusite dovcu? Radsi udelej novou at mate klid…

nozu
Extra třída :D 12700 příspěvků 01.07.19 17:09

Pokud si dítě není podobné, nemá platný doklad. Takže určitě udělejte nový.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 7871 příspěvků 01.07.19 17:20
@eva.pass píše:

Kč tohle pořádně nechápu. Viděla jsem fotku malé neteře a teď v deseti tam ty rysy prostě jsou… Nos, brada, tváře. Tak záleží no, já se jim na to asi vyprdnu třeba při cestě na Slovensko :nevim:

luca241
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 01.07.19 18:17
@eva.pass píše:

Měnila jsem. nestoji mi to za problém.

Váš příspěvek
Reklama