Občanstí dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 15:15
občanstí dítěte

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nemáte některá zkušenost. Já jsem slovenka provdaná za čecha, bydlíme v ČR. V ČR mám jen přechodný pobyt. Nevíte jaké občanství bude mít naše dítě?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 07.10.14 15:26

Já myslím, že podle toho kde se narodí? Když v Čechách tak české, když pojedeš rodit na Slovensko tak slovenské. Ale nejsem si stopro jistá.

luciehav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 15:31

Já žiji v Německu, jsem Češka a partnera/budoucího tatínka mám slovenské národnosti. Miminko bude mít dvě občanství do osmnácti let a pak si vybere jaké chce, bude mít německé a druhé bud slovenské nebo české jak se rozhodneme my. Takhle nám to tady bylo řečeno, ale nevím jak to funguje v čr :)

veada
Stálice 78 příspěvků 07.10.14 15:33

Bude mít obě. Není to podle toho, kde se narodí, ale podle občanství rodičů.

rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 07.10.14 15:43
@veada píše:
Bude mít obě. Není to podle toho, kde se narodí, ale podle občanství rodičů.

Pozor. Tady jde o to kde budou mit trvaly pobyt protoze jak uz tady prede mnou psali, v nemecku to tak je ale v cr je obcanstvi podle toho kde se narosi- priklad: pokud bude matka ceske narodnosti a otec slovak a dite bude narozeno v cr ma narodnost po matce ale pokud se narodi na slovensku ma narodnost po otci i kdyz bude vyrustat v Cr, funguje to i obracene ;)

rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 07.10.14 15:43

@luciehav jojo v nemecku to tak je u nas ne..

Timea81
Kecalka 233 příspěvků 07.10.14 15:48

Obe automaticky nebude mit. Ja jsem slovenka a manzel je cech, ani u jednoho ditete nikdo neresil nic a automaticky dostalo ceske. Ja teda mam uz trvaly pobyt v cechach, ale myslim, ze to nehraje roli. Myslim si, ze pokud se narodi v cechach, automaticky dostane ceske a pokud pak rodice chtej jine, tak se to pak vyridi…

veada
Stálice 78 příspěvků 07.10.14 15:51

Záleží teda asi jak to má která země. U nás - matka Češka, otec Peruánec, syn se narodil v ČR, ale žijeme v Peru a občanství má obě.

Martina18
Povídálka 16 příspěvků 07.10.14 15:53

Dítě bude mít dvojí občanství, akorát si musíš pak ještě zažádat na slovenské ambasádě o slovenský rodný list pro dítě. Moje zkušenost.

michellle
Závislačka 2839 příspěvků 07.10.14 15:56

Taky tomu moc nerozumím…
Já jsem Slovenka, manžel cizinec - žijeme v ČR (oba tady máme přechodný pobyt, ne trvalý), syn se narodil v ČR a má český rodný list. Jak vůbec zjistím, jaké má občanství?
Po narození jsem syna musela nahlásit na cizineckou policii, kde dostal přechodný pobyt, jako cizinec, kdyby měl české občanství, tak bych ho asi hlásit na přechodný pobyt nemusela…Z toho mi plyne, že není občanství podle místa narození…
:nevim:

rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 07.10.14 15:57
@Martina18 píše:
Dítě bude mít dvojí občanství, akorát si musíš pak ještě zažádat na slovenské ambasádě o slovenský rodný list pro dítě. Moje zkušenost.

Pokud se ale dite narodi na slovesku automaticky ma jejich obcanstvi a cr mu druhe nevyda..

rézi2
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 07.10.14 15:59
@michellle píše:
Taky tomu moc nerozumím…
Já jsem Slovenka, manžel cizinec - žijeme v ČR (oba tady máme přechodný pobyt, ne trvalý), syn se narodil v ČR a má český rodný list. Jak vůbec zjistím, jaké má občanství?
Po narození jsem syna musela nahlásit na cizineckou policii, kde dostal přechodný pobyt, jako cizinec, kdyby měl české občanství, tak bych ho asi hlásit na přechodný pobyt nemusela…Z toho mi plyne, že není občanství podle místa narození… :nevim:

Obcanstvi je v rodnem liste a to co popisujes ty jde ale obracene ne pokud bude matka zadat dvoji obcanstvi a prvni bude mit slovenske a nide zadat ceske

Martina18
Povídálka 16 příspěvků 07.10.14 16:00

Jo musí se narodit v ČR

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 07.10.14 16:08
@michellle píše:
Taky tomu moc nerozumím…
Po narození jsem syna musela nahlásit na cizineckou policii, kde dostal přechodný pobyt, jako cizinec, kdyby měl české občanství, tak bych ho asi hlásit na přechodný pobyt nemusela…Z toho mi plyne, že není občanství podle místa narození… :nevim:

To je hodně zvláštní. Malý má 100% české občanství a cizinecká policie by ho neměla nijak řešit. Kdo ti řekl ať ho tam nahlásíš?

Irinka0210
Závislačka 4636 příspěvků 07.10.14 16:13

Já myslím, že dítě má občanství po matce…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >