Obchod s matracemi

3
20.7.20 21:39

Obchod s matracemi

Ahoj,

mám na Vás prosbu. Máte někdo zkušenosti s obchodem s matracemi v Praze, kde je možnost nevhodně vybranou matraci vrátit či vyměnit?

Před dvěmi roky jsme si s manželkou koupili matraci ve sleepcentru, ale vybrali jsme špatně a po dvou letech řeším zdravotní potíže s krční páteří. Spím na břiše a bohužel jsme díky nevhodném doporučení vybrali moc měkkou matraci, což je nevhodné pro spánek na břiše nevhodné.

Nyní s velkou ztrátou peněz budeme muset matraci vyměnit a už nechceme kupovat naslepo. Chtěli bychom najít obchod, kde je možnost matraci vyměnit nebo vrátit. Tuto možnost nabízí Jysk a Ikea, ale v Jysku se mi nepodařilo vybrat a do Ikea se ještě chystáme. Kdybyste měli nějaké dobré zkušenosti se specializovanou prodejnou, byl bych moc rád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

759
20.7.20 21:42

Dormeo? V reklamách pořád říkají, že můžete po vyzkoušení vratit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
20.7.20 22:01

Já jsem spokojená s MPO matracemi, vím o obchodu v Brně, v Praze neporadím, já objednávala na internetu, jsou to přímo výrobci. Předtím jsem měla taky české výroby, ale byla na mě moc měkká. Nejsou ani tak drahé, výroba a doručení taky rychlé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
20.7.20 22:33

Měla jsem matraci z Ikea a už nikdy víc, Jysk bude podle mě stejný propadák. Pokud máš už teď problém s krční páteří, vybírala bych matrace jen od firem, které se jejich výrobou zabývají (u nás asi nejznámější Dřevočal a MPO). Výrobci většinou spolupracují s prodejnami nábytku, kde je možnost matrace vyzkoušet. My to s mužem riskli a podle recenzí a osobních preferencí objednali matrace přímo z MPO (už jsem od nich měla skvělou levnou matraci dřív) a nemůžem si stěžovat, splňují naše očekávání.

Doporučuju si ujasnit, jakou konkrétní matraci chcete (tvrdost, výška, materiál), kolik jste ochotní investovat a pak se podívat na eshopy prodávající matrace různých výrobců, jaká je nabídka. Já chtěla určitě českou a přímo od výrobce, který nabízí i výrobu na míru, takže jsem pak jen zvolila tu mě sympatičtější firmu a vybírala přímo z jejich nabídky. Přijde mi lepší si vytipovat dvě nebo tři konkrétní matrace a pak si je jet někam „oležet“, než bloumat po krámu a pak řešit vracení nebo výměnu (do toho se asi moc firmám chtít nebude, použitou matraci jen těžko prodají).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
20.7.20 22:45

@Silurian Když jsem kupovali současnou, tak jsme si na výběru dali záležet. Vyzkoušeli jsme spoustu matrací. Problém je, že je rozdíl na matraci ležet půl hodiny - hodinu (to jsem leželi) a spát na ní celou noc nebo více nocí. Ty změny v těle jsou pomalé a projeví se za dlouho. Takže můžu zkoušet fakt dlouho a pak zjistit, že to není ono, tak jak se nám to stalo teď.

Takže hledáme obchod, který nabízí nějaký čas na vyzkoušení. Chápu, že je problém prodat použitou matraci, ale pokud nějaký obchod nabízí možnost vyzkoušení, tak takovému obchodu dám přednost. Ještě jsem objevil, že ProSpánek nabízejí 45 dní na vrácení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
21.7.20 00:39

@Semtex.cz Určitě se najdou obchody, které umožňují matraci vyzkoušet, jen jich moc nebude a obchoďákům typu Ikea a Jysk bych se vážně vyhla obloukem. A z vlastní zkušenosti fakt doporučuju ujasnit si svojí představu o matraci, hlavně tu tvrdost a použitý materiál, tím si výběr hodně zúžíš, nebudeš muset zkoušet mraky matrací, ale vybereš si jich jen pár, na kterých si pak poležíš. A já teda mívám občas i pocit, že pokud člověk nejde do obchodu s jasnou představou, vnutí mu pak prodavač i to, co vlastně nechce, takže mít jasně definovaný požadavky je vždycky výhoda.
Hodně štěstí při výběru. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
21.7.20 10:05
@Silurian
A já teda mívám občas i pocit, že pokud člověk nejde do obchodu s jasnou představou, vnutí mu pak prodavač i to, co vlastně nechce, takže mít jasně definovaný požadavky je vždycky výhoda.
Hodně štěstí při výběru. ;)

To je pravda, poprvé jsem měl naivní pocit, že mi prodavač pomůže vybrat správně, ale jeho maximálně zajímá provize, a tak nám vnutil dražší variantu než jsme vůbec chtěli a navíc měkčí a nevhodnou pro spánek na břiše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama