Obídky pro celou rodinu

Anonymní
7.5.21 11:40

Obidky pro celou rodinu

Ahoj holky,
Mam 16ti mesicni dceru, občas sni neco vareneho, ale jinak ma oblibene sklenicky :( napiste mi, prosim, par typu na obedy, co varite, aby to bylo nejlepe pro celou rodinu.. Mne uz prijde, ze jedeme furt to same dokola 🤷‍♀️ diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.5.21 11:43

Oprava : tipu 🤣

• Citovat
  • Nahlásit
4095
7.5.21 11:58

Co je na tomhle tématu tak intimního, že píšeš anonymně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5393
7.5.21 12:01

Tak já vařila vesměs dceři ještě v tu dobu zvlášť. Dělala jsem ji její svíčkovou, bolonskou, pečené maso, file se zeleninou, nebo jen dát vařit nějakou zeleninu s masem, pak mixnout tu zeleninu, maso na krájet a různé přílohy… to tak měla nejčastěji. Bylo to nejjednodušší a pokaždé jiné. Různé zeleniny, různé maso, různé přílohy. Já dceři nesolila až do 18-19m a pak malinko. A mi to nejelo dosolované brambory apod. dosolované omáčky až po odebraní pro malou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6637
7.5.21 12:17

Všechno, no prostě všechno. Rizky, ryba, knedlíky, omáčky-bolonska, koprovka, Svíčková, segedín, kuře na paprice, brambory, kaše, rýže, těstoviny, „vše z jednoho pekáče“, maso na houbách, mrkvi, kvetaku, apod… :nevim: a Polívky, ale to už teď nedělám, protože v 16ti měsících chce jíst sama, a polívky se teda moc nenaji. Skleničky už teda vůbec nedávám, maximalne kdyz byla opravdu malička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8725
7.5.21 12:21
@darekp píše:
Co je na tomhle tématu tak intimního, že píšeš anonymně?

hádám, že dostane sodu, že dává skleničky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16751
7.5.21 12:28

Prostě všechno co normálně vaříme, zdravěji, smažený jsem takto malýmu nedávala, takže když jsme my měli řízek on měl plátek na přírodno. Hodně u něj jely polívky. jinak prostě jedl to co my. co vaříte normálně? :nevim:

Příspěvek upraven 07.05.21 v 12:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18891
7.5.21 12:29

Proste normalne var cokoli, ne? Koreneny gulas asi ne, ale v tomhle veku, jsem diteti varila zvlast jen vyjimecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
7.5.21 12:33

Há jsem měla v tom věku doma vždycky pár srdíček hipp jsou dražší ale trochu to připomíná normální jídlo to snědla vždy… Ale jinak ideální jidla pro menší děti omáčky k tomu děstoviny, brambory, knedlík rýže kuskus, milovala rajskou, bolonský, svíčkovou, kuře na paprice, pečený kuře s bramborem, zapečené těstoviny se sýrem a masem, zeleninové husté smetanové polévky nebo i vývar.. zkoušej co bude dítěti chutnat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
7.5.21 15:54

U nás je vždy základ polévka, většinou z rozmixovane zeleniny, protože čerstvou mi jist nechce. Nejčastěji dýňová, brokolicová, zeleninová, mrkvová, z červené čočky, rajská…vývar tak 3× do měsíce, ten malému moc nejede.
A druhé jídlo většinou maso (většinou kuřecí prso, vepřová panenka, losos) a příloha. Nejčastěji dělám bramborovou kaši, to je rychlovka občas to namixuju i s batatem. Když mi zbyde vařené hovězí z vývaru, tak to dostane s bramborem a třeba dušenou mrkvi. Sem tam jako příloha ryze, bulgur. Nebo těstoviny s bolonskou omáčkou. Z bezmasych jídel má malý rad vajíčko se spenatem a bramborem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
7.5.21 16:17

Koukni se na blog máma v kuchyni, tam snad najdeš inspiraci.
My často máme rybu, dušenou brokolici a kuskus/bulgur, pak máme rádi bulguroto s krutim masem, včera jsme měly krůtí rolky s mozzarellou a sušenými rajčaty + bulgur, dceři jsem dělala verzi bez rajčat.
Ji prostě to, co my, jen nedávám moc kořeněné, nesolim. Smažené nejime. Pokud dělám houby, tak ji dám skleničku nebo uvařím něco jiného, na ty je ještě malá.
Moc ji chutnají jídla do ruky - pečené sýrové nugetky, fazolové placky, různé karbanátky.
Teď jsme měly dvakrát brokolicovo cizrnove kari, hodně dělám luštěniny, ty má ráda. Taky jídla u červené čočky - omáčka na těstoviny; červená čočka s batáty a rajčaty,…
Dceři je 14 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat