Obor Praktická sestra

Anonymní
30.11.19 14:05

obor Praktická sestra

Ahoj, jsem v 9. třídě a chci se na něčo zeptat.. Už několik let jsem chtěl na SŠ zdravotnickou - obor Praktická sestra. Zajímalo by mě, jestli pouze se SŠ školou budu zdravotní sestra/bratr a můžu dělat věci jako všeobecná sestra, jako: píchání injekcí, odběr krve, převazování atd… Protože nevím zda bych zvládl VŠ nebo VOŠ.. Protože vím, že někdy ještě před 2 lety byl obor Praktická sestra něco jako učební obor Ošetřovatel pouze s maturitní zkouškou. Děkuji za vaše odpovědi. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6384
30.11.19 14:10

Zdravotnický asistent není vůbec jako ošetřovatel. Odběry krve ano, převazování samozřejmě taky. Aplikace injekcí záleží. Můžeš aplikovat do svalu, do kůže, pod kůži, ale nesmíš do žíly, to může všeobecná. Stejně většina to ale ve finále dělá :nevim:
VŠ zvládneš, pokud odmaturuješ. Je to pak jen prohlubování informací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10733
30.11.19 14:11

Před dvěma lety nebyl obor Praktická sestra, ale Zdravotnický asistent. I ten měl ale v kompetencí dělat převazy, píchat injekce a dělat odběry. Pouze musel tyto úkony provádět pod dohledem zdravotní sestry či DiS. Právě proto zavedli obor Praktická sestra, protože to bylo totálně postavené na hlavu. V praxi to ale fungovalo tak, že třeba u nás v zařízení o 3 patrech musela být na směně jedna zdravotní sestra a jinde sloužili normálně zdravotničtí asistenti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29234
30.11.19 14:39

Jsou dny otevřených dveří. Nejlepší je tam zajít a zeptat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
30.11.19 14:41

@Aduš8měli jsme to stejně..já jsem maturovala jako první zdravotnický asistent, v práci nás asistentů bylo několik, slouzily jsme běžné na odd.,ale někde na jiném patře byla přítomna všeobecná sestra, vše jsme dělala sama, ne pod dohledem, kromě i. v. inj.-odber krve samozřejmě ano- a infuzi-zde pouze přípravu…praktickou sestrou bych řekla se nic nezmenilo, sloužíme stále samy, děláme vše, i. v. ne, ale nedělám v běžném interním či chirurgickém oboru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3439
30.11.19 15:45
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem v 9. třídě a chci se na něčo zeptat.. Už několik let jsem chtěl na SŠ zdravotnickou - obor Praktická sestra. Zajímalo by mě, jestli pouze se SŠ školou budu zdravotní sestra/bratr a můžu dělat věci jako všeobecná sestra, jako: píchání injekcí, odběr krve, převazování atd… Protože nevím zda bych zvládl VŠ nebo VOŠ.. Protože vím, že někdy ještě před 2 lety byl obor Praktická sestra něco jako učební obor Ošetřovatel pouze s maturitní zkouškou. Děkuji za vaše odpovědi. :)

Na rovinu… V praxi to vypadá tak, že ze začátku tě v práci nepustí k ničemu a pak az budou potřebovat tak budeš dělat vše, ae prachy ti za to nepřidají. Časem ti to bude tedy vadit (budeš chtít bydlet, mít nějakou životní úroveň apod, nebo čiste že soboctvi ti bude vadit to že jsi na směně s někým kdo dělá to úplně stejný jako ty a má ta to na výplatě vic) takže stejně si tu VŠ, VOŠ dodelas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
17.12.19 14:32

Osobní zkušenost

Všechni kdo teď nastupovali poslední 3 roky jako zdravotničtí as. vycházejí jako praktické sestry (ale učí se to stejný jen na praxe jdeš už ve druhaku). Škola je to skvělá já jsem teď ve druhaku..asi si kluk žejo? Ty jsou potřeba jako sůl, budou tě zbožňovat učitelky, (většinou) spolužačky, i pacienti :D. Rozhodně tu školu zkus učení je docela těžké, ale stojí to za to, praxe jsou sranda (nechci děsit ale pokud se desíš krve/výkalů/zmatených lidí tak si na to časem zvykneš, ale budeš to mít těžký) zato máš ale 100% uplatnění a zábavnou zajímavou práci. Nám už teď třeťákům nabízejí pracovní pozice :). Pak napiš jak to dopadlo. Já už bych jinam nechtěla. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.12.20 21:01

Ze sestry na lékařku.

Absolvovala jsem střední zdravotnickou školu s maturitou, obor praktická sestra. Chtěla bych se zeptat, jestli musím nejdříve na Bc. všeobecná sestra nebo jestli bych mohla rovnou na obor Všeobecné lékařství (MUDr.). Poradili byste mi prosím i školu? Bydlím na jih od Brna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
19.12.20 21:06

Můžeš rovnou na lékařství, ale z jiné skoly než je gymnázium to bude obtížné (i když ne nemožné). Musela by ses na přijímačky a zezacatku ve skole učit ještě víc než ostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
19.12.20 21:28
@Brother 123 píše:
Absolvovala jsem střední zdravotnickou školu s maturitou, obor praktická sestra. Chtěla bych se zeptat, jestli musím nejdříve na Bc. všeobecná sestra nebo jestli bych mohla rovnou na obor Všeobecné lékařství (MUDr.). Poradili byste mi prosím i školu? Bydlím na jih od Brna.

Muzes na medicinu z jakékoliv skoly. Ale bude mit to hodne tezke. Musis si sama dostudovat znalosti gymnazistu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat