Škola, mateřská a práce

Anonymní
27.11.19 08:02

Škola, mateřská a práce

Dobrý den,
zatím nevím kam se obrátit, proto píši sem a prosím o radu. Je mi 21 a mám čtyřměsíční miminko.
Já by jsem se ještě ráda vrátila do školy a udělala střední školu s maturitou na denní studium a přítel by šel na mateřskou a v noci by šel do práce. Práci by měl jen na pár hodin, v noci by jsem s malým byla já. Zajímá mě, jestli je to možné, aby jsme pak neměli na krku sociálku třeba. Jestli může být na mateřské dovolené a zároveň chodit do práce. O malé by bylo postaráno a mělo dohled rodiče 24 h denně. Víme, že by to bylo náročné, ale za zkoušku nám to stojí.
A taky, kde by jsme popřípadě mohli o takovou výjimku zažádat. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6768
27.11.19 08:28

Asi zamenujete pojmy. Rodicovsky prispevek, materska a rodicovska dovolena.

Jinak na rodicovskou dovolenou pritel jit samozrejme muze a vy do skoly. Ale na ty nocni musi mit jinou smlouvu nez ze ktere je na te rodicovske dovolene. Potom je jedno, jak to budete mit vy. Ale jak to budete mit financne si musite spocitat sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19624
27.11.19 08:31
@Cenarius píše:
Asi zamenujete pojmy. Rodicovsky prispevek, materska a rodicovska dovolena.Jinak na rodicovskou dovolenou pritel jit samozrejme muze a vy do skoly. Ale na ty nocni musi mit jinou smlouvu nez ze ktere je na te rodicovske dovolene. Potom je jedno, jak to budete mit vy. Ale jak to budete mit financne si musite spocitat sami.

Podle mě je to špatně. Na RD je jedno jakou má smlouvu. Vadí to jen při pobírání PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11736
27.11.19 08:32
@P4ja píše:
Podle mě je to špatně. Na RD je jedno jakou má smlouvu. Vadí to jen při pobírání PPM.

Já si taky myslím, ale jistá si nejsem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
27.11.19 08:53

@P4ja Co je spatne? Ze bude na jedne smlouve na RD a bude chodit na brigady na nocni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
27.11.19 09:02

A on souhlasí s tím, že bude celý den pečovat o dítě a celou noc pracovat? To podle mě nejde dlouhodobě vydržet. Musíš nutné studovat na denním? Nemůžeš dálkově nebo za rok, až dítě bude moct do jeslí? Jinak u PPM opravdu musí být na jiné smlouvě, u RD nevím, ale z logiky věci asi taky. Každopádně to mu řeknou v té práci. Nebo to nemusíte řešit vůbec, na RD bys byla nadále ty (škola tomu nijak nevadi) a on by akorát změnil práci tak, aby měl jen nocni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11736
27.11.19 09:05

Jinak také doporuciju večerní studium. Nebo nějaké kombinovane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19624
27.11.19 09:08
@Cenarius píše:
@P4ja Co je spatne? Ze bude na jedne smlouve na RD a bude chodit na brigady na nocni?
Že to pleteš dohromady. V práci máš domluvenou rodičovskou dovolenou, ale klidně můžeš pracovat. Pobiras rodičovský příspěvek, který na to vůbec vliv nemá. Jediné, co je omezené a zakázané je práce na stejnou smlouvu při pobírání PPM.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19624
27.11.19 09:10
@chaela píše:
A on souhlasí s tím, že bude celý den pečovat o dítě a celou noc pracovat? To podle mě nejde dlouhodobě vydržet. Musíš nutné studovat na denním? Nemůžeš dálkově nebo za rok, až dítě bude moct do jeslí? Jinak u PPM opravdu musí být na jiné smlouvě, u RD nevím, ale z logiky věci asi taky. Každopádně to mu řeknou v té práci. Nebo to nemusíte řešit vůbec, na RD bys byla nadále ty (škola tomu nijak nevadi) a on by akorát změnil práci tak, aby měl jen nocni.

U RD je to jedno, protože tam se peníze vůbec neřeší. To je jen u pobírání PPM, protože to je dávka, která je vázána na konkrétní smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9083
27.11.19 09:16

Při čerpání peněžité pomoci v mateřství bude v dané práci na rodičovské dovolené a nesmí vykonávat stejný druh práce, ze které mu nárok na PPM vznikl. Může vykonávat jiný druh práce na jinou smlouvu/dohodu nebo pracovat pro úplně jiného zaměstnavatele.

Při čerpání rodičovského příspěvku nemusí být na rodičovské dovolené v zaměstnání a pokud tu stejnou práci chce dělat, tak je nesmysl, aby o rodičovskou dovolenou žádal a řešil nějakou jinou smlouvu na jiný fiktivní druh práce. Normálně může pracovat ve své práci na svou smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6427
27.11.19 09:18

No nevím, chudák chlap, to nemůže dlouho vydržet. Já bych to po svým teda nechtěla. Asi bych si zkusila dodělat školu dálkově a nebo ještě chvíli pockala až bude dítě trochu větší a budeš ho moc dát do nějaké miniskolky, skupiny apod.aby se manžel po noční aspoň chvíli vyspal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
27.11.19 10:57
@P4ja píše: Že to pleteš dohromady. V práci máš domluvenou rodičovskou dovolenou, ale klidně můžeš pracovat. Pobiras rodičovský příspěvek, který na to vůbec vliv nemá. Jediné, co je omezené a zakázané je práce na stejnou smlouvu při pobírání PPM.

Si to po me prectete jeste jednou. Co pisete jsem vubec nepsal. RP neresim. Ale smlouvu, kde ma RD, tak na ni logicky nemuze chodit do prace. Musel by RD prerusovat. A jinak si muze pracovat kde chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat