Obrácený růstový sprut

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
34
14.11.21 09:32

Obrácený růstový sprut

Zdravím maminky.
Neustále bojujeme s jídlem. Malej bude mít 6 týdnů, snažila jsem se kojit, prostě to nešlo jak bych chtěla, takže je víceméně na UM. Už týden sní míň, než by měl, ale prospívá. Ovšem včera to chlapec vylepšil a začal se vztekat jak u kojení (ano pořád to zkouším) tak u flašky. Ještě se ani z flašky nenapije a už řve, pak se chytne a za chvíli se pustí a řve a řve a pak se zase chytne a vlastně hrozně hltá a pak se zase pustí a řve a nechce flašku a mlátí do ní pěstičkama… Někdy ji vypije celou a někdy taky skončí za půlkou… Nemocný není, spíš je to rozmar, ale pak mě napadl růstový sprut. Jenže, může být takhle obráceně? Že toho vypije míň, ale vzteká se u toho? Pak z toho vztekání většinou usne… Výměna savičky nepomáhá, ani pomalejší, ani rychlejší průtok… Já tak doufám, že je to jen sprut a přejde to…a nejvíc se takhle vzteká v noci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.11.21 09:48

Nepřemýšlela jsi o tom že bby mu třeba rostli zoubky. Zkus cucave chladitko na zoubky a pak nakojit nebo tou flaškou s UM. Jinak hodně štěstí a pevné nervy :D

• Citovat
  • Nahlásit
34
14.11.21 09:50
@Anonymní píše:
Nepřemýšlela jsi o tom že bby mu třeba rostli zoubky. Zkus cucave chladitko na zoubky a pak nakojit nebo tou flaškou s UM. Jinak hodně štěstí a pevné nervy :D

Na to mi přijde ještě malej… Jojo pevné nervy bych potřebovala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65381
14.11.21 09:52

@Sarus21 rozhodně se nedes, že vypije míň um.. upřímně si neumím představit, že by mi mladý někdy vypil tabulkovou hodnotu.. co se týče vztekani u flašky, zkus dudlík s větší dírkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
14.11.21 11:22
@martina.se píše:
@Sarus21 rozhodně se nedes, že vypije míň um.. upřímně si neumím představit, že by mi mladý někdy vypil tabulkovou hodnotu.. co se týče vztekani u flašky, zkus dudlík s větší dírkou.

Právě dcera byla v tomhle tabulková :D tak jsem trochu v nervech :D navíc malej se narodil už velikej :D a na svoji váhu by měl sníst víc, tak to furt řeším 🤦‍♀️ :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.11.21 13:04

A nevzteká se kvůli prdíkům třeba?? My to takto máme, pokud ho bolí bříško nebo má prd, tak se mi u kojení vzteká jak čert. Každopádně už jsi třeba zkoušela dojrmovat přes prst a ne lahvičkou když se snažíš kojit??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
14.11.21 13:27
@Karol1994 píše:
A nevzteká se kvůli prdíkům třeba?? My to takto máme, pokud ho bolí bříško nebo má prd, tak se mi u kojení vzteká jak čert. Každopádně už jsi třeba zkoušela dojrmovat přes prst a ne lahvičkou když se snažíš kojit??

Tak může ho bolet bříško to jo, zkusím mu nahřát polštářek a dát na bříško. Přes prst jsem dokrmovala od porodnice asi 14 dní, jenže u toho hltal spoustu vzduchu a to teprve bylo bolení bříška a docela zvracel. Jak dostal flašku, tak to hned bylo lepší. Já zkoušela krmit i přes hadičku u prsa a ta mu v pusince zase vadí… To mlíko se mi prostě netvoří jak by mělo, ani u dcery se netvořilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.11.21 13:29

@Sarus21 no myslím zme jeden z problému u kojení bude ta lahvička, a vzteká í u lahvičky možná bojkot 🤷🏼‍♀️ Co zkusit LP??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
14.11.21 13:36
@Karol1994 píše:
@Sarus21 no myslím zme jeden z problému u kojení bude ta lahvička, a vzteká í u lahvičky možná bojkot 🤷🏼‍♀️ Co zkusit LP??

To si nemyslím, neměla sem dost mlíka už před lahvičkou :D a než se začal u jídla vztekat, tak ze mě vytáhl vždycky stejný množství, před a po kojení ho vážím. LP jsem volala když jsem měla první miminko a moc mi nepomohla, podle ní technika byla správná. Teď dělám všechno stejně i technika je správná, jen to mlíko chybí, ale s tím už jsem se smířila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
14.11.21 13:38

@Sarus21 tak je to prostě nervák 😃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1099
14.11.21 14:27

U UM nemám zkušenost, ale tahle to funfuje, když se kojí. Miminko pije určité množství mléka a díky tomu roste. Po čase se ta potřeba mlíčka zvýší a tak se miminko začne vztekat a blbnout u jídla a tim dostává tělo maminky signál, že má začít produkovat vic mlíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
14.11.21 16:09

Co to znamená, že “kojení nešlo, jak bys chtěla”? Tak buď kojíš nebo ne. Takhle chudáka akorát mateš, navíc prso a flaška je diametrální rozdíl, u prsa se musí snažit a tahat, z flašky to má zadarmo, mateřské a UM, úplně jiná chuť…nedivím se, že řve, dost možná ho i bolí břicho. Tak se rozhodnu a buď koj a zahoď UM, ať se Ti rozjede laktace a dítě si zvykne tahat nebo to teda vzdej (což víš, že je pro dítě horší) a najdi UM, které mu opravdu sedne a nebude ho bolet břicho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
17.11.21 19:50
@Suelinda píše:
Co to znamená, že “kojení nešlo, jak bys chtěla”? Tak buď kojíš nebo ne. Takhle chudáka akorát mateš, navíc prso a flaška je diametrální rozdíl, u prsa se musí snažit a tahat, z flašky to má zadarmo, mateřské a UM, úplně jiná chuť…nedivím se, že řve, dost možná ho i bolí břicho. Tak se rozhodnu a buď koj a zahoď UM, ať se Ti rozjede laktace a dítě si zvykne tahat nebo to teda vzdej (což víš, že je pro dítě horší) a najdi UM, které mu opravdu sedne a nebude ho bolet břicho.

Aha a když vytáhne jen 20ml a víc ne tak ho mám jako nechat umřít hlady? Narodil se s váhou 4800g a to je sakra rozdíl ukojit takhle velké miminko než to co má 3kg…v porodnici hodně zhubl, takže dostal příkrm. U kojení spal a nevypil to co potřeboval, což potvrdilo vážení u doktorky. Takže kojení plus UM máme schválené od dr. Bohužel nemám tolik mléka ať dělám co dělám… A děkuji už je to lepší, nejspíš ho bolelo břicho z antibiotik, co jsem brala a týden nekojila vůbec, ale nějaký zbytek se ještě vyplavil… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
17.11.21 20:19

@Sarus21 to se mi opravdu nezdá. Mléko se tvoří pořád stejně a je jedno, jestli má dítě kilo 5 nebo 13. Pediatři dávají klidně hned UM, nejsou to laktační poradci a je jim to fuk, hlavně, že dítě přibírá. Ve vašem případě bych opravdu kontaktovala LP jak nastartovat laktaci a motivovat dítě k pití, v tom bude podle mě problém. Málo sosá z prsu, málo se tvoří. Ono z té flašky to prostě teče skoro samo bez námahy 🤷‍♀️. Fyzicky neschopné kojit jsou jen 2% žen. To vy nejste a já fakt věřím, že se to dá řešit, abyste mohla UM zahodit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat