Obřízka u 2,5letého

15.11.15 16:27

obřízka u 2,5 letého..

Zdravím mamky, mám chlapečka 29 měsíců. Od narouení nám nešlo přetahovat pindíka. Leto s v létě nás dr. poslala na urologii, kde nám napsali Triamcinolom, poněm sme na mylý kousek přetáhli. Na kontrole na začátku září nám bylo řečeno, že nám to přetáhnou nepůjde nikdy, že doporučuje dr obřízku. Do papíru napsáno phimosa s viditelným jizevnatým prstencem.Dop.objednání na cirkumcizi lýzu conglutinací…Máte některá zkušenosti, jak toto probíhá a co rekonvalescence. Pokud máte toto za sebou v těchto letech mám jetě dotaz, malý je přes den bez plíny, ale na spaní ji ještě má, to ještě nezvládá se nepočůrat. Jak se to řeší po té operaci, plína mu asi bude hodně vadit předpokládám…A ještě jeden dotaz, bohužel nevím jestli půjdem na celkovou obřízku nebo na to „odlepení“,podle diagnosy nemáte zkušenosti. Google mi k tomu vždy našel obě možnosti.-)Děkuji za případné odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5407
15.11.15 16:42

@janca2002 V tomto věku bych rozhodně neabsolvovala ani jedno!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6970
15.11.15 16:46

My byli s malým na dětský chirurgii. Maličko přtáhneme, ale ne o moc. Doktor řekl, že to máme furt zkoušek kontrola za rok (to bude malýmu 2 a 2 měsíce) ale hlavně nám kladl na srdce nenechat se někam posílat. Že to bolí a že se to případně řeší až kolem 10ti let.
Tak možná zkus jít ještě někam jinam.

Ukazoval mi, že malej to tam má maličko přirostlý, ale že se ještě nic neděje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.15 16:47

Není na nějaké závěry ještě brzy? Často čtu, že do pěti let nepřetahovat, vůbec ne násilím. V žádném případě bych ho nenechala řezat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1614
15.11.15 16:53

Myslím, že zjizvené to má právě z těch pokusů o přetahování. Nám doktor kladl na srdce do 3 let nechat pindika na pokoji, pak klukovi ukázat, jak si ho „umýt“ - on si ho žmoulá a postupně se kůžička uvolňuje. Do 5 let prý vůbec násilím nic. Staršímu je 7 a právě tak od těch 5 se to povolluje, ještě nepřetáhne úplně, ale to je v pořádku - ta kůžička je hlavně ochrana. Mladšímu teď byly 3 a začínáme ukazovat žmoulání. Zkus nějakýho rozumnějšího doktora, snad to ještě půjde napravit i bez zásahů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.15 16:57

Děkuju za reakce, hrozně to ve mě teď hlodá. Dr. řikal, že jsme jasný adepti a čím dřív to bude mít prďola za sebou, tím líp. Že pak. když jsou starší je to pro ně horší. Já jsem ještě v tom stadiu, že věřím doktorům a kor, když je to pan primář. Ale po většině reakcí na toto téma, začínám hodně pochybovat.Sice pravda, že sem narazila i na pár kladných reakcí na obřízku u malých dětiček, ale hodně po skrovnu.Jsem docela na nervy.-))((.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9550
15.11.15 17:10

@janca2002 No já jsem to pochopila tak, že u vás už došlo ke zjizvení - nejspíš předčasným přetahováním - a z toho asi doktor usuzuje, že k nějakému zlepšení už nedojde :nevim:. Protože jinak ve dvou letech není třeba přetahování vůbec řešit.
Má syn problémy - záněty předkožky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
15.11.15 17:11
@janca2002 píše:
Děkuju za reakce, hrozně to ve mě teď hlodá. Dr. řikal, že jsme jasný adepti a čím dřív to bude mít prďola za sebou, tím líp. Že pak. když jsou starší je to pro ně horší. Já jsem ještě v tom stadiu, že věřím doktorům a kor, když je to pan primář. Ale po většině reakcí na toto téma, začínám hodně pochybovat.Sice pravda, že sem narazila i na pár kladných reakcí na obřízku u malých dětiček, ale hodně po skrovnu.Jsem docela na nervy.-))((.

Já u syna také nepodlehla nějaké „psychóze“ ohl. přetahování. Bejvalá doktorka by ho hnala na urologii už v jednom roce :pocitac:
U vás nevím, jak to vypadá, ale když tak věříš doktorům - co názor nějakého dalšího konzervativnějšího lékaře, to by ti nepomohlo? Při pochybách na to máš jistě nárok, tak nech synka prohlédnout ještě u někoho jiného, tím nic nepokazíš. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.15 17:28

Nene, nemá záněty, čůrá normálně…Já mu to právě nejak nasilně nepřrtahovala, teda snažila sem se, nikdy necukal nebo nekřičel a fakt sem jemňoulince přetahovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.15 17:33

@janca2002 a můžu se zeptat, ty jsi mu ho přetahovala už od narození?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.15 17:38

@štěpánka11 Nene,začala jsem po 1,5 prohlídce. Jenže nám to nešlo vůbec, měljen malinkou dírečku na čůrání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1824
15.11.15 17:40

Za mne rozhodně né. 8o Všude se to teď probírá a říká, že na pindíka se nemá sahat, neboli násilně přetahovat, vůbec ne. Můj syn měl od narození problém, nešlo mu přetahovat, jen asi na půl centimetru, víc nic. Taky jsme dostali mastičku, mazali, pak to povolilo asi o milimetr. Pak zas nic. Nepomáhalo časté máchání v teplé vaničce, postupné „trénování“, nic. Naše doktorka pořád říkala, NEMÁ ZÁNĚT? NEMÁ. ČŮRÁ NORMÁLNĚ? ČŮRÁ. PAK JE TO V POŘÁDKU BĚHEM PUBERTY (VÝVOJE PENISU A VLASTNÍ „OBSLUHOU“ CHLAPCE) SE VŠE UVOLNÍ SAMO! Byla jsem tenkrát zoufalá a nevěřila jsem jí ani slovo…A ejhle, synovi je 16 a od 14-15 let přetahuje předkožku celou, pěkně až dolů, naprosto normálně! A taky to vypadalo děsně a na obřízku.! To je moje zkušenost. Jsem ráda moc, že to tak dopadlo a v duchu se paní doktorce omlouvám, že jsem jí nevěřila, ale měla pravdu. Celé se to samo v bubertě uvolnilo :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2176
15.11.15 17:43

Zdravím, taky bych vyčkala. My jsme na pinďu nešahali vůbec, takže nemám představu, jak mu to třeba ve - 2-3 letech šlo nebo nešlo přetáhnout. Ale jak byl bez plíny, tak si s ním začal hrát sám a teď, v necelých 3,5 už ho přetáhne celý…U malého postupuju stejně. Pokud nemá žádné potíže, rozhodně bych to minimálně konzultovala s jiným lékařem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
15.11.15 18:14

Nejstarsimu synovi to zacalo povolovat pred patymi narozeniny, do te doby dirka nula, najednou dirka tak pulka prumeru zaludu. Postupne se to rozsiruje, uz mu jde castecne pretahnout.
Ctyrletymu a triletymu vubec. Ve 2,5 letech by musel byt hodne vazny duvod, abych na obrizku pristoupila, treba opakovane zanety. Jinak nevidim duvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
18.11.15 19:49

Už jsem to tady psal mnohokrát, nepřetahovat!!!

Průměrný věk kdy je předkožka stažitelná je až 10,4 roku. Manipulovat s tím u dvouletého a nasazovat v tom věku kortikoidní masti je vyložený nesmysl. Ty mají smysl až v pubertě pokud nepomůže přirozené roztahovací cvičení. Já jenom žasnu, co někteří doktoři a urologové dělají, mnozí jsou třeba i nekritičtí zastánci obřízky a přitom vůbec nevědí, co to ta obřízka je a jaké může mít negativní důsledky pro sexualitu.

Přiznávám, že jsem před rokem a půl také vůbec nevěděl, co to ta obřízka vůbec vlastně je. Povšechnou informaci, že je to operace, při níž se odstraní předkožka penisu jsem věděl. Neměl jsem však patřičné informace o funkci předkožky. Domníval jsem se, že je to nadbytečná rudimentní kožní řasa. Nyní však vím, že předkožka je důležitý multifunkční přídatný orgán penisu, z níž ta funkce, která byla pokládána za jedinou, totiž aby v klidu kryla žalud, je z nich ta nejméně důležitá. Až na 15% dospělých mužů má při plně zachovalé předkožce svůj žalud trvale odkrytý. Mnohem důležitější je senzorická a sexuální funkce předkožky. Při její radikální amputaci přijde muž o přes 70% svých nejcitlivějších erotogenních zakončení a citlivost penisu je tak sníží na pouhou čtvrtinu. To má pro mnohé obřezané muže fatální důsledky, jako je třeba ztráta výrazného prožitku při sexu nebo anorgasmie.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…dky-obrizky/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama