Obtěžuje ji tatínek?

Anonymní
12.11.20 10:45

Obtěžuje ji tatínek?

Ahoj, předem se omlouvám za anonymitu. Nechci tady zrovna toto téma rozebírat pod svou přezdívkou, mám tady známé, kteří by mě podle ní poznali a nerada bych, aby se to potom nějak řešilo nebo šířilo. Snad to nebude vadit.

Jednou týdně docházím do MŠ učit kroužek. Mám tam jen pár dětiček. Když jsem tam byla naposledy, jedna holčička mi povídala, že včera zase MUSELA brečet, protože ji tatínek otravoval. Nějak jsem to přešla, nepřipadalo mi to zvláštní. Zrovna jsem byla u našich, tak jsem to vyprávěla mamce s tím, že to ta holčička tak vtipně řekla. A mamka říká, že snad to není nic špatného. Že když tatínkové otravujou, tak dělají blbosti a srandy, ale přece ne tak, že by pak chudák holka ZASE MUSELA brečet. Nejdřív mi to připadalo jako blbost, ale od té doby mi to dost leží v hlavě. Její tatínek je můj bývalý blízký kamarád. V mládí jsme se hodně bavili, pak šel ale každý svou cestou a roky nejsme v kontaktu. Od té doby se opravdu hodně změnil (bydlí od nás kousek) a doslechla jsem se o něm ne příliš hezké věci, takže nemůžu říct, že by ničeho takového nebyl schopný. Nevím.

Jak byste to řešili? Nemám dělat nic a prostě předpokládat, že šlo opravdu jen o nějakou hru, kdy to třeba taťka trochu přehnal a cérka se urazila? Nebo byste se na to holčičky příště znovu zeptali a snažili se zjistit, o co opravdu jde? Možná přeháním, kéž by, ale zase nechci něco podcenit, pokud by se opravdu něco dělo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5270
12.11.20 10:53

To opravdu soudis na základě dvou slov obtěžování? Navíc malý děti si dost vymýšlí. Nechala bych to bejt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 11:00

@mackA159 Právě že to soudit nějak nechci, nechci dělat ukvapené závěry a je mi jasné, že děti často něco plácnou jen tak. Dokud to mamka neřekla, tak mě to ani nenapadlo a vůbec bych nad tím nepřemýšlela. Ale na druhou stranu vím, že se takové věci dějí a že těm dětem často nikdo nevěří nebo nebere vážně právě tyto „výkřiky“. Jasně asi přeháním a nechám to tak. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
16007
12.11.20 11:03
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se omlouvám za anonymitu. Nechci tady zrovna toto téma rozebírat pod svou přezdívkou, mám tady známé, kteří by mě podle ní poznali a nerada bych, aby se to potom nějak řešilo nebo šířilo. Snad to nebude vadit.

Jednou týdně docházím do MŠ učit kroužek. Mám tam jen pár dětiček. Když jsem tam byla naposledy, jedna holčička mi povídala, že včera zase MUSELA brečet, protože ji tatínek otravoval. Nějak jsem to přešla, nepřipadalo mi to zvláštní. Zrovna jsem byla u našich, tak jsem to vyprávěla mamce s tím, že to ta holčička tak vtipně řekla. A mamka říká, že snad to není nic špatného. Že když tatínkové otravujou, tak dělají blbosti a srandy, ale přece ne tak, že by pak chudák holka ZASE MUSELA brečet. Nejdřív mi to připadalo jako blbost, ale od té doby mi to dost leží v hlavě. Její tatínek je můj bývalý blízký kamarád. V mládí jsme se hodně bavili, pak šel ale každý svou cestou a roky nejsme v kontaktu. Od té doby se opravdu hodně změnil (bydlí od nás kousek) a doslechla jsem se o něm ne příliš hezké věci, takže nemůžu říct, že by ničeho takového nebyl schopný. Nevím.

Jak byste to řešili?Nemám dělat nic a prostě předpokládat, že šlo opravdu jen o nějakou hru, kdy to třeba taťka trochu přehnal a cérka se urazila? Nebo byste se na to holčičky příště znovu zeptali a snažili se zjistit, o co opravdu jde? Možná přeháním, kéž by, ale zase nechci něco podcenit, pokud by se opravdu něco dělo.

Nijak bych to neřešila. Maximálně bych se mezi řečí přeptala její paní učitelky, jak se jí ta holčička jeví - ale rozhodně bych si nevymýšlela konspirační teorie na základě dvou slov cizího dítěte, které vidím jednou týdně hodinu na kroužku :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 11:13

@BohunkaP No, s učitelkou to právě řešit nechci, protože je mi jasné, že to nejspíš vůbec nic neznamená. Spíš mi šlo o to, jestli to neřešit fakt vůbec nebo se poptat holčičky, jak ji tatínek otravuje. Právě že cizí holčička to není, píšu, že s tatínkem jsme bývali přátelé, a taky vím, co jsem o něm slyšela (nemusí to být pravda) a co vyváděl dřív. Tak mi to jen vrtá v hlavě.

• Citovat
  • Nahlásit
26720

Osobně bych takovým jednorázovým věcem nevěnovala pozornost. Ve školce jsem tvrdila, že když zlobím, máma po mně hází boty. Učitelka se mě tehdy ptala, co se mi to stalo, protože jsem měla na hlavě bouli (upadla jsem na stůl) a přišlo mi nudné říct pravdu.

Můj syn teď zubařce s vážnou tváří tvrdil, že my si doma zuby nečistíme a on neví, jakou barvu má jeho kratáček, protože jsem mu ho schovala. :lol: Máme 2 koupelny a on má v každé jeden kartáček, aby se nemohl vymlouvat, že si nebude čistit zuby, protože nemá kartáček.

Starší syn babičce v 5 letech tvrdil, že jsem mu nedala večeři, protože zlobil. Pravda byla ta, že jsem mu udělala večeři a on se sekl, že to nebude jíst, tak jsem mu dala chleba s tím, že si ho může namazat, nechtěl, tak šel uraženě spát hladový.

Děti si vymýšlí - chtějí na sebe strhnout pozornost, chtějí vypadat zajímavěji, nebo jim prostě přijde pravda nuda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4454

Ježíš tak já třeba bych jí na to řekla něco jako: ale Janičko, tatínci přece neotravují, ne? Nechtěl třeba jen aby sis uklidila pokojík? :) A ona by mi odpověděla. Ale řešila bych to až by mi doslova řekla že ji osahává nebo něco. Jinak by mě nenapadlo hned to co tebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29099
12.11.20 11:14
@Anonymní píše:

Jak byste to řešili? Nemám dělat nic a prostě předpokládat, že šlo opravdu jen o nějakou hru, kdy to třeba taťka trochu přehnal a cérka se urazila? Nebo byste se na to holčičky příště znovu zeptali a snažili se zjistit, o co opravdu jde? Možná přeháním, kéž by, ale zase nechci něco podcenit, pokud by se opravdu něco dělo.

Nelíbí se mi, že šíříš drby, věci, které se dozvíš od dětí, vykládáš doma v rodině.

Děti si i dost vymýšlí, pokud budeš pokládat sugestivní otázky, odpoví Ti tak, jak budeš potřebovat, dala bych si na Tvém místě pozor, abys nezpůsobila nějaké nepříjemnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1098
12.11.20 11:20

Myslím, že to nic neznamená. Taky znám takové, co se v podobných věcech angažovaly a chlapovi pěkně zavařily, jedna to udělala i schválně, ale tvoje motivace je určitě jen pozitivní ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23726
12.11.20 11:22

Nebláznila bych. Máš vlastní děti? Ono někdy tatínkové rádi své hry s dětma přehánějí, začnou je třeba lochtat a neví, kdy je dost a ze hry je pak takové to klasické „hračky, plačky“…
Můj ex syna dohnal k slzám v rámci hry několikrát. Kamarádčin chlap to dokonce bral jako hroznou vtipnost, že syna rozplakal (dělal mu naschvály a bavil se tím, jak se dítko vzteká, až se vzteky rozbrečelo). Mimochodem, děti často brečí ze vzteku (a nejen ty malé). Přitom jsou jinak oba úplně normální :lol:
Takže bych být tebou nehledala něco, co tam nejspíš není. Pokud máš holčičku na kroužku pravidelně, tak ji vídáš a můžeš se jí třeba někdy příště zeptat, ale opatrně s návodnými otázkami, ať otec není pranýřován za to, že ve srandě dcerku tahá za culíky (nebo nějakou jinou podobnou nevinnost, která by jen byla špatně pochopena).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
59
12.11.20 11:26

Tak doufám že dcera má ve školce normální učitelky, který nemají potřebu řešit pár slov na internetu. Přítele kamarád mojí dceru pošťuchuje a jelikož v jejím věku nechápe že je něco legrace, tak pak taky brečí a říká že jí otravuje. Nikdy by mě nenapadlo, že by v tom někdo viděl něco víc kdyby to vyprávěla. Normální člověk by se holčičky rovnou zeptal čím jí otravuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 11:28
@free333 píše:
Nelíbí se mi, že šíříš drby, věci, které se dozvíš od dětí, vykládáš doma v rodině.Děti si i dost vymýšlí, pokud budeš pokládat sugestivní otázky, odpoví Ti tak, jak budeš potřebovat, dala bych si na Tvém místě pozor, abys nezpůsobila nějaké nepříjemnosti.

Šířím drby? 8o Jakože doma vykládám hlášky, které mi děti vykládají? Přišlo mi vtipné, že to podala takovým způsobem, že MUSELA brečet, tak jsem se zasmála. Každý týden se mě mamka ptá, co za hlášky děti zase vyplodily, tak ji to vyprávím (bydlí hned u té školky, takže se tam vždycky stavím). Ale když ti to vadí, tak já s tím přestanu. My se doma celkově sdílíme se vším, máme blízké vztahy, a tak vyprávím i veselé historky ze školky. Nevěděla jsem, že by se to nemělo :roll: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2402
12.11.20 11:31

Škoda, že ses jí trošku nezeptala,,,opatrně. Protože někdy na tom něco být může. Takže třeba další příležitost, až zase něco řekne, bych se snažila využít trošku líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23726
12.11.20 11:33
@Anonymní píše: Šířím drby? 8o Jakože doma vykládám hlášky, které mi děti vykládají? Přišlo mi vtipné, že to podala takovým způsobem, že MUSELA brečet, tak jsem se zasmála. Každý týden se mě mamka ptá, co za hlášky děti zase vyplodily, tak ji to vyprávím (bydlí hned u té školky, takže se tam vždycky stavím). Ale když ti to vadí, tak já s tím přestanu. My se doma celkově sdílíme se vším, máme blízké vztahy, a tak vyprávím i veselé historky ze školky. Nevěděla jsem, že by se to nemělo :roll: ;)

No jestli mamka u školky bydlí a zná rodiče těch dětí, tak je to opravdu potřeba, být s informacemi opatrná, aby se pak nešířily drby. Takže jo, můžeš mamku pobavit hláškou, ale jen s těmi „neosobními“ a neříct, že ti to vykládala Novákovic Anička ;) Je to tenký led.
Tobě by to taky nebylo příjemný, kdyby se k tobě dostalo, že se o tobě něco roznáší, protože to pustila dál třeba tvoje kadeřnice (a je fuk, že to pustila jako vtipnou historku). Nenadávám, je to upřímně míněná rada :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 11:33

@MKSP No jo, ale já nejsem normální člověk ;) Mně to vůbec nenapadlo, že by to mohlo znamenat něco jiného, brala jsem, že prostě dělali blbosti a že to třeba tatík přehnal. Tak jsem se zasmála způsobu podání a šla jsem dál.

Ach jo. Kdybych tady napsala, že jsem to nahlásila na socialku a řekla ucitelkám tak beru, že se na mě tady hned vrhnete. Ale schválně to ještě píšu pod anonymem, aby to neviděl někdo známý a nezačal to šířit. Schválně píšu, že to nechci řešit s učitelkama ani nikým jiným. Že mi jen LEŽÍ V HLAVĚ poznámka MOJI MAMKY. Ale vy zase v textu vidíte jen to, co tam vidět chcete. Řešit to nebudu, samozřejmě že máte pravdu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama