OCD - jaké léky berete?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hvezda70
Stálice 92 příspěvků 14.05.19 17:41
OCD-jake leky berete?

Ahoj, trpim OCD. Beru Escitalopram 20 mg. Ted se muj stav zase trochu zhorsil. K psychoterapeutovi chodim, makam na sobe. Dnes jsem byla u psychiatra a rekl mi ze to muzeme zvysit na 30mg. Moc se mi nechce. Driv jsem brala jen 10 mg takze jsem z toho trochu nestastna. Domluvili jsme se ze jeste 2 mesice pockame. Stve me, ze musim verit lekum ze neprestanou fungovat jinak budu mit zkazenej zivot plnej uzkosti :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tarjei
Závislačka 4809 příspěvků 14.05.19 18:09

Kdybys musela brat leky na arytmii a Tvuj zivot by na nich závisel uplne, taky budes naštvaná? Zlomenou nohu taky nerozchodis :kytka:

Hvezda70
Stálice 92 příspěvků 14.05.19 18:14

@Tarjei kdyz ta zlomena noha tolik neboli :(

Tarjei
Závislačka 4809 příspěvků 14.05.19 18:30

@Hvezda70 kocko ja vim, taky mam psychickou poruchu…

Hvezda70
Stálice 92 příspěvků 14.05.19 18:52

@Tarjei mas take OCD?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 19:02

Taky mám OCD a beru Itakem vysokou dávku 30 mg, zatím snižovat nebudem.Jsou lepší a horší dny. Někdy jsou razantnější propady ale pak je zas líp. Nevím čeho se tvá OCD týká?

Hvezda70
Stálice 92 příspěvků 14.05.19 19:08
@Anonymní píše:
Taky mám OCD a beru Itakem vysokou dávku 30 mg, zatím snižovat nebudem.Jsou lepší a horší dny. Někdy jsou razantnější propady ale pak je zas líp. Nevím čeho se tvá OCD týká?

Pocitani(to je ale hodne lehka forma) pocit ze treba vjedu do proti smeru autem(to uz ale umim ovladat z KBT) ale mam i ve vztazich. Kdy si treba nejsem ve vztahu(kamaradi) jista, a hned mam nutkave chovani, ze sleduji jak se na me tvari, jak na me mluvi. Dam jim treba otazku a cekam jak mi odpovi. Jsem v hrozne uzkosti a furt mam nutkani si dokazovat jestli me prijimaji nebo ne.

Tarjei
Závislačka 4809 příspěvků 14.05.19 19:39

@Hvezda70 nn, depersonalizaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 19:39

@Hvezda70 Take mam OCD, beru Asentru 100 mg, celkem mi pomaha, i kdyz nekdy mam pocit, ze bych snesla i vyssi davku.

Hvezda70
Stálice 92 příspěvků 14.05.19 19:55

Asi nejde cekat ze budeme uplne bez zadnych priznaku :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 19:56
@Hvezda70 píše:
Pocitani(to je ale hodne lehka forma) pocit ze treba vjedu do proti smeru autem(to uz ale umim ovladat z KBT) ale mam i ve vztazich. Kdy si treba nejsem ve vztahu(kamaradi) jista, a hned mam nutkave chovani, ze sleduji jak se na me tvari, jak na me mluvi. Dam jim treba otazku a cekam jak mi odpovi. Jsem v hrozne uzkosti a furt mam nutkani si dokazovat jestli me prijimaji nebo ne.

Aha. Odkud jsi?

Hvezda70
Stálice 92 příspěvků 14.05.19 20:04
@Anonymní píše:
Aha. Odkud jsi?

Litomericko. Jakou mas ty OCD?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 20:44

Kontrola, ujišťování se a jak jsi psala to o kamarádkách, to mám taky. Třeba když se s někým bavím, tak pak si pořád přehrávám v hlavě rozhovor co a jak jsem řekla, jestli jsem se neztrapnila atd.Ty taky?

Hvezda70
Stálice 92 příspěvků 14.05.19 21:14
@Anonymní píše:
Kontrola, ujišťování se a jak jsi psala to o kamarádkách, to mám taky. Třeba když se s někým bavím, tak pak si pořád přehrávám v hlavě rozhovor co a jak jsem řekla, jestli jsem se neztrapnila atd.Ty taky?

Nekdy jo ale casto to nemivam. Ja spis mam jestli sem neudelala neco spatne ze me nemaji radi. Takze nejdriv se nastvu(obrana) potom prijde zjistovani a na konec ujistovani jestli me maji porad radi. A nekdy je to narocne, utekla jsem kvuli tomu jednou z prace ale to bylo na zacatku, to sem nevedela ze se semnou neco vubec deje. Kdyz to prijde tak se citim v napeti, citim zaludek na vode a jak sem v uzkosti, takze podle toho poznam ze je ocd zase tady. Pritom kdyz mam klidne obdobi tak dokazu jednat asertivne a vubec si nic nebrat do hlavy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 21:33
@Hvezda70 píše:
Nekdy jo ale casto to nemivam. Ja spis mam jestli sem neudelala neco spatne ze me nemaji radi. Takze nejdriv se nastvu(obrana) potom prijde zjistovani a na konec ujistovani jestli me maji porad radi. A nekdy je to narocne, utekla jsem kvuli tomu jednou z prace ale to bylo na zacatku, to sem nevedela ze se semnou neco vubec deje. Kdyz to prijde tak se citim v napeti, citim zaludek na vode a jak sem v uzkosti, takze podle toho poznam ze je ocd zase tady. Pritom kdyz mam klidne obdobi tak dokazu jednat asertivne a vubec si nic nebrat do hlavy.

Mám zkušenost, že ty různé myšlenky nesmíš podporovat, myslet na to, řešit to v hlavě. Jak to povolíš už to jede. Já mám spíš těžší formu, ale prášky mi dost pomáhají. Chodím k psychiatričce, jde to.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama