Kolaps při darování krve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bebinka29
Kecalka 452 příspěvků 14.05.19 12:50
kolaps pri darovani krve

Ahoj holky. Rada bych darovala krev, ale mam docela strach ze to nedam. Mam nizky tlak. Jaka je pravdepodobnost ze u toho omdlim. Stalo se to nekomu? nechaji me tam kdyztak lezet jeste chvilku? Dekuji za odpoved.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petula306
Kecalka 329 příspěvků 14.05.19 12:53

Když omdlíte, určitě se o vás postarají, jsou zvyklí. Ale spíš se tomu předchází.
Děkuju, že jste se tak rozhodla.

danik
Ukecaná baba ;) 2362 příspěvků 14.05.19 12:54

Důležité je hodně pít.
Mě sestřičky donesly pití i během odběru. A pak se stále ptaly, zda mi je dobře, po odběru jsem chvíli seděla na lehátku a pak až jsem šla.
Nebylo mi vůbec nic, jen další dva dny jsem byla vždy večer dost unavená.
Při dalším odběru jsem už dopředu i po něm brala železo v tabletách a bylo po únavě.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 14.05.19 12:59

Mě třeba z důvodu nizkyho tlaku ani na ten odběr nepustili. Oni před tím dělají nějaká vyšetření a když se jim cokoliv nezdá tak tě k odběru nepustí.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1325 příspěvků 14.05.19 13:00

Je to normální, mě po prvním odběru odvezla sanitka, ale pak už v pohodě :) a měla jsem všechna vyšetření před odběrem v pohodě

riccius
Kecalka 320 příspěvků 14.05.19 13:01

Ahoj. Nebudeš první ani poslední. Samozřejmě základ je hodně pít a během a po odběru ( když nemáš zkušenost), nedělat prudké pohyby, hlavně při změnách polohy těla. Mně se udělalo mdlo asi po 15 odběru a fakticky to bylo (zpětně hodnoceno) jako hodně zajímavý zážitek. A po tomto se mi dělaly závratě asi dva roky při pohledu na vpichovani jehly. Tak jsem se odvrátil a bylo vše ok. Dnes si to užívám zase od začátku do konce.

Marthi
Kecalka 206 příspěvků 14.05.19 13:01

Já jsem jim tam omdlela, musely mě křísit. Tenkrát bylo kolem mne pět sester, když jsem se probrala. A to jsem tam byla po čtvrté. Pak mi řekly, ať už raději nechodím, když budou potřebovat mou skupinu, ozvou se ;)

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14360 příspěvků 14.05.19 13:02

Mne se udělalo hodně zle už během odběru, tak ho stopli, musela jsem vypít snad litr džusu a mazala dom :) jsou zvyklí

měsíční svit
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 14.05.19 13:04

Také doporučím předem hodně pít a pak odpočívat, vstát, až si budeš jistá, že jsi OK. Mně se stalo jen jednou a to když jsem dávala krev po noční a pak jela domů asi 10 km na kole (velký kus prudký kopec) :mrgreen:, tak jsem doma po příchodu sebou málem sekla. Ale jinak ne. Také jsem vždy dávala jen z levé ruky, to bylo vždy v pohodě a jen jednou z pravé, to mi také nedělalo úplně dobře, pak už zase jen z levé a zase dobrý. A také jsem měla méně železa, tak jsem ho pak musela brát. A na poprvé jdi raději s někým, kdyby náhodou něco. Jinak skvělé rozhodnutí, stojí to za ten pocit někomu pomoci. :kytka:

měsíční svit
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 14.05.19 13:07

Jo a mně pomáhalo se na to dívat, což je paradox, čekala bych to obráceně. Asi jsem měla lepší pocit, že to mám jakoby „pod kontrolou“, vidím, co se děje.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 14.05.19 13:07

Nechají té ležet jak dlouho potřebuješ. Taky mám nízký tlak a v pohodě. Ono jakoby tím strachem a nervozitou, alespoň já vždycky jsem, si ho trochu zvýšiš. :mrgreen:

Pvln34
Stálice 54 příspěvků 14.05.19 13:11

Taky mam nízky tlak a bola som v pohode. To vyšetrenie vyradí pár ľudí, kt z nejakého dôvodu nie sú vhodní. Nemocnica síce krv potrebuje, ale nie za každú cenu, inými slovami, nechcú ohroziť darcov ani pacientov.
Mne pomáha piť hodne vody pred odberom a po odbere doplniť cukor (čokoláda), potom ten deň len odpočívam. Držím palce :kytka:

lll14
Kecalka 204 příspěvků 14.05.19 13:11

U nás můžeš ještě chvilku ležet na odběrovém lehátku, než si troufneš vstát. Když jsem omdlela, měli přímo lehátko pro takové případy, dali mi sladký čaj a chvíli jsem si tam poležela, změřili mi znovu tlak a šla jsem na konzultaci k doktorce. Ta mi doporučila zkusit znovu darovat až za pár let, pak mi ale za rok poslali pozvánku k odběru a ač jsem dlouho ležela i seděla, stejně jsem znovu omdlela, takže mě vyřadili. Už je to pár let, tak možná si zavolám, jestli má smysl to zkusit znovu. U mě to byla kombinace hraničního krevního obrazu a nízkého tlaku. Ale znám spoustu holek, co i přes nižší tlak nemají problém, takže bych se nebála. Důležitý je před odběrem dost pít a po odběru dostatečně dlouho ležet. Určitě jdi do toho, stojí to za to. Já jsem alespoň v registru dárců kostní dřeně.

vedma007
Kecalka 121 příspěvků 14.05.19 13:11

@Bebinka29 stalo se kamarádce, když byla darovat poprvé. Ono tam sedíš na takovém křesílku, jakmile zahlásila sestře, že se ji asi dělá zle - ta přiběhla na křesle něco přenastavila, že najednou ležela a měla nohy nahoře, jehlu ji vypojila. Teď už kamarádka byla darovat poněkolikáté, šlo jen o ten prvotní šok z velké jehly, zvykla si :)

debra.morgan
Echt Kelišová 8223 příspěvků 14.05.19 13:16

Ja dobry pri odberu, ale po odberu jsem tam mela chvili jeste zustat, nastesti jsem poslusne zustala a udelalo se mi spatne, nastesti jsem neomdlela, ale chybel kousek, sla jsem za nima zpe do te odberove mistnosti a ani jsem nemusela nic rikat, asi jsem vypadala fakt desne. neboj se jsou zvykli ;) nejlip se s nekym domluv a jdete tam spolu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama