Životní pojištění - výplata za invaliditu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 10:31
Životní pojištění - výplata za invaliditu

Zdravím diskutující a prosím o radu:
Byl mi přiznán invalidní důchod 1. stupně. Invaliditu mám pojištěnou v životní pojistce od Kooperativy, všechny tři stupně a pevnou částku výplaty. Odeslala jsem Rozhodnutí ze sociálky z Prahy a přišlo mi oznámení od likvidátorky, že musím ještě doložit Posudek o invaliditě (který mi byl vydán posudkovým lékařem). Nyní jsem se na to informovala u nás na sociálce a paní tajemnice mi řekla, že pojišťovna nemám vůbec na tento posudek právo, že jsou tam citlivé informace o zdravotním stavu a v žádném případě jim ho nemám dokládat. Na pojišťovně mi ale tvrdí, že bez něho nemohou pojistnou událost vyřešit, že tam údajně mají nějaké výjimky, já jsem měla za to, že tím, že mi byl ten důchod sociálkou přiznám jsem podmínky splnila. Nyní nevím, co mám udělat, máte zkušenosti? Prosím anonym z důvodu zdravotního stavu.

Reakce:
debra.morgan
Echt Kelišová 8942 příspěvků 13.05.19 10:33

Prostudovat smlouvu, kterou jsi podepsala a dle ní se řídit.

Aduš8
Závislačka 4942 příspěvků 13.05.19 10:39

Já tedy nevím, zda právo mají nebo ne, ale při uzavírání pojistky jsem musela dokládat potvrzení od lékaře, kde byly všechny informace o mém zdravotním stavu, které byly citlivé. Jinak by mi pojištění ani neuzavřeli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 10:51

No já při uzavírání nedokládala nic citlivého. Nyní studuju pojistné podmínky a tam je samozřejmě uvedeno, že musím vše dokládat, včetně např. lékařských zpráv atd., že jsou tam nějaké výluky z pojištění, i některé duševní choroby (mám důchod na deprese), takže super :,( Ale vyplývá mi z toho, že zkrátka ta pojišťovna logicky musí znát tu diagnozu. Ale paní na sociálce mě dnes docela zaskočila, jak rezolutně řekla, že to pojištovny zkouší a že nic rozhodně dokládat nemám. Už mi z toho jde hlava kolem. Ale vychází mi z toho jedno, nedoložím = nevyplatí mi nic :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 10:57
@Anonymní píše:
Ale vychází mi z toho jedno, nedoložím = nevyplatí mi nic :(

Presne tak. Pani na socialce muze rikat cokoli. Pojistovny si delaji vlastni setreni a posuzuji, zda jsou podminky pro pojistne plneni splneny. A ty se nesmis dat, snaz se bojovat o co nejvice.
Kolegy svagr dostal za trvale nasledky priznano asi 300 tisic. Podali stiznost a nakonec z toho byl vice jak milion. Toz asi tak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 11:05
@Anonymní píše:
Presne tak. Pani na socialce muze rikat cokoli. Pojistovny si delaji vlastni setreni a posuzuji, zda jsou podminky pro pojistne plneni splneny. A ty se nesmis dat, snaz se bojovat o co nejvice.
Kolegy svagr dostal za trvale nasledky priznano asi 300 tisic. Podali stiznost a nakonec z toho byl vice jak milion. Toz asi tak.

Díky za podporu. No posudek jim, ač nerada, doložím, nic jiného mi asi nezbývá. Jak já nesnáším pojišťováky a jejich slavné výluky, nicméně ve smlouvě mám výluky psych. diagnoz F00 - F99, což jsou snad všechny :think: ale už jsem zažádala, tak to zkusím nějak dohrát do konce, nemám co ztratit jen získat. Ale přijde mi hnus, že když už ti posudkář ten důchod fakt dá (a že fakt nedávají každému), tak pojišťovna si ještě dovolí neplnit.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2214 příspěvků 13.05.19 11:13
@Anonymní píše:
Díky za podporu. No posudek jim, ač nerada, doložím, nic jiného mi asi nezbývá. Jak já nesnáším pojišťováky a jejich slavné výluky, nicméně ve smlouvě mám výluky psych. diagnoz F00 - F99, což jsou snad všechny :think: ale už jsem zažádala, tak to zkusím nějak dohrát do konce, nemám co ztratit jen získat. Ale přijde mi hnus, že když už ti posudkář ten důchod fakt dá (a že fakt nedávají každému), tak pojišťovna si ještě dovolí neplnit.

tak jestli je Tvá diagnóza ve výjimkách, tak jim to ani posílat nemusíš. Stejně plnit nebudou :nevim:

lilith1
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 13.05.19 11:19
@Anonymní píše:

Nechci diskusi zasekat, ale může mě nějaký zde přítomný pojišťovák vysvětlit proč je invalidita z důvodu psychiatrické diagnozy ve výluce?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66659 příspěvků 13.05.19 11:25
@lilith1 píše:
Nechci diskusi zasekat, ale může mě nějaký zde přítomný pojišťovák vysvětlit proč je invalidita z důvodu psychiatrické diagnozy ve výluce?

Nejspis protoze pojistovna z nejakych duvodu usoudila, ze jsou to bud caste nebo casto zneuzivane diagnozy a tedy pro ni rizikove.

Zuzanec
Kecalka 500 příspěvků 13.05.19 12:00

@lilith1 Přece aby nemusely vyplácet :pocitac:

lilith1
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 13.05.19 12:12
@j.a.n.i1 píše:
Nejspis protoze pojistovna z nejakych duvodu usoudila, ze jsou to bud caste nebo casto zneuzivane diagnozy a tedy pro ni rizikove.

Aha, takže schizofreniky a lidi s maniodepr. stavy nikdo nepojistí..hezké fakt.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 12:20
@Jitul.kaaa9
@Jitul.kaaa9 píše:
tak jestli je Tvá diagnóza ve výjimkách, tak jim to ani posílat nemusíš. Stejně plnit nebudou :nevim:

No já už jsem to podala (jak je vidět z úvodního příspěvku), šla jsem to osobně podat na pobočku Kooperativy s tím, jestli mám na výplatu pojistné nárok, paní prostudovala papíry a řekla, že ano a sepsaly jsme to, přiložit chtěla jenom to rozhodnutí z Prahy, nyní si dožádávají další dokumenty a až na základě toho jsem začala studovat ty titěrné pojistné pojdmínky.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66659 příspěvků 13.05.19 12:20
@lilith1 píše:
Aha, takže schizofreniky a lidi s maniodepr. stavy nikdo nepojistí..hezké fakt.

Je to proste komercni produkt, pojistovna na nem v principu potrebuje vydelat, neni povinna pojistovat vsechno. A neni pravda, ze lidi s touto diagnozou nepojisti… pojisti, kdyz budou mit uraz nebo třeba rakovinu, tak jim bude plnit stejne jako ostatnim.

Janli
Echt Kelišová 8921 příspěvků 13.05.19 14:36

Pojistku jsi uzavřela za podmínek se kterými jsi souhlasila. K tomu patří i dodání kompletní zdravotní dokumentace. Pokud ji nedodáš, plnit nebudou.

@lilith1 píše:
Aha, takže schizofreniky a lidi s maniodepr. stavy nikdo nepojistí..hezké fakt.

Ne, nepojistí. U těchto lidí je vysoké riziko úmrtí, úrazů a onemocnění. Ty by jsi pojistila člověka u kterého víš na stoprocentně, že na pojistném zaplatí mnohonásobně méně než vybere plnění? Ať se ti to líbí nebo ne, jedná se o komerční produkt a pojišťovna potřebuje být v zisku. Ty by jsi podnikala s tím, že proděláš? Asi ne, co? Psychiatrická onemocnění jsou ve výlukách už jen z toho důvodu, že je lidi často simulují, jen aby dostali invalidní důchod.

Váš příspěvek
Reklama