ocet místo aviváže

77
9.9.05 14:30

ocet místo aviváže

Ahoj všem eko-pradlenkám :D

mám dotaz - ten vinný ocet se přidává kdy a kam?? bohužel jsem to v debatách nenašla…
Dáváte ho do „kolonky“ určené na aviváž? (čiliž se vlastně pak už to prádlo v čisté vodě nemáchá?) Nebo to dáte místo aviváže a pak to znova vymácháte v čisté vodě??

Děkuju za odpověď.

Olivia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16724
9.9.05 18:20

ahoj,
nejprve vyperu prádlo běžně bez přidání aviváže. pak dám program na machání znovu a dám do kastlíku na aviváž asi necelou půlku octa. Doporučuji nedávat program na poloviční plnění ( i když máš málo prádla), čím víc vody, tím lépe se prádlo vymáchá.

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16724
9.9.05 18:23

ještě to doplním : dermatoložka mi říkala, že mám dávat ocet do posledního máchání,nebot neutralizuje. A fakt to prádlo příjemně voní po prášku - i bez aviváže :-)

I.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19472
9.9.05 18:42

Irias, jaky ocet je nejlepsi do prani? Ten vinny? Kdyz ho doma zrovna nemam a chystam se prat, muzu pouzit i obycejny? Diky
Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.9.05 19:20

můj manžel má na ocet nos! Když dám vinný ocet, tak to nepozná a prádlo mu voní, ale jak dám obyčejný, tak se domáhá abych prádlo znova přeprala, přestože já z toho nic necítím.

• Nahlásit
  • Citovat
118
9.9.05 22:35

Aha, tak to jsem tu ekologickou diskusi nečetla dost pořádně. Přišlo mi divné, že prádlo jde trochu cítit po octu.
Už jsem chytřejší, díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16724
10.9.05 07:42

Mroe, já dávám na máchání ten obyč. ocet. A když se to nepřežene ( i to se mi stalo), tak vůbec není cítit,jen vůně prášku.

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19472
10.9.05 08:07

Tak fajn, ale kolik to asi tak je, ‚kdyz se to neprezene‘ (nerada bych to prehnala) :D Stejne jako avivaze, nebo mene a davate ho tam redeny nebo jen tak?

Dik

PS: yrovna se chystam k prani, uz mam skoro ocet v ruce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16724
10.9.05 10:02

Mroe, určitě o hodně mín. Já mám na aviváž malou vaničku, tak nedám ani polovičku octa. Ale to pak odhadneš. Já to jednou trochu přehnala a pak to bylo trochu cítít octem,ale nic strašnýho. Normálně v tom Štěpán byl oblečený.
Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama