Pletení na miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 31.08.05 10:15
Pletení na miminko

Ahoj všechny maminky, čekám mimčo v lednu, tedy v zimě, a moc ráda bych mu upletla nějaký svetřík. Jenže plést moc neumím (hl+obr zvládnu) a už vůbec neznám vzory či velikost. Nemáte některá nějaký návod na jednoduchý svetřík (čepičku…), který bych mohla zvládnout? Dívala jsem se na stránky o pletení, ale moc moudrá jsem z toho nebyla - jsou tam sice vzory, ale ne, jak uplést třeba právě svetr (jak ubírat, co s rukávama apod.). Kdybyste někdo něco měl, ozvete se mi, prosím. Díky,
 Hanka

Reakce:
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 31.08.05 10:33

Ahojky Hanko,

na pleteni pro deti vychazi dvakrat rocne special casopisu Sandra, myslim, ze i v Katarine nebo ve Verene obcas nejake detske modely najdes. Ta Sandra by mohla vyjit urcite behem zari, rijna. Ja doma asi dva nebo tri casopisy destkeho pleteni mam. Jeden original (nemecky), dva okopirovane. Kdybys mela zajem, muzu ti to okopirovat a poslat postou. Nebo kdybys byla z Prahy, tak se muzem srazit a vybrala by sis, co by se ti libilo.

Kdyztak se mi pisni soukromou.

hezky den

Mata

Mami
Stálice 58 příspěvků 31.08.05 13:18

Ahoj, nevím, jestli nějak pomůžu, ale do pletení jsem se taky dala. Taky neumím než hl. a ob. a už mám úspěšně svetřík i čepičky na zimu. Vzala jsem prostě miminkový kabátek a pletla stylem přiměřeně - přiměřeně podle něj. Myslím, že to dopadlo dobře. Když jsem potřebovala přidat, pletla jsem jedno oko 2× a když ubrat, tak zas dvě najednou.
Však ono to nějak půjde, hlavně, že je v tom zapletená spousta maminčiny lásky k mimískovi :wink:

Kacatko
Kecalka 493 příspěvků 31.08.05 14:25

Ahoj Hanko,
jsem taky samouk a fakt to není nic složitého. z dětského pletení vychází ještě Diana baby, myslím, že čtvrtletně, ale mají ji jen v obyčejných trafikách, v obchoďácích vůbec. jinak mám po babičce knížku s návody co se jak plete, takže ti to kdyžtak můžu přepsat, ale ono je to vesměs všechno hladce - obrace, jen na to přijít… Taky hodně improvizuju a někdy trvá než pochopím, co to v tom časopise vlastně po mě chcou :lol:

No a ohledně čepiček, nevím jak plést na 4 jehlicích, nejsem Nasťa, takže se taky budu muset někde nechat poučit…

Katka

Mami
Stálice 58 příspěvků 31.08.05 16:27

Na čepičky jsem zapoměla. Úplně v pohodě začneš plést jeden kus plus minus na 100 očí a po asi 10-15cm začneš oka postupně splétat, takže se ti to nahoře začne zužovat až skoro do špičky. Pak se to jen sešije, ohrne se rantlík, ev. udělá bambule a takový trojúhelníčky jakoby od oušek k bradě na šňůrku na zavazování. Není to žádnej profesionální zázrak, ale mně se moc líbí a ostatním taky. Jen je dobrý to na něčem zkoušet - třeba plyšák nebo velká panenka nebo kamarádky mimísek :P

A když se to nepovede, nic se neděje, holt to vypářeš a zkusíš znova. Tomu se my amatéři občas nevyhnem :oops:

Za nějaký profesionálnější rady bych ale byla taky celkem ráda.

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 31.08.05 19:08

Kupuji Katarínku, tak jsou moc krásné vzory a popis, jak máš plést. Mě učila plést babičky, hladce/obrace a jen prostě nějaký čtverec:-))), ale tak nějak to přišlo samo (díky malému), člověk se to prostě naučí. zkus si koupit nějaký časopis „pletení pro děti (miminka)“ a tam se jistě dozvíš to, co potřebuješ!

HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 01.09.05 11:07

Ahoj všichni,

moc díky za pomoc. Mrknu se v trafice, zda něco nemají. Pokud nic neseženu, ozvu se (díky MonoLíso :-) ). Nějak to určitě jít musí.

PS: od pondělí začal prcek kopat . úžasný pocit (trošku brzy, čekám první a pohyby začaly už v 18+1 tt - asi to bude obříček). Za 10 dní jdeme na druhý UTZ a doufám, že se dovím, zda kupovat modrou či červenou :-)
Přeji všem krásný den!
 Hanka

Pantalaimon
Kecalka 158 příspěvků 28.03.15 10:23

Ahoj, potřebovala bych najít opravdu jednoduchý návod na svetřík pro 10 měsíční mimino tj. vel 80. Hledám na netu, ale já ty návody nechápu :oops: (na mmb, klub pletení atd..) Jsem začátečník, potřebovala bych opravdu polopatický návod, jak uplést jednoduchý rovný svetřík. Umím hladce, obrace, ujímat, přidávat…pletu čepičky, ale také podle návodu pro dementy…nemáte některá takový návod na sveřík… :kytka:

Pipet
Generální žvanilka 24263 příspěvků 28.03.15 10:41

@Pantalaimon
http://www.garnstudio.com/…oversikt.php
když to tady prohledáš?
Nebo podle nějaké mikiny/trika si udělat „střih“ a pak jen prostě uplést stejně velké díly a sešít…

Peony1
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 28.03.15 12:47

Ja hackuju a nejvic mi pomahaji videa na youtube, staci zadat treba knitting jumper for baby a jen koukat a plest snima

Pantalaimon
Kecalka 158 příspěvků 29.03.15 10:49

Díky za tipy :kytka: Už jsem něco našla, tak uvidíme @Peony1 @Pipet

Váš příspěvek
Reklama