Ochrání respirátor ffp3 před covidem?

Anonymní
7.1.21 17:16

Ochrani respirator ffp3 pred covidem?

Zajimalo by me…zda kdyz clovek nosi mezi lidi respirator ffp3 a dezinfikuje si ruce, zda je dostatecne chranen pred covidem? ceka nas vysetreni v nemocnici…velke…a dcera ma snizenou imunitu? diky za nazory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5118
7.1.21 17:25

Evidentně ochrání, za 4 měsíce v Covidáriu jsem ho ještě od pacienta nelapla. Ani nikdo z mých kolegů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20262
7.1.21 17:27

Měl by, můžeš to pojistit ještě brýlemi nebo štítem přes oči, personál taky nechodí k pozitivním pacientům v něčem víc extra, u nás nemaj ani ty ffp3 ale jenom dvojky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29673
7.1.21 17:48
@Lajka09 píše:
Evidentně ochrání, za 4 měsíce v Covidáriu jsem ho ještě od pacienta nelapla. Ani nikdo z mých kolegů.
:kytka: :hug: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
7.1.21 17:53
@Lajka09 píše:

Dekujeme Ti… :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29673
7.1.21 18:01

@Lajka09 Virtuálně ti masíruju ramena. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29673
7.1.21 18:02
@Anonymní píše:
Zajimalo by me…zda kdyz clovek nosi mezi lidi respirator ffp3 a dezinfikuje si ruce, zda je dostatecne chranen pred covidem? ceka nas vysetreni v nemocnici…velke…a dcera ma snizenou imunitu? diky za nazory

Ještě brejle a jste v pohodě :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4934
7.1.21 18:25
@Lajka09 píše:

Ale záleží, kolik dceři je.

Ten respirátor musí těsnit a pokud není dcera dospělá, těsnit jí asi nebude.

Na internetu jsou návody, jak těsnost ověřit. Také nemusí sedět hned ten první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 18:39

Dceři je 14,5 let

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 18:44
@Limi123 píše:
Ale záleží, kolik dceři je.

Ten respirátor musí těsnit a pokud není dcera dospělá, těsnit jí asi nebude.

Na internetu jsou návody, jak těsnost ověřit. Také nemusí sedět hned ten první.

snažila jsem se na internetu najít jak zjistit těsnost respirátoru, ale nic jsem nenašla…

• Citovat
  • Nahlásit
4934
7.1.21 20:06
@Anonymní píše:
snažila jsem se na internetu najít jak zjistit těsnost respirátoru, ale nic jsem nenašla…

To je podle tvaru obličeje. Já jsem měla Refil FFP3 a seděl docela dobře. Ale pro dítě to asi bude velké.

Na netu to nenajdeš, těsnost se netestuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4934
7.1.21 20:10

V podstatě když zakryješ většinu plochy dlaněmi, nemělo by jít se nadechnout. Vzduch by neměl jít okolo respirátoru.

Jestli se opravdu bojíš, kup dceři polomasku správné velikosti s adekvátními filtry, ta ti těsnit bude. Ale bude vypadat trochu za exota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 20:16

Uz jsme to vymysleli…dam ji respirator a pres to nano rousku…a bryle :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
5118
7.1.21 21:34

@Bábrdl @sobesin 8o 8o tož to holky díky, potěšilo.
Ad tématu, ne všechny ffp3 těsnily, za covidovou éru jsme jich měli hodně. Některé mrchy tlačily, uši rvaly, ofukovaly kolem. V kombinaci se štítem, všichni ok. Autorko, ale předpokládám, nenastupuješ s dcerou na Covid jednotku, stačí ti bohatě ffp2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2598
7.1.21 21:39
@Anonymní píše:
Zajimalo by me…zda kdyz clovek nosi mezi lidi respirator ffp3 a dezinfikuje si ruce, zda je dostatecne chranen pred covidem? ceka nas vysetreni v nemocnici…velke…a dcera ma snizenou imunitu? diky za nazory

No, ale vyzkousejte si to predem, jak to sedi, tesni, jestli ma mensi oblicej. Dala bych ffp2 protoze se pres to lepe dycha a chrani to take dostatecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat