Ocima nasilnika...

157
4.1.08 02:21

Ocima nasilnika...

Ahoj vsem. Dnes jsem dostala takovyto e-mail, tak jsem si rikala, ze to sem hodim i pro vas pro vsechny… :wink:
Neni to sice nic veseleho, ale i tak…

Krasny den vsem!

OČIMA NÁSILNÍKA (není to vtip)

Prosím, pošli to dál

Se skupinou odsouzených za znásilnění byl ve vězení proveden rozhovor o tom, co očekávají u potenciální oběti a zde jsou některá zajímavá fakta:

 1. První věc, na kterou muži u potenciální oběti ohlíží, je účes. Nejpravděpodobněji budou pronásledují ženu s culíkem, drdolem, copem nebo jiným účesem, který je snadné uchopit. Také půjdou pravděpodobněji po ženě s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžnými cíly.
 2. Druhou věcí, po které se muž dívá je oblečení. Vyhledávají ženy, jejichž oblečení je snadné rychle odstranit. Většina z nich má u sebe nůžky speciálně na stříhání oblečení.
 3. Také vyhledávají ženy, které telefonují, hledají něco v kabelce nebo dělají nějakou činnost za chůze, protože nedávají pozor a mohou být snadno přemoženy.
 4. Muži nejpravděpodobněji zaútočí a znásilní brzy zrána, mezi 5:00 a 8:30 hod.
 5. Nejčastějším místem, kde jsou ženy unášeny je parkoviště u prodejny potravin. Na druhém místě jsou parkoviště/garáže u kanceláře. Na třetím místě jsou veřejné záchody.
 6. Těmto mužům jde o to, aby ženu rychle popadli a přesunuli na jiné místo, kde se nemusí obávat toho, že je někdo chytí.
 7. Pouze 2% řekli, že měli u sebe zbraň, protože za znásilnění budou odsouzeni na 3-5 let, ale za znásilnění se zbraní je 15-20 let.
 8. Pokud budete klást odpor odradí je to, protože jim trvá pouze minutu nebo dvě si uvědomit, že pronásledování vás za to nestojí, protože to bude zdlouhavé.
 9. Tito muži řekli, že by si nevybrali ženy, které mají deštníky nebo jiné podobné předměty, které mohou být v rukou žen použity zpovzdálí. Klíče nejsou zastrašující, protože se musíte dostat skutečně blízko k útočníkovi, aby mohly být použity jako zbraň. Takže smyslem je, přesvědčit tyto chlápky, že za to nestojíte.
 10. Několik obranných technik, které nás naučil jsou: Pokud vás někdo pronásleduje zezadu na ulici nebo v garáži nebo je s vámi ve výtahu nebo na schodišti, podívejte se mu do tváře a zeptejte se jich třeba kolik je hodin nebo řekněte něco všedního: „To je k nevíře, jaká je venku zima", „budeme mít tuhou zimu". Teď jste viděly jejich tvář a můžete je identifikovat v řadě; ztratíte přitažlivost jako cíl.
 11. Pokud jde někdo směrem k vám, vztáhněte ruce před sebe a zakřičte STŮJ nebo DRŽ SE ZPÁTKY! Většina násilníků, se kterými hovořili řekla, že by si ženy nevšímali, pokud by řvala nebo ukázala, že se bude bránit. Znovu, vyhledávají SNADNÝ cíl.
 12. Pokud máte pepřový sprej (tento instruktor byl jeho velkým zastáncem a nosí ho všude sebou), křičte MÁM PEPŘOVÝ SPREJ a když jej držíte venku, zastraší ho to.
 13. Pokud vás někdo chytne, nemůžete je překonat silou, ale můžete je přelstít. Pokud vás chytne zezadu kolem pasu, štípněte útočníka buď pod paži (mezi loktem a podpažím) NEBO v horní části vnitřního stehna VELMI VELMI SILNĚ. Jedna žena ve třídě, kterou instruktor školil, mu řekla, že použila štípnutí pod paží na muže, který se ji pokusil znásilnit a byla tak naštvaná, že mu protrhla kůži a vytrhla svalová vlákna - chlap potřeboval stehy. Zkuste se štípnout v těchto místech jak nejsilněji můžete - bolí to.
 14. Po počátečním úderu vždy JDĚTE po GENITÁLIÍCH. Vím ze zvláště nešťastného zážitku, že pokud uhodíte do mužských částí, je to nesmírně bolestivé. Můžete si myslet, že toho chlapa naštvete a bude vám chtít ublížit víc, ale tito násilníci našemu instruktorovi řekli, že chtějí ženu, která nebude působit moc problémů. Začněte působit potíže a zmizí.
 15. Pokud na vás muž vztáhne ruce, chytněte ho za dva prsty a zohněte je dozadu jak nejdál to jde s co největším tlakem dolů. Instruktor mi to udělal bez použití velkého tlaku a skončila jsem na kolenou a oba klouby na prstech slyšitelně zapraskaly.
 16. Samozřejmě, že stále platí, co slýcháváme. Vždy si buďte vědomi vašeho okolí, pokud je to možné mějte doprovod a pokud vidíte nějaké zvláštní chování, nenechte to být, následujte své instinkty!!!
  Můžete se cítit v daný okamžik hloupě, ale cítily byste se mnohem hůř, pokud by ten chlápek byl opravdu nebezpečný.
  1. Tip z Tae Kwon Do: Loket je nejsilnějším bodem na vašem těle. Pokud jste dostatečně blízko, abyste ho použily, udělejte to!
  2. Naučeno z turistického průvodce v New Orleans. Pokud vás zloděj požádá o vaši náprsní tašku a/nebo peněženku, NEPODÁVEJTE MU JI. Hoďte ji co nejdál od sebe…jsou šance, že se více zajímá o vaši peněženku než o vás a půjde si pro ni. UTÍKEJTE JAKO ŠÍLENÁ OPAČNÝM SMĚREM!
  3. Pokud byste byly hozeny do kufru auta, vykopněte koncová světla a vystrčte ven z otvoru ruku a začněte mávat jako blázen. Řidič vás neuvidí, ale kdokoliv jiný ano. Toto zachránilo životy.
  4. Ženy mají ve zvyku nasednout do auta po nakupování, jídle, práci atd. a jen sedět (kontrolují si šekovou knížku nebo dělají seznam atd.). NEDĚLEJTE TO! Dravec vás bude sledovat a tohle je pro něj skvělá příležitost, aby se dostal na místo spolujezdce, přiložil vám zbraň k hlavě a nařídil vám, kam jet. HNED JAK NASEDNETE DO SVÉHO AUTA, ZAMKNĚTE DVEŘE A ODJEĎTE. Pokud je s vámi někdo v autě, se zbraní u vaší hlavy, NEODJÍŽDĚJTE, opakuji: NEODJÍŽDĚJTE! Místo toho nastartujte motor a do něčeho narazte, poškoďte auto. Váš airbag vás zachrání. Pokud je osoba na zadním sedadle, schytá to nejvíc. Hned jak auto narazí vyskočte ven a utečte. Je to lepší, než aby našli vaše tělo na vzdáleném místě.
  5. Pár poznámek o nastupování do vašeho auta na parkovišti nebo v garáži:
  A.) Buďte opatrné: rozhlížejte se kolem sebe, podívejte se do auta, na podlahu u spolujezdce a na zadní sedadlo.
  B.) Pokud parkujete vedle větší dodávky, nastupte do vašeho vozu ze strany spolujezdce. Většina sériových vrahů útočí na své oběti tím, že je vtáhne do své dodávky, když se ženy pokouší nastoupit do svých vozů.
  C.) Podívejte se na auto parkující vedle vašeho auta u strany řidiče a u strany spolujezdce. Pokud tam sedí samotný muž na sedadle nejblíže vašeho vozu, bude lepší, když se vrátíte zpátky do supermarketu nebo do práce a požádáte ostrahu/policii, aby vás doprovodila ven.
  JE VŽDY LEPŠÍ BÝT V BEZPEČÍ NEŽ LITOVAT. (A lepší paranoidní než mrtvá.)
  6. VŽDY jeďte raději výtahem, než po schodech. (Schodiště jsou děsivá místa na to být tam sama a skvělá místa zločinu. To je pravda zvláště V NOCI!)
  7. Pokud má násilník pistoli a vy nejste pod jeho kontrolou, VŽDY UTÍKEJTE! Útočník vás trefí (běžící terč) pouze ve 4 ze 100 možností. A dokonce i tehdy to NEBUDE do životně důležitého orgánu. UTÍKEJTE, pokud možno způsobem cikcak (kličkujte).
  8. Jako ženy se vždy snažíme mít soucit: PŘESTAŇTE! Může to způsobit, že budete znásilněna nebo zabita. Ted Bundy, sériový vrah, byl dobře vypadající, vzdělaný muž, který VŽDY hrál na soucit nic netušících žen. Chodil o holi nebo kulhal a často požádal „o pomoc" do svého auta nebo se svým vozem a tehdy unesl svou příští oběť.
  9. Další Bezpečnostní Bod: Někdo mi zrovna řekl, že její přítelkyně slyšela včera večer plačící dítě na své verandě a zavolala policii, protože to bylo pozdě a domnívala se, že je to divné. Policie jí řekla „Ať děláte cokoliv, NEOTVÍREJTE dveře." Žena pak řekla, že to znělo jako by se dítě plazilo blízko okna a ona měla strach, že by se mohlo dostat na silnici a něco jej přejet. Policajt řekl, „Už máme hlídku na cestě, cokoliv děláte, NEOTVÍREJTE dveře." Řekl jí, že se domnívají, že sériový vrah má nahraný dětský pláč a používá to k vylákání žen ven z domu, když se domnívají, že někdo upustil dítě. Řekl, že to nepotvrdili, ale měli několik telefonátů od žen, které říkaly, že slyšely dětský pláč venku za dveřmi, když byly v noci samotné doma.
  Prosím pošlete do dál a NEOTVÍREJTE dveře při dětském pláči. Mělo by to být bráno vážně, protože teorie Plačícího dítěte byla zmiňována v pořadu Nejhledanější v Americe, kde udávali profil sériového vraha v Luisianě.
  Ráda bych, abyste to předali všem ženám, které znáte. Může to zachránit život. Světlo svíčky neutlumí, když se jí zapálí další svíčka. Chtěla jsem to poslat jen ženám, ale chlapi, pokud milujete své mámy, manželky, sestry, dcery atd., možná byste jim to taky chtěli poslat.
 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20466
4.1.08 09:55

Ahoj,
to je fakt super! Nemyslím to nijak zle, je tam sousta užitečných a v podstatě jednoduše proveditelných věcí, já si to snad vytisknu a naučím se to nazpaměť.
Okamžitě posílám všem svým kámoškám…

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
28414
4.1.08 10:44

Také pošlu :wink:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
2786
4.1.08 13:01

No spousta veci mi prijde hodne uzitecna a dost veci podvedome delam kdyz se citim nesva. Viz zamykani v aute a vsimani si jestli vedle v aute nesedi sam chlap :) Vzdy jsem klidna kdyz vidim v autech sedacky pro deti hehe…

Ale nas ve skole zas ucili, ze nasilnikum se libi kdyz se zenska brani ze je to jeste vice podnecuje. Takze nam primo ucitel kdysi rekl- to lepsi byt znasilnena nez mrtva to kdyz se opravdu neubranite a dojde k nejhorsimu.JInak rikal pichat do oci a kopat mezi nohy :-) jeste ze chlapi maji koule ze?

Jeste mne napada, ze by pomohlo rict ze ma clovek nejakou nemoc, ze by ho to mohlo zarazit.

Ja vim, ze kdyz ja nemam dobry pocit vecer a nekdo jde za mnou a neni mi to prijemne, vzdy zmenim smer a jdu jakoby proti nemu tak abych sla ja za nim. Kamosce pomohla kdysi pri konfrotaci s nakym klukem co ji sledoval, ze se otocila a zacala po nem rvat sproste :-D

Ale mit sprej je podle mne hodne dobre, akorat ho mit vzdy pri ruce a ne v kabelce. Ale myslim, ze by zabral i parfem v oku.

Tak hlavne zadne nasili okolo nas! :) Nat

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
243
4.1.08 15:11

omlouvám se, špatně jsem to namačkala

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1293
4.1.08 19:47

kacenko,
dobrý, dočetla jsem to až do konce.
Některé věci by člověka vůbec nenapadly - třeba narazit do něčeho autem (mě by to teda nenapadlo, ale určitě bych raději narazila!)
u toho posledního odstavce mi šel mráz po zádech. uááááá to je hrozná představa

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Gabika
7.1.08 23:23

No, to som sa nasmiala! :-) Za chvíľu budeme rovnako paranoidní ako v USA. ;-)

Praktická mi príde akurát rada s tým štípnutím, to je fakt bolestivé, ale bohužiaľ použiteľné iba v teplom počasí - cez zimnú bundu toho človek veľa nenaštípe… :-) Obzvlášť ma pobavilo, ako mám pokrikovať na niekoho, kto ide oproti (11), ako mám preboha vedieť, že ma ide prepadnúť a nejde len náhodou okolo? (trochu mi to pripomenulo starý vtip: „Ženská, uhni, nevidíš, že nesiem sklo?!“) A to preliezanie cez sedadlo spolujazdca je dosť komická rozcvička, párkrát som to skúsila, keď som sa potrebovala dostať zo sedadla spolujazdca na miesto šoféra a nechcelo sa mi koli zime vyliezať z auta… no, než by som tam preliezla a s autom odišla, tak sa mi dostane do auta toľko vrahov, koľko bude chcieť…

Gabika

 • Nahlásit
 • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama