Očkování a teplota

71
29.6.20 22:39

(očkov) teplota

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jak je to stím rektalnim teploměrem? Malí má asi poprvé teplotu a mám první mimčo tak moc nevím má tam 38,2.. Kolik se z toho má odečíst prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3314
29.6.20 22:44

0,5 stupně. Pokud jsi namerila rektalne 38,2, tak má teplotu 37,7C

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24558
29.6.20 22:44

0.5 Takže 37.7. S léky počkej nad 38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3314
29.6.20 22:45

Zatím sledovat a do 38 nepodávat nic proti horecce. Od 38 výš muzes podat nurofen nebo paralen cipky nebo sirup dle váhy-příbaloveho letaku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
430
29.6.20 22:52

Při očkování nám říkal pediatr, že máme dávat nurofen už při zvýšené teplotě. Nečekat nad 38. Nenechávat zbytečně trápit ;)
Při nemoci uz normálně nad 38st, ať se s tím tělíčko popere :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
29.6.20 22:58

Já bych při očkování taky nenechala trápit čekáním až horečka stoupne nad 38. Zvlášť před spaním aby se prcek v klidu vyspal. A i pri nemoci když vidím, že dětem není dobře a horečka ještě nepřekročila 38 tak dám sirup i tak. Nenechám trápit vlastní dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6870
30.6.20 00:08

@PeBa12 @Baruunečka Nenechat trápit… Doktorka říkala, že si tělo vytváří protilátky až při teplotě. Takže podávám léky tak od 37,8 výš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6816
30.6.20 00:21
@PeBa12 píše:
Já bych při očkování taky nenechala trápit čekáním až horečka stoupne nad 38. Zvlášť před spaním aby se prcek v klidu vyspal. A i pri nemoci když vidím, že dětem není dobře a horečka ještě nepřekročila 38 tak dám sirup i tak. Nenechám trápit vlastní dítě.

A co je lepsi, „trapit“ dite jednodenni horeckou nebo ho nechat „trapit“ tyden zvysenymi teplotami, na ktere se ta horecka natahne, kdyz srazim?

Navic to „trapeni“ ma smysl v tom, ze telo vyssi teplotou vybiji bacily, ktere to nemaji radi. Takze ja sice dite netrapim horeckou, ale trapim ho tim, ze se nezbavi tech bacilu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
30.6.20 11:02
@Petule030 píše:
@PeBa12 @Baruunečka Nenechat trápit… Doktorka říkala, že si tělo vytváří protilátky až při teplotě. Takže podávám léky tak od 37,8 výš.

Co doktor to jiný názor. Mě doktorka říkala, že můžu dát nurofen j při zvýšené horečce pokud se mi děti nebudou zdát. Když vidím, že mají horečku a jsou vpoho (zvládnou si hrát, jedí apod ) tak nechávám i s horečkou. Když vidím, že jim není při horečce dobře a jsou protivní, dám nurofen a je mi jedno kolil teploměr ukazuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
30.6.20 11:02
@Lucie_Sx píše:
A co je lepsi, „trapit“ dite jednodenni horeckou nebo ho nechat „trapit“ tyden zvysenymi teplotami, na ktere se ta horecka natahne, kdyz srazim?Navic to „trapeni“ ma smysl v tom, ze telo vyssi teplotou vybiji bacily, ktere to nemaji radi. Takze ja sice dite netrapim horeckou, ale trapim ho tim, ze se nezbavi tech bacilu…

Ještě se mi nestalo aby se horečka kvůli sražení vlekla ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6816
30.6.20 20:18
@PeBa12 píše:
Co doktor to jiný názor. Mě doktorka říkala, že můžu dát nurofen j při zvýšené horečce pokud se mi děti nebudou zdát. Když vidím, že mají horečku a jsou vpoho (zvládnou si hrát, jedí apod ) tak nechávám i s horečkou. Když vidím, že jim není při horečce dobře a jsou protivní, dám nurofen a je mi jedno kolil teploměr ukazuje.

Tak pediatri dopocuji leky vzdy. Tim se nemuzes ridit.
Cilem horecky je dostat dite do postele, pokud mozno aby spalo, tim se leci. Ne tim, ze se mu po lecich udela lip a bude litat po byte.

@PeBa12 píše:
Ještě se mi nestalo aby se horečka kvůli sražení vlekla ;)

To je dost zvlastni. Viz tady milion prispevku „srazim horecku a ona porad neprestava, co mam delat“.

Ja to teda vyzkousela na sobe. V dobach, kdy jsem se cpala brufenem a paralenem, se mi 37 vleklo treba tri tydny.
Bez leku mi sice bylo den dva hodne blbe, ale pak uz bylo dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
30.6.20 22:06
@Lucie_Sx píše:
To je dost zvlastni. Viz tady milion prispevku „srazim horecku a ona porad neprestava, co mam delat“.Ja to teda vyzkousela na sobe. V dobach, kdy jsem se cpala brufenem a paralenem, se mi 37 vleklo treba tri tydny.
Bez leku mi sice bylo den dva hodne blbe, ale pak uz bylo dobre.

Není pravda, že pediatři doporučí léky vždy. Co pediatr to jiný názor. Některý řekne srážet, druhý nesrážet. Naše doktorka mi sama řekla když je dětem zle, horečku srazit. Pokud i s horečkou normálně fungují tak nechat tak. A co se týká doby horečky s lékama a bez nich. Každý člověk je originál a když jednomu se horečka s lékama táhne neznamená to, že když druhému ne tak kecá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama