očkování

16742
1.2.08 20:10

očkování

Ahoj,
potřebovala bych pomoci se rozhodnout. Máme jít za 14 dnů s mojí dcerou na očkování proti sppalničkám a spol. vakcínou Priorix. A nedávno jsem se někdy dočetla že po tomto očkování se může objevit zbrzdění ve vývoji nebo regrese a může propuknout autismus (asi jsem se do toho trochu zamotala ale věřím že mi rozumíte :lol: )
A já z toho mám teď velký strach a nevím jestli očkování odříct-pokud by pomohlo očkovat v pozdějším věku a omezilo to riziko a nebo to prostě risknout.
Má s tím někdo nějakou zkušenost nebo ví o tam někdo něco víc? Budu ráda za každou odpověď. Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9130
1.2.08 20:15

Ahoj,
tak to slysim poprve, ale myslim si ze kdyby to hrozilo to, tak to budou ockovat pozdeji, aby nepostupovali takove riziko. My budeme ockovat obyc. vakcinou, bavila jsem se o tom s nasi detskou a jeste s jednim doktorem a pry slozeni vakcin je stejne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
1.2.08 20:36

Ahoj, zloženie nie je úplne rovnaké, obidve však obsahujú živé zložky. Všeobecne je ale na Priorix menej nežiadúcich účinkov.

Leila - s týmto očkovaním sa autizmus spojuje, oficiálne to však potvrdené nie je. Regresia a vačšinou len dočasné zhoršenie zdravotného stavu može nastať po akomkoľvek očkovaní v miminkovskom veku. Moj osobný názor-svoje deti nechávam očkovať tak neskoro, ako je to len možné… a pokiaľ pediatel proti odkladu nič nenamieta, niet pre mňa čo riešiť :-)

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
9130
1.2.08 20:40

Tak ja se na ty reakce ptala a doktorka rikala, ze je to pul na pul, nektre dite reaguje na obycejnou a jine na tu kupovanou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
1.2.08 20:40

Gábinko promiň ale „tak neskoro“ je co nejdřív nebo co nejdýl? :oops:
Já to právě s pediatrem ještě neprobírala ale už jsme objednaný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
1.2.08 20:46
leila píše:
Gábinko promiň ale „tak neskoro“ je co nejdřív nebo co nejdýl?

:D :D :D Čím „později“, tým lepšie :-) Ide o to, že deťom dozrieva imunitný systém až okolo tretieho roku veku, takže do tohto veku by mal byť umelý zásah (očkovanie nevynímajúc) do imunitného systému čo najmenší :-) (to je ale moj názor, nie každý s tým bude súhlasiť :-D)

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
11525
1.2.08 23:06

Přesunuji do očkování. S.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
2.2.08 10:50

Taky jsem spíš pro neočkovat, je to zásah do organismu. Nejhorší je vakcína proti TBC, ale ta se dává už v porodce, kdy se o dítěti nic neví a pak se člověk může jen divit :? Snad to už konečně i u nás posunou z toho 4. dne na 1 rok věku dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
315
2.2.08 14:23

Synovi je 18 měsíců a toto očkování ještě nedostal. Připlatíme si za šetrnější vakcínu. S doktorkou jsme se domluvily, že jí malý dostane až někdy na jaře. Právě proto, že je to živá vakcína, nechci, aby jí malý dostal moc brzy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3242
5.2.08 15:22

Ahoj, my také ještě nejsme na „zarděnky“ naočkovaní, myslím ,že pokud nechodí do školky je to zatím zbytečné…Dr. říkal ,že to má čas ,až budem 100% zdravotně v pohodě (celá rodina)…takže posunou očkování není problém… Priorix X obycejná vakcína , prý je to celkem jedno (prakticky totožné složení) … Dr. říkal ,že Priorixem neočkuje tak často, takže nemůže porovnat než. účinky… Jinak je malý naočkovaný, sice jsme měli očkovací kalendář posunutý, ale TBC nám dali také už v porodnici…no nic . příště budu chytřejší, přece jen už nebudu vyjukaná prvorodička :D
PS: také jsem slišela o spojitosti s autismem :arrow: a následným doporučením očkovat až po 2.roce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama