Očkování Gardasil

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
4.1.22 19:39

Očkování Gardasil

Zdravím, ve 13.letech jsem byla ockovana Cervarixem.(proti rakovině děložního čípku ). Teď je mi 21 let. A momentálně jsem měsíc po zákroku konizace děložního čípku. Můj gynekolog mi řekl, že by bylo dobré zvážit očkováni + navíc Gardasilem. V pátek jdu na první dávku. Ale teď k věci - jsme s přítelem 5let spolu a chceme se snažit začít o miminko. Mám tu někoho po konizaci? Po jak dlouhé době jste se začali snažit? Kde mi dělali zákrok řekli po 4 měsících ze můžeme. Můj gynekolog mi řekl za rok. To očkováni Gardasil je na 3 dávky - první dostanu v pátek - 2 je za 2mesice a 3za čtyři. Tím pádem se ptám, když se budeme chtít začít snažit o to miminko za 4.měsíce můžou me pak naockovat tím Gardasilem, kdyby se mi podařilo otehotnet? Nebo raději počkat až budu mít všechny 3 dávky? Samozřejmě ze i v pátek se poradím s mim gynekologem, jen me zajímá zda tu není někdo kdo na tom byl podobně. Děkuji ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16769
4.1.22 20:06

Nejak nechapu smysl ockovani po konizaci :nevim:, virus uz v tele davno mas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.1.22 20:26

@Lucie_Sx mě doktor vysvětloval, že ten Gardasil je navíc. I přesto ze jsem ve 13 měla očkováni a i přesto jsem musela jít na operaci - to očkováni Cervarixem je prý třeba na 80% viru. A ten Gardasil na který mám jít tak je na zbylých 20% viru tak nevím. Nechce se mi čekat rok než otehotnim. Když tam, kde me operovali říkali ze už to můžeme zkoušet za 4 měsíce, když to bude v pořádku zahojeny. Nechceme čekat, ze by se tam našlo znova něco a už by to snažení nemuselo jít 🤷‍♀️Tak prave vůbec nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
4.1.22 22:11

Ja som to mala takto pred rokom a pol som podstúpila konizaciu pol roka po nej som otehotnela len že pred tým som bola očkovana poslednou dávkou gardasil bohuzial nedopadlo to teraz som znovu tehotná podarilo sa nám to asi po trištvrte roku a som 21 tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16769
5.1.22 01:54
@Kh005513 píše:
@Lucie_Sx mě doktor vysvětloval, že ten Gardasil je navíc. I přesto ze jsem ve 13 měla očkováni a i přesto jsem musela jít na operaci - to očkováni Cervarixem je prý třeba na 80% viru. A ten Gardasil na který mám jít tak je na zbylých 20% viru tak nevím. Nechce se mi čekat rok než otehotnim. Když tam, kde me operovali říkali ze už to můžeme zkoušet za 4 měsíce, když to bude v pořádku zahojeny. Nechceme čekat, ze by se tam našlo znova něco a už by to snažení nemuselo jít 🤷‍♀️Tak prave vůbec nevím…

Jen tak lehce z hlavy mi to co pises prijde jako blbost, ty vakciny rozhodne nepokryji 100 % vsech kmenu.
Kdyz tohle ockovani zacinalo, ockovalo se striktne pred zacatkem pohlavniho zivota, protoze jakmile v sobe ten virus mas (a ma ho vetsina), uz je ocko zbytecne. No a pak se to doporuceni zmenilo a uz se to pere do vsech vcetne kluku :nevim:.
Hele nevim, osobne bych se soustredila na miminko a na nejakou vakcinu uz bych se vykaslala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16769
5.1.22 02:15

Tak jsem to schvalne vygooglila a Cervarix je proti kmenum 16 a 18, Gardasil proti 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 a 58.

"Při rozhodování o očkování daného jedince je třeba vzít v úvahu riziko předchozí expozice HPV a potenciální přínos očkování.
Očkovací látka chrání pouze proti onemocněním, která jsou způsobená typy HPV, na které je očkovací látka zaměřena (viz bod 5.1). Proto je nezbytné i nadále používat vhodná opatření proti sexuálně přenosným onemocněním.

Očkovací látka je pouze k profylaktickému použití a nemá žádný účinek na aktivní infekci HPV nebo klinicky prokázané onemocnění. Neprokázalo se, že by očkovací látka měla terapeutický účinek. Očkovací látka proto není určena k léčbě cervikálního, vulválního, vaginálního a análního karcinomu a cervikálních, vulválních, vaginálních a análních dysplastických lézí vysokého stupně nebo genitálních bradavic. Není také určena k prevenci progrese jiných zjištěných lézí souvisejících s HPV.

Přípravek Gardasil 9 nezabrání lézím způsobeným typem HPV obsaženým v očkovací látce u jedinců již infikovaných tímto HPV typem v době očkování (viz bod 5.1).

Očkování nenahrazuje rutinní cervikální screening. Protože žádná očkovací látka nemá 100% účinnost a přípravek Gardasil 9 neposkytne ochranu proti všem typům HPV nebo proti infekci HPV přítomné v době očkování, zůstává cervikální screening kriticky důležitý a musí probíhat v souladu s lokálními doporučeními."

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.1.22 10:14

@Lucie_Sx děkuji. Už to je hrozny stres. Ještě jednou se určitě o tom pobavím s gynekologem. A určitě rok na mimi čekat nebudeme a začneme se snažit co nejdřív. Snad to vyjde- i tak děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.1.22 10:15

@Wulady96
To me mrzí. Tak teď už to určitě vyjde, gratuluji🎀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...