INDOMETACIN BERLIN-CHEMIE nežádoucí účinky

Anonymní
13.12.20 13:37

INDOMETACIN BERLIN-CHEMIE nežádoumcí učinky

Dobrý den.

Nemá prosím někdo negativní zkušenost s čipky indometscin? Dostala jsem je od své gynekolozky při problémech s bolesti břicha. Muže to byt dva měsíce zpět, kdy jsem užila dva cipky (vždy čípek na noc). Vše Ok. Teď s odstupem času jsem si čípek vzala zase, protože mě šíleně bolí zub a nic jiného jsem po ruce neměla. Ale co se stalo pak bych už nikdy zažít nechtěla…léky samozřejmě letěly do koše. Začali mě přecházet halucinace, což jsem se snažila zaspat. Asi na hodinu jsem usnula, ale co následovalo pak bylo ještě horší. Celá jsem se třepala, busilo mi šílené srdce a celkový stav byl tak zralý na blazinec. O to horší bylo, ze jsem byla sama doma. Volala jsem mamce, která bydli 20 km ode mě. Bála jsem se byt v domě sama a šílela, že umřu. Bylo to šílené. Mamku jsem musela mít celou dobu na telefonu a jít ven, ať doma nezešilim. Pak jsem zvracela a zvracela. Asi tři hodiny od podání čípku jsem začala přicházet k sobě. Všechno mam v mlze…Dnes je lip, žaludek přestal bolet, ale já nejsem ještě úplně v pořádku. Přibalový leták uvádí řadu negativních příznaků včetně těch co popisuji. Nenajde se zde někdo další, třeba s podobnost zkušenosti? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2776
13.12.20 13:52
  • doufam, ze letely do kose jen obrazne. Tam leky nepatri!
  • ano, indometacin ma dost silne nezadouci ucinky. Uplne bych je jako prvni volbu pri nedefinovane bolesti nebrala. Jsou spis vhodne pro revmatiky, kteri potrebujou specifickou pomoc.
  • ja je brala dva dny 4× denne (coz je kratokodova maximalni davka) a bylo mi z toho dost spatne a pak me bolela hlava po vysazeni. Odpovidalo tomu, co psali v pribalovem letaku. Ale tak extremni priznaky jsem nemela. Proto se delaji studie na mnoha tisicich lidi, kazdy reaguje jinak. Pravdepodobnost a miru nezadoucich ucinku mas popsanou v pribalovem letaku.

Urcite na boleni zubu doporucuju neco standardniho - Aulin, Ibuprofen, atd a mit to preventivne doma. A hlavne preji at mas brzy osetreni zubare :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 13:57

Můj muž je bere na migrénu ale nikdy mu nic z nich nebylo, i já je měla párkrát od něj na migrenu a vše ok.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 13:58

Děkuji za reakci.

Jsem prave po ošetření zubarem, v pondělí ;) Ale tak se mi v zubu pěkně pohrabal a musel odříznutí kus dasna, ze to pořad bolí.

Vím, ze to ode mne nebylo moc chytré, brát si takový lék, ale chtěla jsem si proste ulevit. Takové peklo jsem nečekala. :cry:

• Citovat
  • Nahlásit
17361
13.12.20 15:17

Mám je na migrénu a než být sjetá, radši to přežiju. Na mě to působí tak, že jsem min 24 hodin mimo. Takže když vezmu jeden den odpoledne při záchvatu, nejsem schopná druhý den dopoledne vůbec v práci fungovat.

Na bolesti břicha se mi to zdá dost silné a zbytečné. Ale samozřejmě nevím co ti je, tak jen plácám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 17:15

@Cattus Tak je trefné, byla jsem jak sjeta. Jen nechápu, ze 2× jsem vzala na noc a v pohodě a včera takový mazec. Mám pak v hlavě, zda mi nezačínají nějaké psychické problémy. 🤦‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
7399
13.12.20 17:20

Já je jednou dostala na ledvinovou koliku. V nemocnici mi nepomohly ani dvě injekce na bolest, vůbec to na mě nefungovalo, jediný, co mi ulevilo, byly právě tyhle čípky. Jela jsem na nich asi týden, než mi ta kolika skončila. Bez nich bych asi skočila z okna. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.20 17:22

@PetraJ No, tak to asi vypovídá o tom, jak jsou silné 8o

• Citovat
  • Nahlásit
5
12.2.21 19:10

Dobrý den
Byl mi na bolest podbřišku předepsán právě tento silný lék Indometacin Berlin-chemie
Podle mého je to příliš silné, měla jsem po tom závratě a cítila se jako opilá.
Myslíte že je za potřebí lék brát? a popř. jak dlouho jste jej museli brát vy? beru jej 1 čípek na noc :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 19:15

@boskí ja jo měla užívat také jednou denně na noc. Dala jsem si ho 2× a nic mi neudělal a pak snad po mesici a takový šílený stav. Šel do “kose”. Už nikdy víc…neřeší příčinu, jen tlumí bolesti a to raději vydrzim.

• Citovat
  • Nahlásit
5
12.2.21 19:30

Děkuji za radu, já jej beru teprve 2 dny, dnes by to byl 3, ale nejsem si právě jistá, jestli mám dnes nebo raději ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 19:38

Tak to je na vás. Já vám nemůžu radit. Já bych do nej už nesla… tolik nežádoucích účinku, Des :zed:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat