Reklama

Furolin na močové cesty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 20:51
furolin na močové cesty

Máte někdo zkušenost s lékem Furolin? Dostala jsem antibiotika bez kultivace, jelikož jsem měla pálení při močení, mám i vodnatý výtok k tomu. Vyléčí i poševní infekce?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

leryl
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 20.12.16 20:55

Furolin je alternativa místo furantoinu, který se už nevyrábí. Dává se na nekomplik. záněty moč. cest. Bohužel by se měla ATB dávat podle kultivace, ne každá bakterie je na něj citlivá. Na poševní infekci jsou jiné léky. Nejlepší je dělat současně kultivaci moče i výtěru z pochvy.

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 20.12.16 22:52

@leryl a cekat tyden, na vysledky? U praktika to rychleji nebude.

leryl
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 21.12.16 07:25

@xjuklickova Je to stejné u praktika jako na urologii, to nemá na čekací dobu vliv. Bud je kultivace negativní a výsledek je za 2 dny nebo musí vykultivovat bakterii a poté otestovat citlivost na ATB. Při velkých potížích dávají ATB třeba rovnou, ale pošle se kultivace a pokud se nasadí špatná ATB, lze pak cíleně změnit.

xjuklickova
Kelišová 5081 příspěvků 1 inzerát 21.12.16 09:28

@leryl to nikdo delat nebude, casove i financne náročné. Zadny ambulantni lekar se tim bude zabyvat az lecba po tydnu nezabere.

leryl
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 21.12.16 12:53
@xjuklickova píše:
@leryl to nikdo delat nebude, casove i financne náročné. Zadny ambulantni lekar se tim bude zabyvat az lecba po tydnu nezabere.

To není pravda, mám bohaté zkušenosti. Soudný lékař pošle moč na kultivaci, zvlaště, pokud má pacient opakované potíže.

trybitka
Závislačka 3158 příspěvků 18.12.17 11:24

Oživuji diskuzi.
Včera jsem byla na pohotovosti a dostala sjem furolin na zánět moč. cest. Je mi po něm ale špatně. Máte někdo podobnou zkušenost? Přemýšlím, jestli to vydržet a nebo zajít ke svému dr.

l-sou12
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 18.12.17 11:27

Nevyléčí to poševní infekci, je to čistě na močové cesty, jdi na gyndu a nech si předepsat i antibiotika lokální do pochvy. Mně bylo také po furolinu špatně, je nutné být pořádně najedená před tím, než si ho vezmeš, brala jsem teď nevím jestli tři nebo čtyři denně a po dobu dvou měsíců.

trybitka
Závislačka 3158 příspěvků 18.12.17 11:29

@linda755 Ale já nemám poševní infekci. Mám jen zánět močáku. Jsem najedená a stejně je mi zle. :(

Hofida
Kecalka 251 příspěvků 18.12.17 12:09

Minulý týden jsem přerušila léčbu furolinem po 13. prášku z 30. Nevolnosti, slabost, teplota, bolest hlavy po několik hodin každém prášku. Vedlejší účinky už pak byly horší než samotný zánět močových cest. Myslela jsem na začátku, že se to spraví, že se s tím organismus srovná, ale bylo to jen horší a horší a bylo úplně jedno jestli jsem po jídle nebo ne. :zed: :zed:

trybitka
Závislačka 3158 příspěvků 18.12.17 12:10

@Hofida tyjo to si mě teda vůbec nepotěšila. :( Mě k tomu ještě bolí hlava. :(

l-sou12
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 18.12.17 12:22

@trybitka no já měla také zánět močáku a žádné příznaky poševní infekce, přesto jsem šla nechat si odebrat kultivaci a e coli tam byla, jakmile je ecoli v moči, tak i v pochvě, což je bezpříznakové mi říkal gynekolog, tak se to zaléčilo(zánět močáku je způsobem právě e coli).

luca241
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 18.12.17 12:37
@linda755 píše:
@trybitka no já měla také zánět močáku a žádné příznaky poševní infekce, přesto jsem šla nechat si odebrat kultivaci a e coli tam byla, jakmile je ecoli v moči, tak i v pochvě, což je bezpříznakové mi říkal gynekolog, tak se to zaléčilo(zánět močáku je způsobem právě e coli).

E coli je sic nejčastější původce, ale jsou i jiné bakterie, prochladnutí,…

luca241
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 18.12.17 12:39
@trybitka píše:
Oživuji diskuzi.
Včera jsem byla na pohotovosti a dostala sjem furolin na zánět moč. cest. Je mi po něm ale špatně. Máte někdo podobnou zkušenost? Přemýšlím, jestli to vydržet a nebo zajít ke svému dr.

Dr. bych zavolala a poradila se s ním o další postupu. Mně toto dělá nitrofurantoin.

trybitka
Závislačka 3158 příspěvků 18.12.17 12:44

@luca241 Já to mám nejspíš z prochladnutí. Zkusím dr zavolat a domluvit se

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama