Antidepresiva Trittico - zkušenosti

13.11.16 21:41

Antidepresiva Trittico - zkušenosti

Ahoj,
má někdo dlouhodobé zkušenosti s antidepresivy Trittico AC? Beru je na uzkostné stavy a poruchy spánku dva měsíce a zatím perfektní.. žádné vedlejší účinky, i se vrátila chuť k sexu po špatných zkušenostech s jinými AD.
Můj dotaz: neoslabí se účinek Trittica dlouhodobým užíváním? Nebude potřeba zvyšovat dávku? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Díky moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
13.11.16 21:54

Zkusenost dobrá, zavislost nevznikla, ale jsou to leky na spani, nikoliv úzkost. Na tu jsou jine

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.11.16 21:57
@Anonymní píše:
Zkusenost dobrá, zavislost nevznikla, ale jsou to leky na spani, nikoliv úzkost. Na tu jsou jine

Oprava na tu uzkost jsem mela jine a tihle jsem mela na spaní, spatne jsem to napsala.

• Nahlásit
  • Citovat
11815
13.11.16 21:59
@Anonymní píše:
Zkusenost dobrá, zavislost nevznikla, ale jsou to leky na spani, nikoliv úzkost. Na tu jsou jine

Ale jsou…
Jinak zkusenost vyborna, davku jsem nezvysovala, zavislost nevznikla…akorat jsem je musela brat az v posteli, usinala jsem do par minut :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.16 22:06
@beruska9 píše:
Ale jsou…
Jinak zkusenost vyborna, davku jsem nezvysovala, zavislost nevznikla…akorat jsem je musela brat az v posteli, usinala jsem do par minut :D

Díky moc. Na mě tak nepůsobí, klidně můžu fungovat, ale beru jen 100mg (2/3 jedne 150mg tablety). Ale beru také před spaním. Dříve jsem se budila, nebo nespala celou noc (opravdu vážné problémy s partnerem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.16 22:08
@Anonymní píše:
Oprava na tu uzkost jsem mela jine a tihle jsem mela na spaní, spatne jsem to napsala.

Jsou to hlavně antidepresiva s tím, že jsou tlumící, takže pomáhají i na usnutí. Ale není to jejich hlavní účel. Záleží na dávce. Nad 150mg je jejich primární účel antidepresivní.
Předtím jsem brala Mirtazapin a to bylo opravdu šílené.. nemohla jsem skoro chodit, libido zcela zmizelo a poprvé v životě jsem začala přibírat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11815
13.11.16 22:18

@Hanule.Pa : ja uz si to davkovani nepamatuji, uz je to dost davno…ale nejake tretinky jsem urcite resila, i kdyz mozna az behen vysazovani…ja mela na den Citalon tusim a Trittico na noc…taky jsem nespala v dusledku stresu…a zabrali paradne. Vysadila jsem pak uplne bez problemu, nejak jsme nedriv snizovali davku az jsem je prestala brat uplne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
13.11.16 22:35

U me to bylo jeste horsi. brala jsem na uzkosti, kdy me obcas venku chytla panika a musela jsem domu. s tema praskama jsem nebyla schopna vydrzet ve sprse. vse se mi motalo, zavrate, pocity na bliti. vysadila jsem a brala jsem neco jinyho asi pul roku a ok. ted vim, ze jsem si vicemene pomohla sama a ty pilule byly spis jen pro pocit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.11.16 07:48

Ja beru uz skoro pet let a jsem maximalne spokojena :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.16 12:19

Trittico jsou výborné léky, jednu dobu jsem je brávala na spaní - jednu třetinu tablety. Kdysi jsem se léčila s panickou poruchou a tyto léky byly poslední medikace co jsem užívala, potom jsem je pomalu vysadila a ani s tím nebyl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
1081
20.12.16 10:10

Oživuji diskuzi k AD Trittico

Ahoj, obracím se na vás, které máte zkušenosti s užíváním AD Trittico. Asi před měsícem jsem začala užívat AD, konkrétně Itakem, který beru ráno. Jelikož ale hodně špatně spím, předepsala mi lékařka na noc Trittico, konkrétně 75g. Beru 1/3, ale zatím mám spíš opačný efekt a sice že nemůžu usnout. Beru asi 10 dní, a tak nevím, zda mám navýšit nebo ještě vydržet, než léky začnou fungovat… co si o tom myslíte? Máte někdo podobnou zkušenost? A máte vysledováno, kdy je dobré si lék vzít… mám na mysli kolik cca minut před plánovaným „usnutím“ :-) Díky předem za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11922
20.12.16 10:44

@kote vydržte, nabíhá to tři, čtyři týdny, než se hladiny ustálí.

V prvních týdnech braní antidepresiv se naopak můžou potíže krátkodobě zhoršit, což znamená jedinné, že prostředí v mozku se začíná díku práškům měnit - tj. že to zabírá.

Není to prášek typu neurol, který zabírá hned, ale dlouhodobě ruší neurochemickou rovnováhu, trittico naopak nabíhá pomalu a srovnává hladiny různých neurochemichých látek, které si mozek sám produkuje, ale díky vašim dlouhodobým problémům je tato rovnováha narušená.

Rozhodně neměňte dávkování bez konzultace s ošetřujícím lékařem. Tím se dá nadělat opravdu hodně škody, která se pak velmi složitě napravuje.

Co ovšem je velmi důležité je přibrat k antidepresivům i psychoterapii. Ještě teď se někam objednejte, vezmou vás stejně až po novém roce.

Prášky pomůžou srovnat rozhozenou chemii, jenže ona chemie se nerozhodila sama od sebe, ale jako důsledek ne úplně šťastných vzorců myšlení, chování a prožívání, které jsme si osvojili a používáme. A to žádný prášek změnit neumí. Naopak psychoterapie je nejefektivnější nástroj, jak si uklidit v hlavě a v srdci a začít zkoušet jiné cesty, které vás do úzkostných depresí nedovedou znovu.

Protože pokud vám léky srovnají úzkost a náladu, ale vy se pak budete chovat stejně, jako před tím, než jste je začala brát, tak dříve či později se opět dostanete do té fáze, co vás dovedla k lékaři pro antidepresiva.

Antidepresiva bez psychoterapie jsou něco jako analgetika na zlomenenou nohu bez sádry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.16 16:00

Já je brala asi 14 dní, než zabraly.
Musela jsem tedy brát celou tabletku, protože na mě 1/3 nezabírala. Brala jsem je hlavně na noc. Když jsem měla potřebu, brala jsem tu 1/3 během dne. Celou tabletku jsem brala v noci a okamžtě jsem po ní usnula - prášek zabral do 10min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1081
20.12.16 19:50

@Ou Děkuji. Já beru Itakem už více než měsíc a ten zabral, noci ale blbý, tak mi Mudr. předepsala Trittico, ale zatím necítím žádnou změnu, krom bolení hlavy :-( Tak nevím, zda tu dávku navýšit nebo vydržet až do kontroly (10.1.), ta 1/3 mi prostě zatím vůbec nezabírá :-( Psychoterapii absolvuji, určitě je to správná cesta. AD beru jen jako dočasného pomocníka k tomu, abych se vyhrabala z toho nejhoršího.
@kopretina90 Děkuji. No tak usnout do 10 minut to u mě ani náhodou… ale třeba je ještě brzy, Trittico beru asi 10 dní, takže to může být tím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11922
20.12.16 22:21

@kote tak zítra doktorce zavolejte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...