Cipralex účinek

Anonymní
25.5.12 09:10

Cipralex účinek

Ahoj potřebuji poradit a hlavně uklidnit, krátce se léčím na panickou poruchu, původně mi byla nasazena Asentra ani po dvou měsících užívání nepomohla a řekla bych, že se stavy ještě více zhoršili, od včerejška mám nasazený Cipralex 10mg (beru půlku) za jak dlouho si myslíte, že by mohl začít učinkovat, už jsem opravdu bezradná, sice beru dvakrát denně lexaurin, ale ani po něm se necítím 100% OK :roll: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

201
25.5.12 09:13

cipralex je fajn, ale musí se užívat dlouhodobě, to ale asi i jiná AD, má delší dobu nástupu, to znamená, že po jedné dvou tabletkách ti lépe nebude, stejně pak není dobré vysazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.12 09:14

@martalex to mi je samozřejmě jasné, spíš mi jde o to, jestli třeba účinek nenastane dříve, když už nějakou tu hladinu serotoninu v mozku mám, nebo to bude jako kdybych z AD začínala poprvé?

• Nahlásit
  • Citovat
2587
25.5.12 09:22

Hmmmm, podle mě tak do dvou týdnu by Ti mělo být líp. Cipralex začne učinkovat tak za 3 týdny i více, ale v hlavě si nastavíš vzorec že Ti to pomáhá a pomůže Ti to dříve, neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.12 09:23

Dobrý den, Cipralex patří mezi léky, jejichž efekt se projeví většinou za 2 - 4 týdny užívání. Pokud se neprojeví do 5 - 6 týdnů, zvyšuje se dávka (pokud ani to nezabere přechází se na jiný typ léku). Vím, že je to nekonečné čekání, ale vydržte, opravdu to chvíli trvá, než zabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.12 09:29
@Anonymní píše:
@martalex to mi je samozřejmě jasné, spíš mi jde o to, jestli třeba účinek nenastane dříve, když už nějakou tu hladinu serotoninu v mozku mám, nebo to bude jako kdybych z AD začínala poprvé?

Píšete, že jste před tím brala Asentru, ta má jinou účinnou látku, takže to opravdu může trvat tak dlouho než ten Cipralex zabere. Vím, že se to lehko píše, ale hůř udělá, ale opravdu vydržte, i když to tak teď nevypadá, bude to lepší ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.12 09:30

@LucieaMimi děkuji, dnes mi je opravdu na nic jediné co si momentálně přeju je ať mi už je konečně dobře, protože tyhle stavy jsou to nejhorší co jsem snad kdy zažila

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.5.12 10:18

VYDRŽET!!! Znám z vlastní zkušenosti, PP 5 let.. a 2 děti.. vše se dá, je to šílený boj, někdy jsem měla pocit, že to nevydržím,ale jsou i horší věci, fakt..
Cipralex má dlouhý nástup, jak tu psaly ostatní.. Asentra je spíše na noc na spaní..Mně bylo po Cipralexu asi měsíc blbě a nemohla jsem nic jíst..jde o to Vydržet ten začátek, kdy se to i paradoxně zhorší,ale pak to jde jen a jen k lepšímu!! Držím pěsti.

• Nahlásit
  • Citovat
1852
25.5.12 10:22

U me zabral kolem tech 14ti dnu… drzim palce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.12 10:59

Holky, tak jsem na Cipralexu 10mg 1×denně. Teď po 3 měsících se cítím skvěle a chtěla jsem po konzultaci s dr snížit dávku, třeba na polovinu (chtěli bychom se snažit o mimi), ale dr miřekla že nejříve za měsíc a těhotná bych určitě být neměla… Nevím jako jestli myslela do té doby, než je vysadím úplně… Pořád mi to leží v hlavě… Jsem ráda, že jsem se dala do kupy, ale nemůžu na to mimi přestat myslet :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.12 13:36

@Baru1409 a můžu se zeptat jak ti dlouho trvalo než ti pomohl?

• Nahlásit
  • Citovat
25.5.12 13:45

@Anonymní No, 14 dní jsem si říkala, proč jsem do toho šla když to stejně nepomáhá, ale potom co bylo každým dnem lepší… teď je to 3 měsíce co ho beru a je to obrat o 120%

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.12 13:50

@Baru1409 ja jsem praveze presla z jiných tak si rikam, ze by ten ucinek mohl nastat drive

• Nahlásit
  • Citovat
25.5.12 14:04

Tak to neporadím, ale určitě vydrž i kdyby to mělo být těch 14 dní, stojí to za to… Já teď řeším jak s nima pomalu přestat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.12 14:08

@Baru1409 a proč chceš přestat, kdyz je ti ok a jak je dlouho beres? a muzu se zeptat jak se ti to projevilo, jako myslim jak ti zacalo být dobre, prislo to ze dne na den?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama