Očkování meningokoka

11
18.12.19 22:45

OČKOVANI MEDINGOKOKA

Prosím maminky, které jste nechávali očkovat na medingokoka, vakcínou Bixero, jaké měli děti reakce nám nabízí doktorka teď v 6.mesici ale nevím jestli ano nebo ne, máme už Rotaviry, hexu, prevenar 13,..mam strach aby to na něj nebylo moc toho už myslím to tak nějaký vedlejší účinky nebo tak zijem v zahraničí a tu ockujou všechno o něco dřív přijde mi. Třeba rotaviry nám dali bez optání. Ka nvm jestli nám je nechcou jen tak vnutit vakcínu ????

Příspěvek upraven 18.12.19 v 22:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7906
18.12.19 22:49
@15Amy píše:
Prosím maminky, které jste nechávali očkovat na medingokoka, vakcínouBixero,jaké měli děti reakce nám nabízí doktorka teď v 6.mesici ale nevím jestli ano nebo ne, máme už Rotaviry, hexu, prevenar 13,..mam strach aby to na něj nebylo moc toho už. Nebo odkdy jste zacli očkovat?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
18.12.19 22:52

Ockovala jsem az po 2. narozeninach, protoze se pak aplikuji pouze dve davky, zatimco pred 2. rokem tri. Navic, ac byla nase doktorka docela proockovaci, byla toho nazoru, ze kojenec si za prvni rok zivota uzije ockovani az-az, s cim se ztotoznuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
18.12.19 22:57

@ovetru děkuji za odpověď no právě my měli kontrolu a já řekla že se rozmyslím. Jinak my dostávali právě vzdy do jednoho stehýnko hexu a do druhého prevenar. A když sem říkala jestli se nemůže něco stát (jsem prvorodicka :blush:) takže nevím, a mám strach tak řekla že ne, a že ockuji dvě zrkz bolest ať to mají za sebou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11643
19.12.19 02:57

@15Amy : ja ziju v Australii a ockuji i 3. Ceske matky se mozna osypou, ale ja dala 3 kdyz to byla 2× injekce a jedna oralni, nedala jsem 3 injekce, to uz mi prislo fakt brutalni, navic kdyz jedna z nich je MMR. Deti nikdy nemely horsi reakci nez mirne zvysenou teplotu. Bexero mi u druheho nabizeli taky, nedala jsem, ale je to na kazdem :nevim: Musis zvazit rizika nakazeni vs rizika z ockovani, plus ja zvazovala i to davkovani, jak nekdo pise, ze se u takhle malych deti davaji 3, pozdeji jen 2…to riziko nakazeni je male, ale zase nasledky potencialne velice zavazne. Nicmene ja nedala, prvni nema meningokoka vubec, druhy dostal v roce tu druhou (na 4 kmeny, mezi detma to zmenili a ockuji povinne. Pry zvazuji i Bexsero povinne ale zatim neni).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
220
19.12.19 06:26

Dala jsem bexero asi v 8 měsících věku, ale nedala jsem rotaviry. Prevenar s hexou jsem ockovala rozlozene. Reakci měla jenom lokální zarudlou kůži v místě vpichu, docela bolestivou a dlouho mizela. Starší deti mají menigokoka C, bexero tehdy nebylo. V zahraničí se s tím někde nemazou, no, také jsme žili v zahraničí, když byly starší děti malé.

Očkování mi tak nevadí ale bohužel jsme v zahraničí narazili na doktorku, která predepisovala antibiotika a kortikoidy na první dobrou, tak pozor spíš na tohle. Pokud máš možnost dítě zkontrolovat na prevenci u dobre pediatricky v Čechách, tak to udělej, mne se to kdysi u jednoho ditete velmi vyplatilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
19.12.19 07:30

Dávala jsem Bexsero, ale až po 2 narozeninach. Do roka měl jen Hexu a Synflorix. Dávky byly dávány vždy odděleně. Chtela jsem dávat i klistovku, ale právě mi bylo řečeno že do roka je toho víc než dost. Jinak u Bexsera naprosto bez reakce. Teď čekáme druhé a stejně planuji očkovat i jeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
19.12.19 07:37

@beruska9 díky No my jsme v Rakousku a máme doktory spíše mají svoji kliniku takže je u nás pořád někdo jiný, je tu i česká pediatricka ale je přes půl města a že se u ní čeká víc jak 2 h tak vůbec nevím jestli by to malej vydržel :mrgreen: no právě nám vlastně dávali i rotaviry takže vlastně byli tři vakricny ale reakce byla jen místo v pichu ale asi tak týden skoro pořád spal. Jaké myslíte že bexero můžou být následky toho já se bojím všude píšou nebo čtu že po očkování se všechno zhoršilo tak nevím jestli tomu věřit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11643
19.12.19 08:41

@15Amy : ja myslela nasledky toho meningokoka, ne vakciny. Jinak kamaradka zrovna nedavno ockovala obe deti a take nemely nic horsiho nez teplotu, starsi holka tusim vubec nic, mladsi klucina mel horecku, ale ten byva obecne docela citlivy, ma nejakou chronickou bronchitidu ci co tak ho to vic semele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
19.12.19 08:50

@Novak2 no my jsme v Rakousku, tak, dom to nemám daleko do Brna, ale právě tu je česká doktorka ale přes půl města a že bývá čekání tak na 2 hodky tak nevím jestli by malej tak dlouho výdržel :lol: no nám tu dávali 2× vakcínu a ještě rotaviry, právě že sestry malé de teprve teď na prevenar a je o měsíc starší takže tu je podle mě vše uspěchané. Já řekla doktorce že se rozmyslim ale manzel ten zas jestli se něco stane takže nátlak z obou stran, navíc malýmu dou přední horní zuby tak, valcime má i trošku kašel, já, nevím kdy by jsem ho měla dát Teda, očkovat.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1379
19.12.19 09:33

Ja jsem dávala bexsero oběma dětem, dceři jsme začali ve 13m, ta měla celkem reakci - horečku a bolestivost v místě vpichu. Syn dostal první dávku asi v 8m a reakci neměl žádnou, ten ale neměl nikdy na žádné očkování narozdíl od dcery, která vždycky aspoň teplotu měla. Teď máme v plánu ještě nimenrix v 16m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
19.12.19 09:45

No malej neměl taky, žádné reakce jen bolest nožiček ale to mu pichly z vrchu do stehen a to byl neutisitelny pláč asi 3 hodiny, a další mu zas pichli jini doktori ptz oni mají svoji malou kliniku takže pod jedním doktorem pracuje jich více. A pochli mu to z boku a žádnou bolest pak neměl tak to dělaji schválně nebo já nevím :zed: takže bexero je na skupinu B a, i C? Nebo jen B že můžu pak dát i na nimenrix

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11643
19.12.19 10:17

@15Amy : Bexsero je jen B, Nimenrix ma 4 kmeny (A, C, W, Y)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
19.12.19 10:32

Děkuji budu tedy dávat to B a potom i A, C, W, Y :palec: když to ochrání radši

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
388
19.12.19 20:33
@15Amy píše:
Prosím maminky, které jste nechávali očkovat na medingokoka, vakcínou Bixero, jaké měli děti reakce nám nabízí doktorka teď v 6.mesici ale nevím jestli ano nebo ne, máme už Rotaviry, hexu, prevenar 13,..mam strach aby to na něj nebylo moc toho už myslím to tak nějaký vedlejší účinky nebo tak zijem v zahraničí a tu ockujou všechno o něco dřív přijde mi. Třeba rotaviry nám dali bez optání. Ka nvm jestli nám je nechcou jen tak vnutit vakcínu ????Příspěvek upraven 18.12.19 v 22:53

V ČR je očkovací program značně omezen, kvůli penězům. Buďte ráda, že máte děti očkované proti rotavirům. Jinak bexero reakce byly nějaký čas zůstal malý uzlík v místě vpichu po očkování jinak nic. Doporučuji dát ještě vakcinu proti men. typu C.
Pokud se bojíte přetížení imunitního systému pak k tomu může dojít jen v případě, když byste očkovala více vakcin najednou ( v 1 den) výsledkem pak může být nižší tvorba protilátek, pokud dodržíte měsíční intervaly při očkování nemusíte se ničeho obávat. V každém případě já jsem očkoval děti proti všemu co je pro ČR indikované tedy což je téměř všechno co existuje. Reakce u všech dětí nebyly žádné nebo marginální…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama