Očkování meningokok - Nimenrix (ano/ne)

Anonymní
10.10.20 12:58

Očkování meningokok - Nimenrix (ano/ne)

Ahoj, našemu dítěti budou na konci října 2 roky. Volala nám dětská sestra, že je možnost využít očkování Nimenrixem (meningokok typu A, C, W135, Y) do 2 let na platbu od pojišťovny. O této možnosti jsem věděla, ale stále nejsem rozhodnutá, zda toto očkování dát. Nechce se mi dávat očkování jen kvůli tomu, že je to zdarma. Uvažovala jsem o tomto očkování ještě v době, kdy nebylo hrazené z veřejných prostředků, ale doktorka mi říkala, že za celou její kariéru se s s tímto onemocněním nesetkala a prý je u nás častější typ B a nabídla mi očkování nejdříve Bexero (typ B) a poté Nimenrix. Pak jsem na nějakou dobu o tomto očkování přestala uvažovat a teď ten telefonát…
Chci se proto zeptat, jaké máte zkušenosti s tímto očkování a následnými reakcemi? Prosím o slušnou diskusi vztahující se k tématu. (ne názory zda vůbec očkovat apod.) Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4622
10.10.20 13:05

Oběma dětem ano. Ale nejdříve Bexero, poté Nimenrix. Spíše než na Nimenrix byla reakce na Bexero. Mladší dcera má obě tahle očkování do svých tří let. Straší měla Nimenrix až v jejich 9 letech. A to právě z toho důvodu, že očkování Bexerem ji dost zatížilo. Na Nimenrix neměla reakci žádná z dcer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
10.10.20 13:08

Zdravím, nyní jsem očkovala 14 měsíčního syna a reakce žádná. Pro očkování jsem se rozhodla po doporučení mého otce ( je pediatr) i má doktorka to doporučovala. Reakci na očkování měl zatím po 2 hexe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1623
10.10.20 13:27

Planuju taky toto ockovat, tak se s dovolením zahackuju :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
10.10.20 13:28

Syn byl ockovan ve 2,5 letech a bez reakce, jako mimino mel reakci na Prevenar. Podivej se na instagramu na telospribehem, je tam holcina asi 28 let, ke konci VS dostala meningokoka typu W, prisla o obe nohy, nektere prsty na rukou a ledvinu, malem to neprezila. Ale jasne, takhle zle to dopadne u 5-10 lidi rocne, takze z tohoto pohledu jsou urcite vic vyuzitelna ockovani pro praxi (zloutenka, klistovka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51136
10.10.20 13:29

Naše dr. říkala, že na Bexsero bývají reakce blbé, ale Nimenrix bývá snášen v pohodě, že je to mrtvá vakcína, max. den-dva poté zvýšená teplota. Dala jsem před 2. narozeninama a reakce žádná (ale u nás nebyla nikdy, ani na MMR). Bexsero doočkuji kdyžtak později, před školkou, uvidíme. Bexsero je hrazené do půl roku věku a to bych teda já osobně nedala, to si radši počkám do pozdějšího věku a zaplatím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
10.10.20 13:30

Diky za diskuzi… nam doktor tvrdil vpodstate to same, ze X let se setkal jen s meningokokem typu B a tudiz doporucuje spis to Bexsero :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
10.10.20 13:30

Holka 18 měsíců byla očkovaná před 14ti dny a bez reakce. Chystáme se i na bexero u obou dětí. Myslim, že to stojí za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
10.10.20 13:48

Obe deti a bez reakce. Dcera v roce a pul, syn ve ctyrech letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
10.10.20 13:54

Dcera 22 měsíců neměla žádnou reakci, ale ona neměla reakci na žádné očkování. A než půjde do školky tak jí nechám očkovat ještě bexero a žloutenku A

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.20 13:54

Take jsme se rozhodli ockovat nasi triletou dceru, ale urcite nejdriv Bexero. Nicmene ted vaham, vzhledem k situaci kolem koronaviru. Je nekdo, kdo ted ockuje nebo je lepsi pockat na klidnejsi obdobi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
376
10.10.20 13:57

@andalusia_ma Já nechala dceru očkovat teď nedávno, doktorka normálně očkuje a nikdo neví jak dlouho tady koronavir bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8089
10.10.20 13:59
@Anonymní píše:
Ahoj, našemu dítěti budou na konci října 2 roky. Volala nám dětská sestra, že je možnost využít očkování Nimenrixem (meningokok typu A, C, W135, Y) do 2 let na platbu od pojišťovny. O této možnosti jsem věděla, ale stále nejsem rozhodnutá, zda toto očkování dát. Nechce se mi dávat očkování jen kvůli tomu, že je to zdarma. Uvažovala jsem o tomto očkování ještě v době, kdy nebylo hrazené z veřejných prostředků, ale doktorka mi říkala, že za celou její kariéru se s s tímto onemocněním nesetkala a prý je u nás častější typ B a nabídla mi očkování nejdříve Bexero (typ B) a poté Nimenrix. Pak jsem na nějakou dobu o tomto očkování přestala uvažovat a teď ten telefonát…
Chci se proto zeptat, jaké máte zkušenosti s tímto očkování a následnými reakcemi? Prosím o slušnou diskusi vztahující se k tématu. (ne názory zda vůbec očkovat apod.) Děkuji.

Vezmi si příbalový leták a přečti si ho, mrkni na uvedené nežádoucí účinky, spočítej si jejich četnost na počet dětí u nás (ročně se narodí cca 100 tis., tak kolik by to bylo).
Pak si najdi statistiky ohledně menigokoka a opět si spočítej pravděpodobnost, kolik to je.
No a obě čísla si porovnej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.20 14:01
@Simonkaa01 píše:
@andalusia_ma Já nechala dceru očkovat teď nedávno, doktorka normálně očkuje a nikdo neví jak dlouho tady koronavir bude.

Jasne, to neodhadne nikdo, jde mi spis o to, ze clovek nikdy nevi, jestli uz nahodou neni nakazeny (a jeste nema, nebo vubec nema priznaky) a ze to ted bude cim dal vic pravdepodobnejsi. Tak spis premyslim, co by to s malou udelalo v kombinaci s vakcinou, na kterou jsou obecne horsi reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3754
10.10.20 14:04

Dávala jsem teď dvouleté Bexsero a budu dávat i Nimenrix. Dle naší mudr jsou více reakce na Bexsero. Každopádně raději dát než litovat, že jsem nedala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama