Očkování NYNÍ - kdo byl v lednu?

28.1.20 14:42

Očkování NYNÍ - kdo byl v lednu?

Maminky, jsem pro děti očkovat, prosím tuhle diskuzi nezaplavujte názory na to zda ano/ne obecně. Děkuji za respektování, samozřejmě si můžete založit svou diskuzi a tam si o tom můžete (me) povídat.

K věci. Už nám končí čas na podání další dávky očkování, respektive už prakticky vypršel, bylo by tedy potřeba dát co nejdříve a problém je i ve školce, kde máme smlouvu podmíněnou doockovanim které bylo odloženo (zdravotní indikace) takže bychom přišli o místo ve školce. Já uckovat určitě chci. Řeším teď jen v sobě otázku chřipek a (ano bude to znít asi potrefeně) koronaviru a vůbec počasí venku.
Nejlépe prosím o názor maminky které teď očkovaly zda děti nechytly hned virózu.. Dostaneme živou vakcínu.
Dítě nechám doma z kolektivu, to je jasné.
Díky za vaše zkušenosti ;)

Příspěvek upraven 28.01.20 v 14:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.1.20 14:44

@Čtyřlístek2 očkovali jsme minulé pondělí a žádnou virozu zatím nedostal (ťukám). První den po očkování jsme nešli ani ven a byli jsme doma. Další dny už jsme ven šli, jen druhý den jsem volila mírnější režim. a třetí den už normálně. Ale mi obecně nechodíme moc do míst, kde je hodně lidí v uzavřeném prostoru. Kavárničky a herničky nevedeme. Maximálně dopoledne rychlý nákup a zbytek jsme venku na hřišti, kde samozřejmě děti jsou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 14:45

V té školce to není tak, že stačí přinést papír od lékaře a nechají tam dítě? U nás v okolí to takhle má většina soukromých školek.

• Citovat
  • Nahlásit
1321
28.1.20 14:47

Syn je lednový, očkování měl víceméně v termínu. Vždy bez problémů. Dneska měl mít přeočkování v 5 letech a doktorka ho odložila kvůli nálezu na mandlích. Jinak bych ho nechala očkovat, jen by byl do konce týdne mimo kolektiv (jsem na RD)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.20 14:48
@Anonymní píše:
V té školce to není tak, že stačí přinést papír od lékaře a nechají tam dítě? U nás v okolí to takhle má většina soukromých školek.

My máme „dočasnou zdravotní indikaci“ kde je datum do kdy musí být dítě doockovane a tím je podmíněno místo ve školce, žádali jsme o výjimku na hygieně kvůli zdrav. stavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4181
28.1.20 14:53

Předpokládám, že se jedná o MMR, že? To asi nepomůže, u nás šlo o hexu. Dcera ji dostala minulý týden a krom miminovske protivnosti a rozhozeneho spánku reakce žádná. Ani mě nenapadlo očkování nedávat. Syn bude mít přepojování v 5 letech cca za 2 týdny a taky nehodlám nic odkládat, pokud on a nebude nemocný. A ani ho nebudu stahovat ze školky. Nepůjde jen ten den, co bude u dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2448
28.1.20 14:55

Počkala bych, ted je všude šíleně bacilů. My očkovat byli…hned zkraje ledna, když byli děcka po vánocích konecne bez rýmy a nebylo tolik bacilů okolo jako je ted, naštěstí po očku nic nechytli. Taky jsem se bála. Nechala jsem týden mimo školku po očkování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.20 15:07

@Fiialka u nás by to bohužel znamenalo ztrátu skolky, musí být očkovaný do posledního ledna. Což je pro mě velká otázka, protože tam chodí rád a ředitelka mu místo držet nebude, znovu přijat by byl až oficiálně zase v září. Z těch chřipek radost nemám vůbec ale doufám že když ho nechám doma aspoň 14dni že by to mohlo být ok.
@chaela ano, Priorix. Starší bez reakce ale bylo v lepší roční době no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8801
28.1.20 15:09

Pokud je dítě zdravé, očkovala bych a dítě nechala týden až dva mimo kolektiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1549
28.1.20 15:21

My měli jít, bohužel dcera onemocněla. Ale kdyby byla zdravá a my doma také tak bych očkovat nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 16:26

Ahoj, mám syna v lednu a očkování dostával vždy v zimě, v lednu..problém měl po Hexe..na mmr jsem se připravovali že týden před nebyl v kolektivu a ani 2tydny po. Za rok bude mit preockovani, pokud mi to prace dovoli, udelam to stejne, pokud ne, posunu na jaro. Pokud máš možnost naockovat a pak nechat doma, dala bych to.

• Citovat
  • Nahlásit
7352
28.1.20 19:52
@Čtyřlístek2 píše:
@Fiialka u nás by to bohužel znamenalo ztrátu skolky, musí být očkovaný do posledního ledna. Což je pro mě velká otázka, protože tam chodí rád a ředitelka mu místo držet nebude, znovu přijat by byl až oficiálně zase v září. Z těch chřipek radost nemám vůbec ale doufám že když ho nechám doma aspoň 14dni že by to mohlo být ok.
@chaela ano, Priorix. Starší bez reakce ale bylo v lepší roční době no.

A lékařka by ti nepotvrdila posunutí? Popřípadě zavolat na hygienu, narovinu vysvětlit a poprosit o pomoc?
Začíná chřipková epidemie, všechny kosí různé kašle a chrchle, neočkovala bych teď ani omylem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.20 21:13

@Lucie_Sx to se snažím celou dobu, ale on už tu zdravotní indikaci k odkladu té dávky nemá a doktorka to neposune jen proto že je vyšší výskyt viróz tím spíš když on musí být po tom očkování tak či tak doma. Takže jinou možnost nemáme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7352
28.1.20 22:43
@Čtyřlístek2 píše:
@Lucie_Sx to se snažím celou dobu, ale on už tu zdravotní indikaci k odkladu té dávky nemá a doktorka to neposune jen proto že je vyšší výskyt viróz tím spíš když on musí být po tom očkování tak či tak doma. Takže jinou možnost nemáme.

No a ta hygiena? Vždyť oni sami vyhlašují tu chřipku, ne? Mohli by mít pochopení (tedy záleží, na koho tam narazíš).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.1.20 23:04

@Čtyřlístek2 A nestačí do školky jen jedna dávka Priorixu? Moje děti tam s jednou dávkou normálně chodí. Druhou dávku plánuju buď na jaro, nebo konec léta (skoro 7 let). Měl by ji mít správně v pěti, ale to se přeočkovávala hexa, tak jsme nedávali hned další očkování.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama