Očkování proti covid-19, neplnoletá.

Anonymní
17.9.21 12:10

Očkování proti covid-19, neplnoletá.

Mohu se zaregistrovat k očkování proti covid-19 pokud ještě nejsem plnoletá? Za pár měsíců mi bude 18 let, ale chtěla bych být naočkovaná co nejdřív, avšak se to rozporuje s názorem rodičů, takže bych od nich jako od zákonných zástupců nedostala souhlas.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
SAJ
11029
17.9.21 12:17

Od šestnácti můžeš na očkování bez souhlasu rodičů, nemusíš jim to oznamovat, ale mohou se to dozvědět, pokud tě mají navedenou v tečce.

Zvaž ovšem, zda to nevratně nenaruší vaše vztahy - a to píšu jako rodič očkovaných dětí, takže rozhodně nejsem odpurce očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4628
17.9.21 12:17

Můžeš, od myslím 16 let souhlas nepotřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20920
17.9.21 12:20

Můžeš no, ale hodláš to před rodiči tajit? Jestli u nich bydlíš a potřebuješ jejich podporu ke studiu například, byla bych velmi opatrná dělat něco vyloženě proti jejich vůli. Taky s nimi nesouhlasím a je dobře, že se chceš nechat očkovat, ale.. jsou to rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
17.9.21 12:27

Nejdřív bych si o tom s rodiči promluvila ještě jednou (nebo po tísícáté) a v klidu.
Určitě pro tebe chtějí z jejich pohledu to nejlepší, zeptej se na jejich obavy a důvody, proč jsou proti (a hlavně se nevysmívej, i když ti řeknou nějakou evidentní blbost) a pak řekni svůj názor. Zdůrazni, že neseš trestní zodpovědnost, že už v tom a tom se staráš o sebe a že je to tvoje zdraví, tvoje rozhodnutí a že by ti udělalo radost, kdyby tě respektovali :kytka:

Příspěvek upraven 17.09.21 v 12:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78787
17.9.21 12:29

@unuděná Tak zas ani není nezbytně nutné jim to říkat :think: do očkováku se to nepíše a pokud se zaregistruje přes svoje údaje, a telefon, tak se tam ani rodiče nepřihlásí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
17.9.21 12:33

@j.a.n.i1 stejně se to jednou provalí, podle mě je nejhloupější řešení to udělat bez vědomí zákonných zástupců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11029
17.9.21 12:34

@j.a.n.i1 Já mám děti i manžela ve své tečce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34603
17.9.21 12:43
@Anonymní píše:
Mohu se zaregistrovat k očkování proti covid-19 pokud ještě nejsem plnoletá? Za pár měsíců mi bude 18 let, ale chtěla bych být naočkovaná co nejdřív, avšak se to rozporuje s názorem rodičů, takže bych od nich jako od zákonných zástupců nedostala souhlas.

Jsi rozumná holka. Očkovat se můžeš o své vůli od 16.

Já bych na svém místě šla a rodiče by to holt museli kousnout. Pokud to nejsou vyloženě magoři, co se bojí, že po nich budeš pak střílet spike proteiny a odposlouchávat je přes Gatesův čip, tak tě z domu nevyhodí.

A mysli i na to, že očkováním snižuješ, byť nevylučuješ, možnost, že se sama nakazíš a přeneseš to právě na neočkované rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78787
17.9.21 12:49
@foxtauri píše:
@j.a.n.i1 stejně se to jednou provalí, podle mě je nejhloupější řešení to udělat bez vědomí zákonných zástupců.

A co, už je ve věku, kdy o svém zdraví může rozhodovat sama, takže o co jde. Mě by se ani nenapadlo v tomhle věku ptát, jestli se můžu nechat na něco očkovat, jo, asi bych to netajila, ale prostě bych to oznámila jako hotovou věc :nevim:

Příspěvek upraven 17.09.21 v 12:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26527
17.9.21 12:51
@unuděná píše:
Můžeš no, ale hodláš to před rodiči tajit? Jestli u nich bydlíš a potřebuješ jejich podporu ke studiu například, byla bych velmi opatrná dělat něco vyloženě proti jejich vůli. Taky s nimi nesouhlasím a je dobře, že se chceš nechat očkovat, ale.. jsou to rodiče.

To je trochu přehnané. Je to její zdraví. jako že bych dítě nenechala dostudovatpřestala finančně podporovat, protože se naočkovalo (čímkoliv), dá si někde panáka, vykouří cigaretu (ač jsem striktní nekuřák), souloží, má zelené vlasy nebo x piercingů či tetování?

Jako rodiče by si měli uvědomit, že dítě dospívá, může mít jiné životní postoje a názory, a oni ho nemůžou vydírat a držet na řetězu a 100% poslušné jen díky tomu, že ještě není vzhledem k přípravě na budoucí povolání schopné se samo živit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
17.9.21 12:51

@j.a.n.i1 jde o to, že sice je ve věku, kdy za sebe a své zdraví rozhoduje sama, ale nejspíš není zcela soběstačná a na rodičích s největší pravděpodobností existenčně závislá :roll:
Kolikrát člověk nedomyslí důsledky rozhádání s rodinou, vždyť rodiče jsou ti, kteří tu pro ni budou celý život, kteří v nejlepším případě vždy kryjí záda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78787
17.9.21 12:54
@foxtauri píše:
@j.a.n.i1 jde o to, že sice je ve věku, kdy za sebe a své zdraví rozhoduje sama, ale nejspíš není zcela soběstačná a na rodičích s největší pravděpodobností existenčně závislá :roll:
Kolikrát člověk nedomyslí důsledky rozhádání s rodinou, vždyť rodiče jsou ti, kteří tu pro ni budou celý život, kteří v nejlepším případě vždy kryjí záda…

Jako sorry, ale někdo, kdo má tendenci kvůli jinému názoru na očkování svého dítěte se k němu otočit zády či ho přestat podporovat, stojí jako rodič za ho.no a krýt záda člověku stejně nebude, takže není potřeba ho slepě poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20920
17.9.21 12:56

@Svistice @j.a.n.i1 Jen říkám, že dělat cokoli proti vůli rodičů je trochu krátkozraké, pokud nejsem soběstačná a dokonce ani plnoletá. Neříkám, že má skákat tak, jak pískají, ale minimálně důrazně s nimi promluvit a vysvětlit své stanovisko, by mohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
17.9.21 13:02

@unuděná amen :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu