Očkování proti HPV - ano, ne?

12798
18.7.21 22:45

Očkování proti HPV - ano, ne?

Zdravim, bylo mi doporučeno pro dceru očkování - výběr je ze dvou vakcín. Jedná je dražší, ale samozřejmě efektivnější.
O cenu mi nejde, nejakejch 5000 sem, 5000 tam.
Ale spis jsem o tom kdysi četla, že tyto vakcíny způsobují potíže při početí? Upřímně už někdy nevím, čemu mám věřit. Ockuje se to do 14 let, takže na rozhodnutí mám cca necelý rok. Pak se dá, ale už to prý není úplně ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
134
18.7.21 22:51

Prý nepůsobí na vsechny druhý rakoviny čípku, jen na některé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
18.7.21 22:52

Ale možná, že už je to dnes jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 22:54

Ahoj, když jsem byla ve věku tvé dcery tak moje mamka také zvažovala zda mě nechat naočkovat. Jeden,, chytrý" člověk jí řekl, ať to nedělá, protože je víc typů a proti některým očkování nechrání, takže mě naočkovat nedala. Když jsem jako už dospělá měla zdravotní problémy, tak mi víc doktorů nezávisle na sobě řeklo, že kdybych očkovaná byla, tak ty zdravotní problémy nemám. Konkrétně ačkoliv jsem nebyla promiskuitní, tak jsem chytila od bývalého přítele genitální bradavice, které se mi zkomplikovaly a několik nocí jsem nespala a měla takové bolesti že jsem nemohla ani chodit. Takže za mě rozhodně očkovat. Anonym prosím z důvodu osobních citlivých údajů.

• Citovat
  • Nahlásit
134
18.7.21 22:56

Zdá se, že i hormonalni antikoncepce nasazena u hodně mládych dívek, kterym se teprve ustaluje cyklus (a možná i u starších?), má taky za následek horší schopnost otěhotnět a prý může zpusobovat i deprese.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 22:56

Jo a ještě dodám že jsem musela na konizaci děložního čípku kvůli nálezu na čípku, což být očkovaná tak taky nemám (dle laboratorních výsledků se jednalo o typ proti kterému se očkuje)

• Citovat
  • Nahlásit
12798
18.7.21 22:57

@Takco Ta dražší vakcína je prý hodně dobrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
18.7.21 22:59

@Takco to je sice pravda
Ale ty dvě nejrozšířenější je HPV16 a HPV18
A na ně působí

Zakladatelko dceru každopádně naočkuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
18.7.21 22:59

Jinak ten HPV pry běžná imunita zlikviduje ve vetsine případů sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
18.7.21 23:01

Nevím jak konkrétně tyto vakcíny, ale snad u jakékoli vakcíny hoax weby poukazují na následnou neplodnost.
Momentálně i u vakcíny na covid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907

@Takco já už mám HPV 2 roky a imunita nic.
A to jsem zdravý jedinec, který nebývá nemocný. Otužuji se, zdravě jim…

Kdyby to bylo tak snadné s tou imunitou tak není konkrétně rakovina děložního čípku tak smrtelná a nebezpečná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12798

Vyfotila jsem to, co jsem dostala k tomu. Jinak já tu levnější variantu vůbec nezvazuji. Když už, tak bych dala tu lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12798
18.7.21 23:03

Právě že co vím, tak jak jednou člověk toto HPV má, tak uz navždy. Je to něco jako opar, který spi a při oslabení organismu se probudí. Ta imunita ho jen drží na uzdě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
18.7.21 23:04

@eva valoi je to tam 16 i 18 plus další
Za mě opravdu prospěšná vakcína.

Konkrétně v GB nevím, zda již probíhá nebo to plánují plošná vakcinace dívek tohoto věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
18.7.21 23:05

O tom jsem tedy nikdy neslyšela :think: Já osobně očkovaná jsem, menší problém s početím jsem sice měla, ale to spíš kvůli věku a dlouhodobému užívání HAK… Zeptala bych se na to přímo na gynekologii. Jinak co se toho očkovacího věku týče - doporučuje se očkovat před prvním pohlavním stykem, což se bere jako před 15.rokem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat