Očkování proti HPV u dospělých

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
4.1.16 08:16

Očkování proti HPV u dospělých

Ahoj, jsem několik měsíců po konizaci, je mi 30 a mam 2leteho syna a s přítelem planujeme ještě jedno dítě. Přítel byl na testech a je čistý a ja uvažuji jestli se nechat ockovat. Prvni vakcinu uz mam v sobě, protože vysledky testu přišly později, než jsem měla termin očkování. Na očkování jsem sla protože, mi muj gynekolog i lékař, který prováděl zákrok tvrdil, ze přítel bude mit vir taky a tak jsem se chtěla chranit. Teď, když vim ze jsme oba čistí, tak uvažuju jestli v tom očkování pokračovat. dik za nazory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
753
4.1.16 08:27

Já bych pokračovala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
4.1.16 09:25

Mně očkování vnucovala gynekoložka při každé návštěvě, tak jsem začala chodit jinam. Ale když už máš první dávku, asi bych očkování dokončila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.16 10:37

Já jsem se nechala očkovat ve 24 letech s čistou cytologií a půl roku po očkování jsem měla CIN III. :? Můžu se jen domnívat, co mi to způsobilo :( Každopádně pokud už jsi začala, doočkovala bych.

• Citovat
  • Nahlásit
8
4.1.16 11:20

Ja mám za sebou teprve první dávku, ockuju se na Gardasil 9, prvně kdyz jsem si myslela, ze muz je nakazeny taky, tak jsem to neresila, ted ale zacinam pochybovat. Jedna davka stojí 4000 a jak to ctu, tak nezaručí že to zpátky nedostanu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.16 12:03

Jsem také po konizaci. Předejít se dá pravidelnými prohlídkami, prý hpv má spoustu lidí, ale jen u někoho propukne, asi je to hodně i o imunitě, znám holky ve svém okolí co to měli a dobrý, nemusely postupovat konizaci, dostaly se z toho v pohodě. Sice jsem měla ten nejhorší stupeň, kdy se musí na konizaci, ale i tak bych svojí dceru nenechala očkovat, co jsem si o tomhle očkováni zjišťovala mě nepřesvědčilo se, že ho chci :)

• Citovat
  • Nahlásit
8
4.1.16 12:12
@Anonymní píše:
Jsem také po konizaci. Předejít se dá pravidelnými prohlídkami, prý hpv má spoustu lidí, ale jen u někoho propukne, asi je to hodně i o imunitě, znám holky ve svém okolí co to měli a dobrý, nemusely postupovat konizaci, dostaly se z toho v pohodě. Sice jsem měla ten nejhorší stupeň, kdy se musí na konizaci, ale i tak bych svojí dceru nenechala očkovat, co jsem si o tomhle očkováni zjišťovala mě nepřesvědčilo se, že ho chci :)

Ja chodím pravidelně co pul roku, takže jakmile se to objevilo, hned to doktor začal řešit měla jsem střední stupeň a podruhé bych na to jit nechtěla. Říkám si, pokud jsem zdrava a věrná a muj muž taky, tak bych se neměla bát, ale kdyz uz jsem to měla jednou, kde je zaruka ze se to nevrati a třeba ja nejsem bacilonosič? Vy jste teda na ockovani asi nešla a jste v pořádku? Nevratilo se Vam to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
4.1.16 14:18

I toto očkování, stejně jako jakékoli jiné, nezaručí 100% ochranu. Kromě toho má nemálo vedlejších účinků a mluví se i o náchylnosti onemocnění virem /jedním z mnoha kmenů/ a nebo potížemi s otěhotněním.
I jedna dávka je dost. A co u jedné projde v pohodě, u druhé tak být nemusí. Osobně bych ani nedoočkovávala. Pro mě je to hazard.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
4.1.16 14:37
@Halamka píše:
I toto očkování, stejně jako jakékoli jiné, nezaručí 100% ochranu. Kromě toho má nemálo vedlejších účinků a mluví se i o náchylnosti onemocnění virem /jedním z mnoha kmenů/ a nebo potížemi s otěhotněním.
I jedna dávka je dost. A co u jedné projde v pohodě, u druhé tak být nemusí. Osobně bych ani nedoočkovávala. Pro mě je to hazard.

Právě jsem dočetla jeden z mála zahraničních článků, ten byl z dubna 2015, kde právě psali o Gardasilu 9 a jeho nežádoucích učincích a kolik již bylo přídadů smrti s tím, že opravdu je možnost, že ostatní viry, které neobsahuje vakcína na tělo zaútočí, takže vlastně není jistota, že to člověk nedostane zpátky..
Je to dobrej zmatek, jedni říkají, že ano očkovat, druzí, že ne…Člověk má hlavu jako balón a farmaceutické firmy získávají peníze.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16776
4.1.16 15:12

Ahoj, jsem po opakovanych konizacich a nikdy bych sebe ani dceru nenechala ockovat. Na prvni gynde mi to nabidli, pak rekli ze uz je na to stejne pozde. Kdyz to zabere, je to spis vyhra v loterii. A tech vedlejsich ucinku, i neplodnost to zpusobuje. Dokonce i onkogynekolog rikal, ze nikdy. Je to proste vir, u nekoho nic neudela a u snizene imunity zacne peklo. Takze spis posilit imunitu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.16 15:31

@rozeetka
Po konizaci téměř čtyři roky a v pohodě, každá kontrola bez závad :) Pokud chceš ještě děti je lepší před samotným výkonem to řict, prý kvůli čípku, byla jsem u Apolináře a jsou tam skvělý, dokonce jsem zůstala v jejich evidenci a pro svůj klid tam chodim jednou za půl roku a to ten můj šaman-gynekolog tvrdí, že to stačí jednou za rok, o tom, že chodím k Apolináři neví, ale já mám klid, že to je v pořádku. Čipek mám prý krásný jako nový :D
Jak jsem psala virus má kde kdo v těle a neví o tom, většinou si však s ním tělo dokáže vypořádat. Očkování v tomto případě bude pořadně o penězích. V jednom TV pořadu, asi „Sama doma“, byla doktorka, která dokonce prohlásila, že pokud má máma svoji dceru ráda, tak jí toto očkování nedá. Ale to je každý ho názor.

• Citovat
  • Nahlásit
21
5.4.16 16:51

Ja se k Apolinari chystam na konizaci ted v dubnu. Byla jsem u sve prakticke doktorky, ktera mi delala ty predoperacni papiry a u toho zasla rec o ockovani. Ockovana jsem nebyla. Rekla mi, ze to rozhodne doporucuje, mluvila o te vakcine Gardasil 9. Rekla jsem ji, ze jsem nad tim premyslela ale ze jsem procitala na internetu vse mozne a ruzne nazory. Ona mi rekla, ze to nema cenu neni vubec pravda, ma to cenu i ve vyssim veku nez je 26 atd. Tak nevim teda. Jeste se zeptam meho doktora, co mi bude delat konizaci a potom sve gynekolozky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3773
30.6.16 10:39

Také jsem po konizaci (CIN III) byla mi dělaná v Motole začátkem června, je mi 28let, ještě žádné děti nemam, ale určitě v brzké době bych už chtěla :-).
V Motole i gynekolog v CGOP mi doporučují očkování (uvažovala jsem o Gardasil 9) ale po přečtení různých diskuzí tedy dost váhám, zda očkovat… Doposud jsem měla imunitu i zdraví v pořádku. Žádné potíže, partnera mam již 6 let stejného.
Ale říkám si, že když budu chodit pravidelně na prohlídky (počítám že to bude každých půl roku) tak by mi to vše zase včas podchytili.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1008
30.6.16 12:04

@Lucikg Pokud už máš v těle HPV, tak je očkování zcela zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3773
30.6.16 12:33
@klenice píše:
@Lucikg Pokud už máš v těle HPV, tak je očkování zcela zbytečné.

Nález byl samozřejmě celý odstraněný, že by to mělo být čisté a doporučili mi očkování :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat