Očkování proti planým neštovicím

18075
18.8.06 12:09

Očkování proti planým neštovicím

Mam dotaz ohledne ockovani proti pl. nestovicim. Starší dítě nastupuje od zari do skolky (chodilo tedy od 2 a pul roku do jesli, tak zkusenosti s „kolektivem“ ma) a mne napadlo nechat ho naockovat proti nestovicim.

Jednak si sama na sobe pamatuju jak to bylo neprijemne a kolik (sice nepatrnych) jizvicek mi na obliceji zustalo.

A druhy dost podstatny duvod je v pripade nemoci mne to vyradi na cca 3 tydny z prace. Ne, ze bych byla postradatelna nebo mne vadilo malo penez na „paragrafu“, jde mi spis o ohled vuci zastupujicim kolegum. Ted pracuji na cast. uvazek 3 dny v tydnu a od podzimu nastupuji na plny.

Pediatricka mi to nijak nerozmlouvala a doporucila mi to spise nez planovane ockovani proti zloutence. Jinak dite ma za sebou klasicke ockovani - vsechny bez reakce a doplnkove ma dve ockovani proti klistovce ze tri.

Diky za vase zkusenosti a pripadne pro a proti. Hanka

Příspěvek upraven 11.10.14 v 01:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

725
18.8.06 13:00

Ahoj Hanko,

já jsem nechávala dceru očkovat ze stejných důvodů, jako máš ty :). Očkování proti neštovicím má podle naší dr. ještě jednu výhodu, a to, že buduje imunitu i proti viru pásového oparu (prodělané neštovice ne). Reakce na očkování nebývá žádná nebo minimální (my neměli žádnou), cena vakcíny je cca 1.200 Kč. Očkuje se do ruky pod ramenem.

Nevýhody očkování proti neštovicím nevidím osobně žádné :).
Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
18.8.06 13:18

Bublino, diky za info. Ja sama pasovy opar prodelala v dospelosti dvakrat. Takze jdu rovnou zavolat dr. a objednat.

Příspěvek upraven 11.10.14 v 01:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
18.8.06 13:34

Ahoj Hanko

tak já taky přidávám kladnou reakci k očkování. Adámka jsem nechala oočkovat asi před měsícem. Od září taky nastupuje do školky tak si myslím že těch nemocí donese i tak dost tak proč ho aspon od jedné neuchránit. A další důvod je , že v listopadu čekáme druhé mimčo takže představa že by mohl nakazit i toho drobečka nic moc. Očkování je do ramene a bez reakce. Takže směle do toho.

Anni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
439
18.8.06 13:37

Ještě k ceně vakcíny. Co jsem slyšela tak se pohybuje od 1200 do 1700kc takže je lepší obvolat pár lékáren a poptat se za kolik ji kde mají.
Anni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
18.8.06 13:53

Ahoj Anni, ja bych se tech nemoci zatim ani nebala. Za pul roku jesli mělo „jarni“ a „podzimni“ virozu - ryma, kasel, dva dny teplota a do tydne bylo zdravé, ale preci jen ty nestovice a minimum tri tydny…A zvlast pokud mas nebo budes mit doma mimco. To my teda bohuzel nemame :(
ale pro zmenu nestovice neprodelal jako dite manzel - zil do 8 let veku v cizine a jako na potvoru tam nikdy nebyly a behem kazdorocniho ctvrt roku v CR se nestihl nakazit :?

Příspěvek upraven 11.10.14 v 01:25

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
18.8.06 14:09

Já o tom taky uvažuju. Anička jde taky v září do školky. Nechaly jsem s doktorkou očkovat na žloutenku typu A. Neštovice mi moc nedoporučuje. Podotýkám, že já je neprodělala a mám 2měs. dceru. Pořád nevím, říkala, že příliž mnoho očkování zase probouzí autoimunní onemocnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
274
18.8.06 16:01

Hanko,
dnes jsme byli u dr. a bavila jsem se s ní o očkování, neštovice mi doporučovala pro oba kluky - 4 a 2 roky. Ale taky ho doporučovala mně, protože jsem je ještě neměla a pěkně mě s tím postrašila, že u dospělých dochází k zánětu mozku, pobyt na infekčním, … - takže to bude pěkná pálka skoro 5000,– :lol: Protože dospělí se očkují dvojitou dávkou.

Helča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pkz
4489
9.10.14 21:02

Obnovuji tuto diskuzi - jaký je váš názor na očkování proti planým neštovicím - ano nebo ne? A pokud ano, je doživotní imunita?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
9.10.14 21:07

@pkz U nás je dcera dostala i přes očkování, sice lehký průběh ale dostala. Ale my jsme asi zvláštní případ, syn byl teď na přeočkování něčeho co je už v hexe, na imunologii mu zjistili, že ty protilátky nemá ač je hexou řádně očkován :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pkz
4489
9.10.14 21:10

@Ainy a jak jste přišli na to, že nemá protilátky a začali to řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18226
9.10.14 21:14

Můj názor na očkování je takový, že bych očkovala až dospělé jedince. Dostat to můžeš i přes očkování. Děti očkovat nenechám :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
9.10.14 21:15

@pkz Na alergo-imuno (mimo jiné) chodíme od miminka, má různé problémy odmalička ani se mi to nechce vypisovat nebo se zas rozčílím :lol: Tohle mu tam zjistili z krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
9.10.14 21:18

@Nainuva No já už jsem taky změnila názor. Ty neštovice už mladší prodělal, chytil je od očkované ségry :mrgreen: A s tím blbým průběhem v dospělosti to taky nemusí vždy platit, já je měla asi v 18 a měla jsem cca pět pupínků bez teplot. O pár let starší ségra jich měla možná o deset víc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
9.10.14 21:49

.

Příspěvek upraven 09.10.14 v 23:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...