Očkování

574
2.5.06 10:21

Očkování

Ahoj maminky,

potřebovala bych poradit.S mojí švagrovou jsme mluvili o očkování které se týká klišťat. Chtěla bych nechat malou naočkovat, ale švagrová říkala, že už je pozdě, že se musí v zimě. Je to skutečně tak? Děkuji za vaše rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

106
2.5.06 10:57

Ahoj,
já myslím,že má švagrová pravdu.
Cituji z Knihy o matce a dítěti:„Nejvhodnější je tzv.pomalé schema očkování:Začíná se koncem podzimu nebo v zimě a mezi první a druhou dávkou očkování je interval 1 - 3 měsíce.Třetí dávka se podává 9-12 měsíců po druhém očkování.
Chceme-li dosáhnout rychlé ochrany před klíšťovou encefalitidou,existují modifikované způsoby očkování podle tzv. zrychleného schematu.Přeočkování dávkou posilující imunizaci se provádí po 3-5 letech.“

Takže jestli je to očkování nutné,třeba že žijete v oblasti nakažených klíštat,tak bych zavolala doktorce a probrala to sní.Jinak bych počkala.
Kiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
2.5.06 13:20

Na klíšt´ovou encefalitidu je skutečně pozdě. Nejzažší termín očkování je únor. Očkuje se ve třech dávkách. Po první dávce NESMÍ očkovaného kousnout klíště, ta druhá je už jakoby ochranná. Třetí dostane za rok, jako přeočkování. Prodiskutovala bych to s doktorem, ale mám pocit, že už ti letos dítě neoočkují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
2.5.06 13:36

Ahoj Verunko,
já nechávala malého očkovat loni - první část měl prcek v polovině dubna, druhou část po čtrnácti dnech a zítra jdeme na třetí. Tak být tebou, klidně bych malou ještě očkovat nechala - zvlášť pokud jste v rizikové oblasti.

Dostali jsme očkovací průkaz, který je nadepsán takhle:
FSME - IMMUN 0,5 ml Adult, 0,25 ml Junior (Tuším, že Adult je pro dospělé, Junior pro děti)
A tam je to očkování doporučeno takto:
1. dílčí očkování — ?????? (Den, kdy ho dostanete)
2. dílčí očkování - 1 - 3 měsíce po 1. očkování - V CHLADNÉM OBDOBÍ ROKU

• 14 dní po 1. očkování - V TEPLÉM OBDOBÍ ROKU
    3. dílčí očkování - 9 - 12 měsíců po 2. dílčím očkování - platí pro chladné i teplé období roku

Určitě zajdi za Dr. a domluv se s ní, ale myslím, že by v tom neměl být problém. U nás to doktorka dělá tak, že mi napíše recept a já to vyzvednu v lékárně až těsně před tím, než to nechám malému píchnout. Tak tam chodím, když je malej v pohodě. Ani jsme neprošli žádnou reakcí, takže jsem ráda, že jsem ho očkovat nechala - jistota je jistota :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
14.1.14 12:32

Pěkný den Verunko,
posílám odkaz co se očkování týká.
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
Klidný a pohodový den přeje Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
4.12.14 12:28

Ahoj,
nyní nás čeká velké rozhodování ohledně očkování. Já sem pro očkovat vše, tedy Prevenar 13, Hexa, Rotarix…Nechci si vyčítat kdyby malej něčím onemocněl že sem neudělala všechno pro to aby se to nestalo…Jaké jsou vlastně negativa těchto očkování? Ráda bych si poslechla všechno pro a proti…Vím že diskuzí je spousta ale je to všechno slátané dohromady a ja bych si chtěla poslechnout to a diskutovat od začátku…díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
4.12.14 12:41

@Corie Ono není „nic prokázanýho“, prootže se to podle mě zametává pod koberec, ale následky těch očkování jsou taky. Ale je to tvoje věc. Pokud to takhle chceš, nedávala bych zároveň, tak jako tak je to darda, natož když se to dá naráz… A nezačínala bych v 9 týdnech (nevím, jak to máte).
A ještě jedna zásadní informace - to očkování ti NIKDY nezaručí, že to dítě to nechytne. Znám chlapečka, který onemocněl rotaviry (očkovaný není) a nemocnici si mysleli, že je, prootže měl údajně velice klidný průběh.
Jinak tedy pevné zdraví tvému dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
4.12.14 12:42

Tak ja ockuju jen povinne- muj lajcky nazor- proc zatezovat malinky organismus toliko chemii, doockuju pokud se ten problem vyskytne. Btw a reakci na ocko si vycitat nebudes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5927
4.12.14 12:44

Ockovani ti nezaruci ochranu
Das diteti do tela neskutecny mnozstvi jedu, hliniku a podobne
Dite se ti muze zastavit ve vyvoji, rozjet se muzou ruzne nemoci.
Uz je prokazany, ze MMR muze zpusobit autismus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
4.12.14 12:55

@geilens @Vemas Mám stejný názor, ale nechtěla jsem být tak radikální :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
4.12.14 13:01
@Vemas píše:
Ockovani ti nezaruci ochranu
Das diteti do tela neskutecny mnozstvi jedu, hliniku a podobne
Dite se ti muze zastavit ve vyvoji, rozjet se muzou ruzne nemoci.
Uz je prokazany, ze MMR muze zpusobit autismus.

už je to prokázané? mám za to že stále ne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
4.12.14 13:02
@Corie píše:
Ahoj,
nyní nás čeká velké rozhodování ohledně očkování. Já sem pro očkovat vše, tedy Prevenar 13, Hexa, Rotarix…Nechci si vyčítat kdyby malej něčím onemocněl že sem neudělala všechno pro to aby se to nestalo…Jaké jsou vlastně negativa těchto očkování? Ráda bych si poslechla všechno pro a proti…Vím že diskuzí je spousta ale je to všechno slátané dohromady a ja bych si chtěla poslechnout to a diskutovat od začátku…díky moc

pokud kojíš, tak bych se tech rotavirů nebála, pokud chceš pneumokoky, dej zvlášt od hexy!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
4.12.14 13:04
@Alice.007 píše:
už je to prokázané? mám za to že stále ne :think:

Je a není, to víš, že se taková informace nikdy nedostane na veřejnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
4.12.14 13:07
@avm3 píše:
Je a není, to víš, že se taková informace nikdy nedostane na veřejnost.

asi ano…na druhou stranu, myslíš že by se to fakt dokázalo tak dlouho tutlat? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
4.12.14 13:09
@Alice.007 píše:
pokud kojíš, tak bych se tech rotavirů nebála, pokud chceš pneumokoky, dej zvlášt od hexy!!

Děkuji, z jakého důvodu se dávají zvlášť? Kojím plně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama