Očkování v 5 letech - Adacel

773
25.5.18 15:32

Očkování v 5 letech - Adacel

Dříve/nebo možná ještě teď se používal Infarix nebo Boostrix, o Adacelu se moc nepíše.
Proto by mě zajímalo, jestli už se všude dává už jen Adacel a příp. jaké měly vaše děti reakce? A kam se píchalo?
Dcera byla na očkování včera, injekce do zadku (prý se dává i do ruky, ale naše Mudr nám neřekla). Dle Mudr budou reakce do 3.-4.dne, dnes otok cca 5cm, zatím bez teplot, citlivější..namazala jsem Fenistil gelem a doufám, že to bude ok. Měl někdo reakce ještě později nebo přibývaly např. do týdne / jak dlouho trvaly? Nechali jste dítě mimo školku?
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7974
25.5.18 17:12

U nás nejmladší měla týden na vpichu docela slušný otok, jinak nic. Ale teda nedokážu si představit, že by to měla na rameni. Starší neměla žádné potíže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31693
25.5.18 17:19

Nevím, naše nám minulý týden psala, ať se synem přijdem na boostrix. nevím, jeslti by mu fakt píchla boostrix, je nachlazený, tak jsme nešli. ale jinak mi Adacel přijde skoro i lepší, má nejmíň hliníku z těhle 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14144
25.5.18 17:56

Trochu se přidružím s otázkou. Synovi bylo 5 loni v březnu, s doktorkou jsme se dohodly na odkladu do června. Jenže v květnu syn chytil neštovice a od té doby jsme doma pořád nemocní, střídalo se 14 dní ve školce a 14 dní doma, a naočkovat jsme zkrátka do těch 6 let nestihli. Teď mi doktorka předala reverz, na kterém mám podepsat, že očkování odmítám, a pak mi oznámila, že dál mám dvě možnosti, buď si očkování zaplatím (cca 800,–), nebo mě čeká pokuta z hygieny (10000,–). Je to možné, že budu muset platit očkování, které je ze zákona povinné? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16174
25.5.18 18:03

@Tamtama předala bych dr papír, že odkládám na neurčito. Synovi bylo před pár dny šest, za poslední rok byl věčně nemocný, relativně zdravý byl jen měsíc po dobrání antibiotik v březnu. Naše dr nic neříkala :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14144
25.5.18 18:12

@Margery mně právě řekla, že jí přišel od pojišťovny seznam nenaočkovaných dětí, plus že čeká kontrolu z hygieny. Spíš mi je o to, jestli tu vakcínu vážně budu muset uhradit, protože to pro mě není zrovna zanedbatelná částka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
25.5.18 18:28

@Tamtama to je hrozný 8o ty se přece očkování nebránís, jen ho nechceš píchat do nemocného dítěte 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7974
25.5.18 18:49

@Tamtama Aktuálně nejspíš ano. Pokud nemá v papírech, že jste se dostavili na očkování, ale shledala vás neočkovatelné, tak nemá v ruce žádnou oporu, že jde o posunutí ze zdravotních důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14144
25.5.18 19:54

@hulala no právě. Jenže mě to dostalo do situace, kdy si nemůžu očkování dovolit a za to mě čeká pokuta. :zed:
@kotyk tak to v papírech nemá, protože rýma, kašel, laryngitida sourozence, ani zápal plic matky prý nejsou důvodem k neočkování dítěte. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
773
25.5.18 21:51

@Tamtama No pokud jste vždy chodili s nemocemi k Mudr, tak musí mít v papírech, že jste byli pořád nemocní a pak podle mě byste měli mít výjimku a očkování se prostě posune bez postihu. Pokud jste jen byli doma (já taky se vším nechodím a léčím doma), tak to může být problém.. naše Mudr je sice stará škola, ale v tomto naštěstí neprudí. Taky jsme měli zpoždění u mladší dcery s dávkami Hexy..jen kdysi tu starší očkovala i s rýmou, že už není čas..asi záleží na vůli doktora..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
25.5.18 22:08

A vysvětlí mi někdo, co se vlastně objektivně stane když se očkování prostě nestačí dat do té dané doby? Kromě postihu od pojišťovny? Jako jestli se něco stane že zdravotního hlediska?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4289
25.5.18 23:45

@Tamtama Asi si to budete muset zaplatit, ale pojišťovny mívají takové ty programy preventivní péče a očkování tam bývá - podívej se na to. Proplatili by ti pak vše nebo alespoň velkou část.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31693
26.5.18 02:09
@hulala píše:
A vysvětlí mi někdo, co se vlastně objektivně stane když se očkování prostě nestačí dat do té dané doby? Kromě postihu od pojišťovny? Jako jestli se něco stane že zdravotního hlediska?
nic moc se nestane..možná když se to přešvihne o hodně, je větší pravděpodobnost, že očko nezafunguje pořádně, ale to u některých dětí ani v řádným termínu ne, a u jiných jo, i když přešvihnou o hodně.
@Tamtama píše:
@hulala no právě. Jenže mě to dostalo do situace, kdy si nemůžu očkování dovolit a za to mě čeká pokuta. :zed:
@kotyk tak to v papírech nemá, protože rýma, kašel, laryngitida sourozence, ani zápal plic matky prý nejsou důvodem k neočkování dítěte. :nevim:

já bych se tý pokuty nebála, oni, pokud vím, nedají hned pokutu, ale vyzvou k naočkování, což ty chceš, že, ale prostě to nemůžou podmiňovat nějakou platbou, to by nemělo logiku.
Naše dr je naštěstí zlatá, a neprudí, my boostrix dávali nejstaršímu v listopadu, kdy měl 7 a třičtvrtě, ve stejnej den skoro 3 leťák dostal druhou hexu, a v pohodě. Teď je nová vyhláška no, tak uvidím, náš prostřední(skoro 6,5) ho taky ještě nemá, minulý týden mi dr psala sms, ať přijdeme, volala jsem, že má rýmu, tak nemůžem, a nic o placení neříkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2519
9.6.20 14:47

Ahojky, včera jsme byli na očkování Adacel. Dneska bolestivá ruka a začala teplota 37,7 doufám, že to bude jen malinká reakce(když většinou není žádná) a zítra bude už dobře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10043
9.6.20 19:07

To je normální. My jsme byly minulej týden a nic teda naštěstí, ale ptala jsem se třech kamarádek a všechny říkaly, že bolestivá ruka, zarudnutí a jedna říkala, že bylo i špatně od žaludku prý… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama