Očkování a opar

3
12.1.20 22:31

Očkovanie a herpes

Dobrý večer, potrebujem poradiť ohľadne očkovania syna (17 mes.) MMR vakcínou- problém je ten, že máme ísť vo štvrtok na očkovanie touto vakcínou a dnes sa k nám prišla hrať dcérina kamarátka. Hneď som si všimla, že má na hornej pere herpes/opar ( vyzeralo to, že sa jej už pomaly hojí do chrastičky). Hneď som ju poprosila, aby sa pre istotu umyla dettolom a herpes som jej pre istotu aj hneď prelepili náplasťou compeet. Dievčatá sa hrali v izbe, syna sme za nimi nepustili. Moja otázka znie, či sa mohol aj tak nakaziť? Mám očkovanie odkladať? Dievčatko nám povedalo, že mama jej to od začiatku potiera ( asi herpesinom som pochopila), takže jej to preliečujú. Inak sme všetci zdraví a predošlé očkovania prebehli bezproblémovo ( teplota 37,2 a mierne začervenanie v mieste vpichu). A ešte dodám, že syn má pomerne dobrú imunitu ( zatiaľ nemal žiadne ATB len 3× nádchu, ktorú sme zvládli pomocou odsávanie soplíkov, morskou vodou a sinupretom). Nechcem zbytočne plašiť, ale pre istotu sa pýtam. Ďakujem za odpovede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20837
12.1.20 22:35

Pokud syn v den očkování nebude mít nic viditelného, tak bych naočkovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1882
12.1.20 22:44

Ja bych odlozila :nevim:

Ale ja jsem v techto vecech hodne vystrasena a herpes neni sranda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
12.1.20 23:23

Taky bych odložila. Lepší je opatrnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31612
13.1.20 00:24

Myslim ze je skoro vyloucene aby se za teto situace nakazil, podle mne to ani moc nakazlive neni, ja na opary strasne trpim mam kazdou chvili a nikdo se ode mne nikdy nenakazil. Ani deti, manzel, nikdo a to jsme zadna zvlastni opatreni nedelali nikdy. Tvuj syn navic ani nebyl s tou holcickou v kontaktu, to se kdyz tak prenese dotekem, ne jak ryma vzduchem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
13.1.20 08:57

@veria Ahoj, no je pravda, že ja na to vôbec netrpím, muž len občas ( ale teraz už niekoľko rokov ho nemal) a musím priznať, že vôbec netuším, či ho dcéra ( 7rokov) niekedy mala 8o. Ale chodí do škôlky od 2 3/4 roka, tak asi áno, len mala nejaký slabý priebeh, že si to nepamätám. Nevieš aká je tam inkubačná doba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
13.1.20 09:05

@veria Inak aj muž mi hovorí, že je to nepravdepodobné. Že by sme ho museli stále držať v nejakej bubline, aby niečo od niekoho nechytil či má pred očkovaním alebo nie. No vo mne to aj tak hlodá… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31612
13.1.20 11:50

@Muchacece to nevim, ode mne to nikdy nikdo nechytnul, dcera 7 let ho nemela nikdy. A ja to taky nikdy nechytnu od nekoho, ten vir je schovany nekde v tele cely zivot a pri ruznych vecech se aktivuje. Mne treba pri nachlazeni, stresu, vetsi namaze ale taky ne vzdy. Nekdo na to holt trpi nekdo ne. Konzultuj s pediatrem pokud si nejsi jista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat