OČR

Anonymni
13.3.09 17:53

OČR

Prosím nevíte někdo, zda když mi lékař vypsal OČR od 12-3-2009 a já bych šla v pondělí do práce a nechala si ho ukončit, zda mi může ukončit OČR v neděli a tím zaplatit 4dny nebo mi ho musí ukončit už k dnešnímu dni,ikdyž si k němu zajdu v pondělí?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2249
13.3.09 19:09

ahojki, to záleží na něm, jak se vyspí, jaké má zvyklosti. Mně doktorka ukončila OČR v pátek a kamarádce jiná Dr. v neděli....... ale bylo to už vloni, ještě podle jiných pravidel, tak nevím,,,, ale myslím, že opravdu záleží na něm. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.3.09 08:15

Ahoj, už jsem to dlouho neřešila, jsem už přes 3 roky na MD, ale moje dr mi v minulosti v klidu ukončila neschopenku k pátku, ale jiní dr až k neděli. Takže je to asi opravdu jen na dr.
radka

• Nahlásit
  • Citovat
1438
14.3.09 09:48

Já mám pocit, že od letoška musí dr ukončovat ke dni kontroly. Tedy že pokud dítě uzná zdravé na páteční kontrole, tak nemůže nechat OČR vystavenou do neděle. A naopak - že nemůže v pátek předvídat, že v té době ještě nemocné dítě bude v neděli uzdravené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2580
15.3.09 00:17

Ahoj tak já byla se synem na kontrole v pátek a očr nám končí v neděli ještě se mě ptala jestli ho chci ukončit v pátek nebo v neděli já řekla v neděli.
AHOJ ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
28.5.14 13:38

Ahoj, třeba mi tu někdo poradí :)
Mám 2 týdny do porodu a přítel teď přišel s tím, že si na mě po porodu vezme paragraf, aby s námi mohl být doma a pomáhat. Já myslím, že to není možné když nejsme svoji…
Víte někdo jak to je? Díky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38037
28.5.14 13:40
@geilens píše:
Ahoj, třeba mi tu někdo poradí :)
Mám 2 týdny do porodu a přítel teď přišel s tím, že si na mě po porodu vezme paragraf, aby s námi mohl být doma a pomáhat. Já myslím, že to není možné když nejsme svoji…
Víte někdo jak to je? Díky :D

Nárok na ošetřovné v roce 2014 má zaměstnanec, pokud nemůže pracovat kvůli tomu, že ošetřuje nemocného člena domácnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
28.5.14 13:41
@blecha72 píše:
Nárok na ošetřovné v roce 2014 má zaměstnanec, pokud nemůže pracovat kvůli tomu, že ošetřuje nemocného člena domácnosti
:mrgreen: no a když máme každý jiný TP? :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8673
28.5.14 13:44
@geilens píše: :mrgreen: no a když máme každý jiný TP? :mrgreen:

důležitá je domácnost, ne trvalý pobyt. a pak je taky důležité, že nejsi pro nemoc nebo úraz schopna se sama o sebe postarat. což není běžná situace po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38037
28.5.14 13:46
@geilens píše: :mrgreen: no a když máme každý jiný TP? :mrgreen:

TP je evidenční údaj, členové domácnosti nemusí mít stejný TP. Spíš bych se dopředu zeptala lékaře, zda OČR napíše, je vždy na nějakou diagnózu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
28.5.14 13:48

@sagina No právě, já celou dobu myslela, že jsme domluvení, že si vezme dovču a on včera přišel s tímhle :roll: vzhledem k tomu, že je to naše první mimčo tak vůbec netuším jak očr funguje, v životě sem to nepotřebovala, takže mě ani nenapadlo, že to jde takhle s porodem udělat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4569
28.5.14 14:02

@geilens
pokud ma dobreho dokrota, proc by to neslo, jde vsechno a zase takova hruza to neni, o penize prijdete vy :nevim: mozna by byla lepsi ta dovca ne? A nejaky paragraf nemaji na narozeni ditka? chlap ma v praci tusim 2dny placene ze zakona a 3dny si vezme dovcu a tim s nami bude tyden doma.to snad bude stacit :nevim:
u prvniho nebyl ani den, navic musel na sluzebku protoze zrovna menil praci a syna nevidel asi 4dny tazkze tak za me :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4621
28.5.14 14:08

@Lana222 V práci má dle kolektivky volno v den porodu, den propuštění z porodnice a 2 dny potom co sem pochopila… ale byli jsme domluvení, že by byl se mnou doma třeba týden. S dovolenou to má právě na prd, protože z 25 dnů jim 20 nařizuje zaměstnavatel jako odstávky a on už má 3 dny vybrané… co na to říct, prostě chlap no, hlavně že to do něj hustím už půl roku :zed:
Asi budu muset naplánovat porod tak, aby to vyšlo na víkend :mrgreen:
Holky díky za rady, stejně nejsem o moc chytřejší :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38037
28.5.14 14:09
@Lana222 píše:
@geilens
pokud ma dobreho dokrota, proc by to neslo, jde vsechno a zase takova hruza to neni, o penize prijdete vy :nevim: mozna by byla lepsi ta dovca ne? A nejaky paragraf nemaji na narozeni ditka? chlap ma v praci tusim 2dny placene ze zakona a 3dny si vezme dovcu a tim s nami bude tyden doma.to snad bude stacit :nevim:
u prvniho nebyl ani den, navic musel na sluzebku protoze zrovna menil praci a syna nevidel asi 4dny tazkze tak za me :(

Nárok na placené volno platí pouze pro převoz do porodnice a zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38037
28.5.14 14:11
@geilens píše:
@Lana222 V práci má dle kolektivky volno v den porodu, den propuštění z porodnice a 2 dny potom co sem pochopila… ale byli jsme domluvení, že by byl se mnou doma třeba týden. S dovolenou to má právě na prd, protože z 25 dnů jim 20 nařizuje zaměstnavatel jako odstávky a on už má 3 dny vybrané… co na to říct, prostě chlap no, hlavně že to do něj hustím už půl roku :zed:
Asi budu muset naplánovat porod tak, aby to vyšlo na víkend :mrgreen:
Holky díky za rady, stejně nejsem o moc chytřejší :D

Ale porod není konec světa. Pokud proběhne v klidu a vyhnou se vám poporodní komplikace, zvládnete to v pohodě bez chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama