Očr a chodit do práce pár hodin

Anonymní
19.5.20 07:28

Očr a chodit do práce pár hodin

Ahoj holky, mam nastoupit do od 25.,deti dam do skoly a školky, mám i tak porad strach z koronaviru, ale nechci, aby sr na mě v práci dívali, že jsem pořád ještě doma… napadli mě, že bych šla na míň hodin, abych dite brala pi vyučování a druhé ze školky po obědě, ať tam nemusí spát, vím, že se může očr pobírat, i kdyz pracuješ nějaký omezený počet hodin, nevíte, jak to je? Chodila bych 5 hodin denně, to je asi blbost, ženy šlo pobírat osetrovne? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.5.20 07:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam nastoupit do od 25.,deti dam do skoly a školky, mám i tak porad strach z koronaviru, ale nechci, aby sr na mě v práci dívali, že jsem pořád ještě doma… napadli mě, že bych šla na míň hodin, abych dite brala pi vyučování a druhé ze školky po obědě, ať tam nemusí spát, vím, že se může očr pobírat, i kdyz pracuješ nějaký omezený počet hodin, nevíte, jak to je? Chodila bych 5 hodin denně, to je asi blbost, ženy šlo pobírat osetrovne? Děkuji

Ano je to blbost, buď se bojíš koronaviru a nech si děti doma, nevo je dej do školy a chod do práce, tohle mi spíš zavání vychcánkovstvim než strachem

• Citovat
  • Nahlásit
25927
19.5.20 07:44

Na OČR po 25.5. je nárok pouze, pokud dítě NEPOŠLEŠ do školy a školky.
Pokud se bojíš nemoci, tak tam dítě neposílej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11803
19.5.20 08:01
@Svistice píše:
Na OČR po 25.5. je nárok pouze, pokud dítě NEPOŠLEŠ do školy a školky.
Pokud se bojíš nemoci, tak tam dítě neposílej.

Když má někdo dvě děti - jedno školkove, jedno do školy, posle jedno dítě do školy/školky a zůstane na OČR s druhým dítětem.

Jde to udělat i tak, že půjde do práce některé dny a má zbývající bude pobírat OCR? Tak to bylo doteď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52220
19.5.20 08:05
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mam nastoupit do od 25.,deti dam do skoly a školky, mám i tak porad strach z koronaviru, ale nechci, aby sr na mě v práci dívali, že jsem pořád ještě doma… napadli mě, že bych šla na míň hodin, abych dite brala pi vyučování a druhé ze školky po obědě, ať tam nemusí spát, vím, že se může očr pobírat, i kdyz pracuješ nějaký omezený počet hodin, nevíte, jak to je? Chodila bych 5 hodin denně, to je asi blbost, ženy šlo pobírat osetrovne? Děkuji

Jak pomůže, že budeš doma o 3 hodiyn dřív? To už je snad jedno. Tak choď nebo nechoď. :nevim:
Já do práce chodila, odcházela sem dřív - po domluvě se zaměstnavatelem. Ale to sem ještě neměla OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25927
19.5.20 08:11
@Sára 1 píše:
Když má někdo dvě děti - jedno školkove, jedno do školy, posle jedno dítě do školy/školky a zůstane na OČR s druhým dítětem.Jde to udělat i tak, že půjde do práce některé dny a má zbývající bude pobírat OCR? Tak to bylo doteď.

Nejsem z oboru. Ale jde mít po 25.5. na jedno dítě OČR a druhé dát do instituce. Jen to dítě, na které je to OČR do školy/školky nesmí. U toho by se dalo i některé dny pracovat a pak to náležitě vykázat v tom papíře na konci měsíce.

Ale rozhodně nejde mít dítě půl dne v instutuci, mít na něj OČR a z titulu OČR chodit dřív z práce.

Pokud chce zakladatelka dřív z práce domů, nechť si to vyjedná se zaměstnavatelem (částečný HO, dočasná úprava pracovní doby, neplacené volno, půl denní dovolené apod.).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11914
19.5.20 17:21
@Anonymní píše:
vím, že se může očr pobírat, i kdyz pracuješ nějaký omezený počet hodin, nevíte, jak to je?

no, tak pokud nebyla nějaká koronozměna, tak nelze zároveň mít za stejný den peníze z práce i z OČR. prostě v jednom dni jsi buď v práci nebo na ošetřovném, nelze kombinovat. což se nevylučuje s tím, že i při OČR můžeš pracovat, ale je to tak, že den, který jsi v práci, ti sociálka neproplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
19.5.20 19:58

Část dne očr a část dne práce jde jen první den očr a poslední den. Když podepíšeš, že dítě může do školy, asi těžko sourozenec ze stejné domácnosti nemůže do školy z opačných důvodů. Buď jste domácnost, která bude doma nebo ve škole, nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.20 13:13

Ahoj, oživuji diskuzi.
Ex manžel OSVČ je na OČR a našim dítětem o které se starám já.
Dozvěděla jsem se to náhodou. To může?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat