Strach z řízení auta

Anonymní
18.5.20 21:21

Strach z řízení auta

Mám 8 let řidičák na auto, ale skoro vůbec jsem nejezdila a nejezdím.
Rodiče mi auto nepůjčili, prý si mám koupit své (máme delší auto takže si musíte víc najet do křižovatky atd…přitom jsem se chtěla naučit jezdit). Jezdila jsem tedy jen minimálně (spočtu na prstech ruk). Jen když potřebovali někam odvézt a vše krátké trasy (bez jakéhokoliv semaforu), otec byl ze začátku v poho radil mi že při předjíždění překážky se mám podívat zda už mě nepředjíždí auto apod…jako fajn rady.
Ale v poslední době (cca 4 roky dozadu když jsem jela 3 - 4 x ) to bylo pořád jedeš pomalu, jedeš rychle, jsi moc u krajnice, moc v prostřed vozovky. Mě to šíleně znervózňovalo a on z toho měl srandu (že prý jen sranda).
Jenže já začala řízení autem naprosto nesnášet a mám blok jen sednout za volant (možná sama jo, už jsem jela, ale ne s nimi)
A oni teď po mě chtějí z určitých důvodu ať začnu jezdit já a vozím je všude kde bude potřeba (1 -2 krát do týdne určitě)
Co s tím jak odbourat stres? krom toho je poslat někam že když jsem chtěla tak mi jej nepůjčili a teď jsem bez praxe v ježdění a s šílením strachem (přitom jsem už dávno mohla mít praxi a jistotu v řízení)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

M-A
641
18.5.20 21:25

Zaplat si par hodin kondicni jizdy, abys do toho zase prisla a priste se nenech znechutit blbyma kecama, bejt ridic je fajn a kdyz uz ridicak mas, je skoda aby jen lezel v penezence :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16158
18.5.20 21:27

Máš 8 let řidičák (takže je ti minimalne 26) a za tu dobu sis nezvladla pořídit svoje auto a pořád čekáš, až ti ho půjčí rodiče?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
18.5.20 21:30

@Kriss Tina Auto je poměrně drahá legrace, pokud ho člověk fakt nevyužije. Jestli zakladatelka auto nijak zvlášť nepotřebuje, tak proč by si ho pořizovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16158
18.5.20 21:33

@Knihomyš tak da se koupit i nějaká ojetina za par tisic, to je na rozjezdeni ideal, clovek se pak neboji to nekde orvat :D nicméně me přijde divny celý ten příspěvek. Jak kdyby ho psala pubertacka, ktera musi na slovo poslouchat rodiče a ne dospělá ženská :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1217
18.5.20 21:35

Jezdit, jezdit a jezdit. Nejlépe si opravdu zaplatit ty kondiční jízdy a pak zkoušet jezdit sama a ne s tátou za zadkem, který tě akorát rozptyluje a nervuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
18.5.20 21:36

@M-A Přesně. Nějaké kondiční jízdy nebo jízdy s někým, kdo poradí a nestresuje. Na druhou stranu si moc neumím představit, že bych jako nejistá začátečnice vozila nějakého radílka, co má furt připomínky moc rychle - moc pomalu. Navíc rodiče, který asi nebude výzvu k mlčení moc akceptovat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10862
18.5.20 21:40

@Kriss Tina Proč dávat pár tisíc plus provozní náklady za něco, co nepotřebuju, nevyužiju? Jasně, že je lepší umět jezdit než neumět, ale je na zakladatelce, jestli chce kupovat vlastní auto nebo ne. Krom toho o tom otázka nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5856
18.5.20 21:40
  • zaplať si pár kondičních jízd
  • zkus si nastavit v hlavě, že žádný s prominutím blbec ti to neznechutí
  • stanov podmínku, že rodiče budeš vozit, ale nebudou ti do toho takto blbě kecat (ale chce to vydržet a opravdu při prvních řečech zastavit s tím, že nejedeš dál, dokud bude pokračovat)
  • jestli chceš opravdu jezdit a být nezávislá na ostatních, pořiď si vlastní auto (nějaký starší držák bez elektroniky ještě udělá vělkou službu a bude to stát málo)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9736
18.5.20 21:43
@Kriss Tina píše:
@Knihomyš tak da se koupit i nějaká ojetina za par tisic, to je na rozjezdeni ideal, clovek se pak neboji to nekde orvat :D nicméně me přijde divny celý ten příspěvek. Jak kdyby ho psala pubertacka, ktera musi na slovo poslouchat rodiče a ne dospělá ženská :nevim:

Nikdy jsem moc nepochopila, proč je nejlepší na rozježdění pojízdná rakev za pár tisíc.
Jinak k zakladatelce: zaplatit si pár kondičních jízd a pak jezdit a jezdit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
18.5.20 21:45

@Kriss Tina Podle mě běžná praxe, pokud jdeš na výšku do velkého města a děláš si řidičák hned v 18. Na co a za co by si 18letá žába kupovala auto, když ho stejně dalších x let nevyužije, a ne každý dostane za maturitu novou audinu. 8o
Anonymní, asi bych si koupila nějaké malé starší autíčko, ať se nestresuješ s dlouhým půjčeným od rodičů, zaplatila pár kondičních jízd nebo sehnala nějakého trpělivého kamaráda a rozjezdila se, musí to jít. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5856
18.5.20 22:02
@ivašot. píše:
Nikdy jsem moc nepochopila, proč je nejlepší na rozježdění pojízdná rakev za pár tisíc.
Jinak k zakladatelce: zaplatit si pár kondičních jízd a pak jezdit a jezdit.
Úplně namátkou https://www.sauto.cz/…via/18697827?…
Teď vůbec nezkoumám detaily toho auta, ale nevím, proč by to měla být pojízdná rakev.
Akorát má o tunu elektroniky míň.
Ne každý si může pořídit nové nadupané auto.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
18.5.20 22:07

Já sice problém s půjčováním auta neměla, ale taky mi hlavně taťka do řízení kecal. Potom jsme dostali s přítelem staré auto po mém dědovi na dojetí.. a já sama osobně si auto kupovala až jsem jej potřebovala denně na ježdění do prace. Jinak bych jej možná taky ani neměla a. pujcovala si od přítele. Hlavně se nebát jezdit..m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11829
18.5.20 22:21

Prostě jezdit. Zaplať si jízdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
431
18.5.20 23:25

Na Tvém místě bych si zaplatila pár hodin kondiček a hlavně si pořídila svoje auto. Vlastní auto je prostě vlastní auto. Řídit se nenaučíš jinak než tím, že budeš řídit a zase řídit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama