OČR a jít do práce

Anonymní
2.12.19 16:12

Očr a jít do práce

Ahoj holky, nemám žádné zkušenosti s očr, ode dneška mám na dceru očr, v pátek máme jít na kontrolu, ve čtvrtek bych chtěla jít už do práce, jak to mám udeláš s očr, stačí to až pátek to říct doktorce nebo už ve středu musím jít očr ukončit? V pátek ale na kontrolu s dcerou půjde manžel ne já, může to očr řešit za mě on?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

54510
2.12.19 16:16

Na očr do práce můžeš…zezadu se pak napíše den, kdy si pracovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8450
2.12.19 16:36

Mně běžně doktor pár dnů zpětně ukončí (když řeknu v pátek, že mi to stačí do středy, tak tam antidatuje datum ukončení, většinou se mě rovnou sestřička ptá, do kdy to potřebuju). Kdyby ne, tak se jen napíše, které dny z OČR jsi byla v práci (tzn. sociálka ti to fakticky taky vyplatí jen do středy, ale formulář bude až do pátku a je s tím víc vypisování).
A protože OČR se vyplácí i za víkendy, tak tedy pokud by dcera nebyla v pátek úplně zdravá, tak finančně se ti vyplatí OČR ukončit třeba až v pondělí (do školky/školy by ovšem šla až v úterý) a ty dny v práci si tam vyloučit - získáš dávku za so+ne. To neříkám proto, abys s tím chtěla podvádět, ale často děti v pátek ještě zdravé nejsou, v neděli večer je to na váhání (poslat už do školy nebo ne) a to pondělí to pak rozsekne (takže kdyby doktor manželovi v pátek řekl, že pokud může, ať nechá ještě ty 3 dny doma, a máte zajištěné na pondělí hlídání, tak je zbytečné OČR ukončovat předčasně a je lepší si vypsat dny v práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 20:11

@zrcadlo moc děkuji :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie