Nabídka práce. Prosím okmoc

Anonymní
2.12.19 11:15

Nabídka práce. Prosím okmoc

Ahoj holky, připadám si jak idiot. Mohla byste mi prosím poradit, vysvětlit a zároveň pomoct jak jednat s firmou dál?

Jde o toto:

Dostala jsem nabídku na DPP práce nakor recepční. Jednalo by se o záskok za nemoci (dotyčná má zápal plic), plat 110kc na hodinu hrubého. Recepční dělají po-pá 8 hodin denně.
Pojištění bych si musela hradit sama.

Popravdě to se mi nevyplatí, což jsme se s firmou shodli.

Ale nabídli mi zkrácený úvazek, místo recepční + další místo, 120-130 Kč hrubého, s tím, že bych musela i někdy na 12cku (do 22hod) o víkend. Týdne by to bylo 25 hodin, měsíčně prý maximálně 110hodin. +/-.

V obou případech by se jednalo o záskok za nemoci/dovolenou

Jsem z toho jelen. Proč tedy nejde zkrácený úvazek, klasická smlouva i v tom prvním případě? Bez toho dalsiho: další pozice, práce o víkend.

Nějak tomu nerozumím. Mám email na šéfa z té firmy. Chci mu napsat, abysme si to nějak vyjasnili.

Jsem z toho jelen.

Děkuji za případné rady… Jak dál jednat a co mu hlavně napsat???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31066
2.12.19 12:14

Urcite by to slo i v tom prvnim pripade. Treba smlouvou na dobu urcitou pokud jde jen o zaskok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:19

@veria Děkuji. Napadá tě, jak jim napsat email? Přijde mi, že šéf je trošku zabrzdeny. I se to říká.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:20

@veria a doba určitá asi nepůjde. Nikdo neví jak ta paní bude ještě dlouho marodit

• Citovat
  • Nahlásit
31066
2.12.19 12:26

Tak muze na kratsi dobu a pak to lze dvakrat prodlouzit. Tak jestli neni problem v tom, protoze na dobu neurcitou ti dat nemuze, to by se te pak tezko zbavoval :lol: Jedine snad neurcitou a zkusebni doba 3 mesice, v te to muze kdykoliv ukoncit. Vypada to na dyl nez 3 mesice?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15372
2.12.19 12:27

Tak asi by se jim to nevyplatilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6941
2.12.19 12:28

Pracovní smlouva jde sjednat i jako zástup za nemoc a to by v tom prvním případě určitě šlo.

U té DPP, pokud máte 40hodin týdně. Tak pojištění určitě hradí zaměstnavatel, jelikož přelezete 10tis hrubého. Problém bude v tom, že můžete odpracovat pouze 300hodin, což máte necelé 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:39

@Cenarius Bylo mi opravdu řečeno, že pojištění si hradům sama. Tehdá mi nabídli 110kc náhodou hrubého.

Na jak dlouho paní bude nemocná, to nikdo neví.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:40

@veria Nikdo neví na jak dlouho. Je to otázka s velkým otazníkem

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:41

Pracovní doba je 6-14 a druhý 10-18, po až pá. Fakt nechápu, jak mohl říct, že pojištění si u DPP platím sama. A proč mi nabídli zkrácený 12-130 hrubého Kč… A další místo k tomu.

• Citovat
  • Nahlásit
31066
2.12.19 12:49
@Anonymní píše:

V tom pripade fakt nevim, DPP je zas omezena na tech 300 hodin tak tezko rict jak si to predstavuji. Musis se jich zeptat. Maji v tom ocividne zmatek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:53

@veria Tak že když bXh mu napsala, že navrhuji klasický poměr na dobu neurčitou se 3 měsíční zkušební dobou, tak neudělám že sebe blbce?

Přeci jen chybí recepční a na ty směny musím pokrýt, ty kde ona není.

• Citovat
  • Nahlásit
6941
2.12.19 12:57
@Anonymní píše:

Ale to je právě úplně jedno, při tom zástupu za nemoc končíte, jak ona se vrátí do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31066
2.12.19 12:57

Ne, neudelas. Urcite je to mozne. Pokud se pani behem tech 3 mesicu uzdravi muze te v podstate ze dne na den “vyhodit”.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.19 12:59

@veria s tím počítám

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie