Očr při uzavření škol

Anonymní
25.3.20 17:50

Očr při uzavření škol

Měla bych dotaz ohledně očr. Doposud jsme to nějak pytlikovali, střídali směny apod. Ale došlo k situaci, kdy momentálně pro manžela ve firmě nemají dostatek práce, proto se rozhodl vzít si očr na syna. Jsou propláceny i víkendy? A je možné, pokud by opět byla práce, nějaké dny jít do zaměstnání? Jak to v takovém případě řešit? Očr nechat běžet a jít do práce? A pak zase být doma, pokud v zaměstnání nebude práce? :roll: Kdoví kdy otevřou školu… Tak prostě nechat běžet očr po celou dobu a jak to půjde, jít pracovat? Nebo jak to funguje?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

57417
25.3.20 19:57
@Anonymní píše:
Měla bych dotaz ohledně očr. Doposud jsme to nějak pytlikovali, střídali směny apod. Ale došlo k situaci, kdy momentálně pro manžela ve firmě nemají dostatek práce, proto se rozhodl vzít si očr na syna. Jsou propláceny i víkendy? A je možné, pokud by opět byla práce, nějaké dny jít do zaměstnání? Jak to v takovém případě řešit? Očr nechat běžet a jít do práce? A pak zase být doma, pokud v zaměstnání nebude práce? :roll: Kdoví kdy otevřou školu… Tak prostě nechat běžet očr po celou dobu a jak to půjde, jít pracovat? Nebo jak to funguje?

Jo, když máš hlídání, jdi do práce.. Nebo tedy chlap…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2954
25.3.20 20:05

Pri OCR muzes normalne pracovat. Jen ten den, kdy jsi v praci ti neplati socialka, ale zamestnavatel. Pri OCR se plati i vikend

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
25.3.20 22:46

To by mě taky zajímalo.. někde jsem cetla a mam pocit, že to bylo na strance MPSV, ze u tohohle OČR podpůrčí doba přerušit nejde, jak u klasického OČR, pouze se můžou rodiče vystřídat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
25.3.20 23:00

17:40 - OD KDY BĚŽÍ OŠETŘOVNÉ - Dle výkladu MPSV ze dne 11. 3. 2020 týkajícího se počátku běhu podpůrčí doby u ošetřovného v případě uzavření školy bude počátek běhu podpůrčí doby vázán na termín, který si rodič po uzavření školy individuálně určí. Běh podpůrčí doby pak již nelze přerušit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6054
26.3.20 06:38

Můžete pracovat, jak budete potřebovat. Více info:
https://www.mpsv.cz/…cz/osetrovne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 07:41

@Hanula1212 a nevíte prosím jestli je možné zažádat o ošetřovné jako Osvč - vedlejší činnost? Do zaměstnání docházím, jelikož na dopoledne mám hlídání, ale činnost jako osvč už bohužel vykonávat nelze.. protože bohužel už hlídání nemám :-( a ani to nelze vykonávat.. nikde jsem to bohužel nenašla… děkuji za odpověď..

• Nahlásit
  • Citovat
6054
26.3.20 07:46

OSVČ budou vyplácet živnostenské úřady. Ještě k tomu není nic bližšího. Ani nezveřejnili nikde podmínky. Pokud něco zveřejní, tak to sem dám. Ale podle info z ŽÚ co bylo na fórech na facebooku, tak to bude až příští týden. Případně se můžete podívat na www.mpo.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 07:58

@Hanula1212 děkuji za info, počkám :-)

• Nahlásit
  • Citovat
9209
26.3.20 09:51

Holky, mám dotaz, máme dvě děti- 1. a 2. třída, může jeden rodič mít OČR na jedno dítě a druhý rodič na druhé dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9056
26.3.20 09:53
@kotaska91 píše:
Holky, mám dotaz, máme dvě děti- 1. a 2. třída, může jeden rodič mít OČR na jedno dítě a druhý rodič na druhé dítě?

Ne, nemůže!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9209
26.3.20 09:57

@zrcadlo díky, myslela jsem si to, jen účetní nevěděla no :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
26.3.20 13:47

@Hanula1212 na tech stránkách se nikde nepíše o tom, jestli můžu přerušit a jít do práce.. pouze o tom, když se vystřídáme s otcem, tzn. jeden do práce a druhý na očr a naopak. dneska mi bylo řečeno účetní v práci, že přerušit to nejde pokud se nevystridame.. tak ja už fakt nevím, kde je pravda..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7822
26.3.20 13:51

@petanah Ohledně toho, jestli můžeš/nemůžeš do práce je to stejné jako u klasického ošetřovného, tzn. můžeš. Ten nový zákon nijak tuhle oblast nemění. Ale v reálu to znamená, že ty to nepřerušuješ, podpůrčí doba běží celou dobu, jen v rámci ní některé dny jdeš do práce, ty vyznačíš a nedostaneš za ně vyplacenou dávku. Proto se dočteš na netu, že podpůrčí dobu nejde přerušit. Ten Výkaz péče, který se bude měsíčně zasílat vyloženě počítá s tím, že se tam vyznačí, které dny zaměstnanec odpracoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6054
26.3.20 14:08

To, že se střídáte není podle mého přerušení. OČR pořád běží, jen chodíš do práce ty nebo manžel. Přerušení by bylo, kdybys OČR ukončila a pak si to rozmyslela a šla si žádat znovu. To ale není tento případ, ty nic ukončovat nebudeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama