OČR v době svého volna

3291
20.4.20 11:28

OČR v době svého volna

Dobrý den,

po více jak měsíci musím využít OČR z důvodu uzavření školky. Dočetla jsem se, že rodiče se v péči o dítě mohou střídat. Což bude tak i u nás. Do zaměstnání budu docházet ve dnech, kdy manžel má v práci své volno. Pracuje krátý/dlouhý týden. Tento týden půjdu např. do zaměstnání pondělí až středa (manžel má volno) a ve čtvrtek a v pátek budu doma s dcerou já a manžel zas půjde do práce. Takto to budem pytlíkovat, dokud bude školka zavřená.
A teď má otázka. Má manžel nárok na pobírání dávky OČR pokud se o dceru bude starat v dny svého volna?

Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2230
20.4.20 11:33

@elinka90 takto nelze očr přehazovat. Myslím, že se můžete vyměnit jen 1×. Ty jsi na očr a když máš hlídání, tak jdeš do práce a budeš v ty dny pobírat jen plat.
Nemůžete si očr přehazovat každé 2-3 dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4303
20.4.20 11:37

@elinka90 nemůže, protože on v té době nemá v práci naplánované směny. Střídat se teď můžete jakkoliv. Ale ocr náleží jen za dny, kdy máš být v práci, ale jsi doma. A to není případ tvého muže. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4303
20.4.20 11:38

@jary1 teď může. Na konci měsíce se vyplňuje spesl formulář, kde se vypisuji dny kdy hlídal dotyčný a kdy druhá osoba, která taky čerpá ocr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50067
20.4.20 11:42

@jary1 @elinka90
muzete se stridat neomezene, jednou to plati pro bezznou ocr
Dva pečující se mohou při péči o dítě střídat (bez omezení, střídání není možné v jednom kalendářním dnu). Podmínky nároku na ošetřovné se u každého ošetřujícího posuzují ke dni prvního dne jeho péče.

https://www.kurzy.cz/…s/osetrovne/

ocr se proplaci i za dny „volna“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230
20.4.20 11:42

@Mochomurka83 aj, tak tu změnu jsem nezaznamenala. Každopádně od zakladatelky mi to přijde vyčůrané, že by to chtěla takhle čerpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
20.4.20 11:46

@jary1 mne zas prijde vycurane, ze nekdo cerpa po celou dobu nebo na 12 lete dite. Ci na dite, kdxz je matka na rodicaku ;) od 2 let dcery chodim do prace, na davky nemame zadny narok a nikdy jsme nepobirali ani podporu, tak pokud by to bylo mozne, proc to nevyuzit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
20.4.20 11:49

On má volno, za co bys jako chtěla peníze? Proplati to, když by byl v práci, ne že se bude válet doma a ještě dostane prachy 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3895

Můžu se tu s dovolením přidat s dotazem? Také si budeme brát OČR teprve teď a chceme se s manželem střídat. My máme oba prac. dobu po - pá. Jak je to teď s proplácením víkendů? Ty mít tedy nebudeme proplacené ani jeden z nás?
Kdybych si např. vzala OČR teď od čtvrtka a příští úterý a středu byl s dětmi doma manžel. Tak já budu mít proplaceno čt - po anebo prostě jen čt, pá, po bez víkendu a manžel pak út, st…atd.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2230

@elinka90 ano těch vyčůraných je víc a ty se k nim hodláš přidat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3932
20.4.20 11:53
@elinka90 píše:
Dobrý den,

po více jak měsíci musím využít OČR z důvodu uzavření školky. Dočetla jsem se, že rodiče se v péči o dítě mohou střídat. Což bude tak i u nás. Do zaměstnání budu docházet ve dnech, kdy manžel má v práci své volno. Pracuje krátý/dlouhý týden. Tento týden půjdu např. do zaměstnání pondělí až středa (manžel má volno) a ve čtvrtek a v pátek budu doma s dcerou já a manžel zas půjde do práce. Takto to budem pytlíkovat, dokud bude školka zavřená.
A teď má otázka. Má manžel nárok na pobírání dávky OČR pokud se o dceru bude starat v dny svého volna?

Děkuji za odpověď

Na tom výkazů je kolonka pro zaměstnavatele, zda zaměstnanec odpracoval všechny naplánované směny, v případě tvého manžela ano, takže nemá nárok na proplacení osetrovneho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
20.4.20 11:54

@Popokatepetla Podle mě bez víkendu, musí se tam vyplnit kdy jsi byla v práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3932
20.4.20 11:57
@Popokatepetla píše:
Můžu se tu s dovolením přidat s dotazem? Také si budeme brát OČR teprve teď a chceme se s manželem střídat. My máme oba prac. dobu po - pá. Jak je to teď s proplácením víkendů? Ty mít tedy nebudeme proplacené ani jeden z nás?
Kdybych si např. vzala OČR teď od čtvrtka a příští úterý a středu byl s dětmi doma manžel. Tak já budu mít proplaceno čt - po anebo prostě jen čt, pá, po bez víkendu a manžel pak út, st…atd.?

Nejlépe at si je tam napíše ten, který měl vyšší příjmy, musí k tomu ale ošetřovat i dny, kdy měl být v práci, pouze na víkendy by to neslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
20.4.20 11:58

@Elishka1 Děkuji za objektivní odpověď :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3291
20.4.20 11:59

@mackA159 Drahoušku on ani já se válet nebudem. Manžel bude řádně navštěvovat zaměstnání a já víc jak polovinu měsíce budu také chodit do zaměstnání. Válí se ty, kteří budou doma klidně 3 měsíce bez toho aniž by měli jakoukoliv snahu do zaměstnání dojít, jelikož doma je to pohodlnější :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat