Od března 2021 do práce - mám obavy, jestli to děti zvládnou

Anonymní
8.2.21 18:14

Od brezna 2021 do prace

Dobry den devcata. Po 4.letech RD nastupuji v breznu do zamestnani, zdravotnictvi na ranni smenu. Mam 4,10 deti. Mala chodi do skolky a starsi na distancni vyuce. Jsem sama s detmi. Nemocnice nabizi hlidani, takze starsi bude tam a normalne pojede vyuku online. Mladsi ve skolce, ted chodi domu po obede a ted uz to chci prodluzovat, at to neni pro ni sok. Prac.doba od 7-15. Rodina me neustale rika, jak jsem tu praci uspechala, ze to starsi nebude zvladat sam na distancce, ukoly si sam neudela atd. Mam z toho ted vitr, jak to budu zvladat, kdyz to nebude fungovat se starsim. Prosim je tu nekdo, kdo totocnebo podobne resil a bylo to ok. Ono po dlouhe dobe do prace bude fakt nezvyk.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10981
8.2.21 18:24

A jaká je alternativa? Že Tě rodina bude živit? Nebo budeš na dávkách?

A myslíš, že je pro dítě lepší mu předvést, že žiješ z peněz od eráru, než ho nechat, aby se naučilo samostatnosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
8.2.21 18:33

Za mě být doma do čtyř let větu dítěte byl už dost velký luxus takže asi tak. A desetileté dítě snad zvládne distanční výuku, zvládal to i můj druhák, samozřejmě ne tak dlouho, ale určitě je šikovný a dá to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13889
8.2.21 19:29

Nepřipadá mi to nijak hrozné, určitě to všichni zvládnete :kytka:
Nemám úplně stejnou zkušenost, ale popíšu, jak to bylo u nás, nastupovala jsem v necelých 3 let nejmladšího dítka do práce na plný úvazek (chodím 6:30 - 15), dalším dětem bylo 5,7 a 9 let. Mám teda muže, ale zase dvojnásobný počet dětí a zvládli to všichni. U nejmladší byl trochu stres kvůli školce, protože nastoupila v těch ani ne 3 letech dost narychlo a skoro hned od začátku musela být po spinkání, tam to trochu drhlo, ale pak byly brzo prázdniny a po prázdninách vplula do školky bez problémů a je tam ráda (uf, uf, uf).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 20:06

Zvladnout to musime. Snad si najdeme takovy ten rad, nez si to vse sedne. Je pravdou, aspon se starsi nauci samostatnosti, i kdyz ted je takovy pohodar, ze mama mu rekne, do uceni ho musim dokopavat, no bida

• Citovat
  • Nahlásit
5852
8.2.21 21:07

Desetiletého bych asi už ani netahala nikam na hlídání do práce, ale nechala normálně na distanční výuce doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 21:32
@vulpes píše:
Desetiletého bych asi už ani netahala nikam na hlídání do práce, ale nechala normálně na distanční výuce doma…

Oni maji jenom 2.hod denne vyuku a dvakrat v tydnu 3.hod, coz by znamenalo od 10-15hod by byl sam. Samozrejme maji jeste ukoly. Nedokazu si ho samotnyho predstavit doma. Mamka muze obcas zaskocit, pokud bude mit volno a tata, to at je radsi sam. Tata to je katastrofa

• Citovat
  • Nahlásit
10981
9.2.21 14:39

Proč by kluk nemohl být pár hodin denně sám?! Nachystáš mu jídlo na ohřátí do mikrovlnky (nebo si dá studené a teplou budete mít večeři), mezitím si dá úkoly a eventuálně mu nalož třeba nějaké procvičování, a zbytek času si dá televizi, knížku nebo počítačovou hru…

Dlouhodobě to pro to dítě v tomto věku samozřejmě je náročný, ale pokud občas zajde babička a podívá se s ním pořádněji na učení, tak myslím, že se to v pohodě dá.

Nedělej z něj miminko…

A pořád jsi neodpověděla na to, z čeho byste žili. Kdybys do práce nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
12.2.21 18:05

Nektere deti muzou byt v 10ti letech samy ale nektere ne, kamaradka musi byt doma s 12ti letym jinak by proste u vyuky nesedel neni to tak jednoduche a to je vychovany, jen hyperaktivni

Kazdopadne zakladatelka ma idealni podminky, 4 roky materska je luxus co si malokdo muze kvuli financim doprat, pracovni doba suprova a moznost vyuky take. Nemas se ceho bat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat