Od kdy dva chody k obědu?

1077
24.7.06 15:56

Od kdy dva chody k obědu?

Ahojky,

mám 16 měsíční dceru a na oběd jí buď polévku nebo hlavní jídlo. Více nechce. Od kdy by měla jíst polévku i hlavní jídlo?

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

563
24.7.06 16:14

Ahojky,

pokud víc nechce, tak nejsou dva chody zbytečné? Andrýsek je bohužel špatný jedlík a jsem ráda, že do něj sem tam nacpu alespoň pár soust jednoho chodu, o druhém si můžu nechat zdát. Nehledě na to, že vařit dvě jídla, aby pak nesnědl nic se mi taky nechce. Takže u nás se to neřeší a vařím jen jeden a ještě asi dlouho budu.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
24.7.06 17:54

mne to projde uplne zbytecny, polevka a jidlo. Varim bud to nebo druhé. 2 chody nejíme doma nikdo, pokud bych chtela mocí mermo dávat 2, dám od každého polovic než normálně, ale fakt v tom nevidim vůbec žádnej smysl :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
24.7.06 17:56

Ahojky, já mám dceru 2 roky a jí jenom jedno jídlo. 2 chody bych do ní nenacpala, to vím.Takže taky to nijak neřeším, my s manželem taky máme jen většinou druhé jídlo, 2 chody vařím málokdy :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1076
24.7.06 18:04

Ahojky,

taky si myslím že 2 chody mít nemusí. Já teda polévky i druhý vařím přes zimu (polévku před spaním, druhé po spaní :wink: ), přes léto máme jenom hlavní jídlo.

Ale v zimě je ta polévka fajn. Nemusím ale řešit jestli se to sní, vařím už pro všechny stejně a navíc (kromě staršího syna) jsme všichni „pažraví“ :lol: :lol: .

Katka a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
24.7.06 20:01

Naše kočička jí taky málo, bud polívku, nebo druhé, jí jak ženatý vrabec :roll: , takže u nás nehrozí 2 chody ani náhodou. V jeslích jí oboje, ale má přidělenou speciální krmící tetu, jiné děti jí samy, naši malou krmí, páč ona sama umí, i vidličkou krásně napichuje, třeba olivy, ale jak jí to neleze, prostě nejí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
24.7.06 20:11

Ahojky,

já jenom chtěla vědět, jestli je nutné dávat oba druhy jídla. Doteď jsme vystačila jen s jedním. Teď přes léto dávám více polívky. Holky, moc děkuji

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
24.7.06 20:49

Ivulko, tímto tématem jsi mi padla do noty, zrovna dnes jsem přemýšlela, že ho taky založím. :)
Navedla mě k tomu sestřenice, která mi říkala, že časem taky budu muset začít dělat malému zasmažené polívky. Mě se do toho vůbec nechce. Jednak ani sami doma polévky skoro nejíme-většinou děláme „hlavní“ jídlo, a když vařím polévku, tak nějakou hustou, abych už další jídlo nemusela dělat. Naši doma pořád vyžadovali jak polévku, tak druhé, takže se kolikrát polívka dělala jen proto, aby byla…podle mě je to zbytečné.
Navíc mi to u dětí přijde i dost nešikovné-vždyť je to vlastně samá voda, teče to, neumím si představit, jak bych Vítka nakrmila, aniž bychom oba byli jak prase… :roll: Takže dělám denně vlastně takové „hlavní“ jídlo-dušenou zeleninu různých druhů a střídám přílohy a maso.
Jsem ráda, že ostatní taky neděláte, já s polívkami začnu asi až mnohem později, až třeba bude chodit do školky a nějaké si oblíbí.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
89
24.7.06 21:15

Ahojky,
my jsme začli dávat 2 chody až když bylo Jířovi něco přes 2 roky,ale je fakt že on je poměrně slušný jedlík. I když na to nevypadá- váží 12 kg. Teď v těch teplech ale moc jíst nechce,tak to řešíme tak, že k obědu má jen druhý a polívku má většinou k večeři. Má rád snad všechny druhy polívek,takže je to v pohodě.
Pokud dítko moc nejí,tak bych to nehrotila a dávala jen jedno jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
24.7.06 21:21

Já teda ani vp lánu vyloženě nemam dávat dva chody. Většinou i nám dospělým vařím jeden chod.
V létě polévka dle mého stačí bohatě, většinou mi malá ani nejí. Nebo si dá flákotu masa bez přílohy.
Podle situace - ve vedrech se s druhým ani nepářu. V zimě zasp ojedou omáčky apod…

Považuji to za přežitek - jiná je, pokud je dítě jedlík, ale že bych s etím vyloženě zabývala, to ani ne:)

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
24.7.06 21:54

Ahoj.

Připojím se do velké skupiny jedlíků jednoho jídla. Myslím, že je to trend naší genarace. Manžel byl z domu i od babičky zvyklý na dva chody, já na jeden, dva občas a když, tak s časovým odstupem. Takže se hold musel přizpůsobit. Když je polévka, tak hustější a druhé chybí. Radim jí teď v létě polévky hodně často. Nezahušťuju je. To raději dám více zeleniny, nebo domácích nudliček :D. Sní ovšem klidně i 3 naběračky 8O . Ke krmení používám speciální lžičku na polévky - vypadá spíš jako bagr. :D

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
24.7.06 21:59

oběd

:) Ahojky, našemu cvrčkovi je skoro 21m a jí třeba polévku k obědu před spaním a pak když se vyspí dám mu druhé jídlo. Někdy je to naopak. Také většinou nevařím najednou 2 chody, protože to ani manžílek nevyžaduje. Někdy dám malému i k večeři, co bylo k obědu, abych to vystřídala s kaší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
24.7.06 22:17

řekla bych, že dítě mladší tří let stejně asi nevydrží u stolu … sní polívku…neseš druhé a ono si už hraje :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama