Od kdy jídlo z kapsičky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MollyGrim
Nováček 1 příspěvek 25.02.19 23:45
Od kdy jídlo z kapsičky?

Zdravím, tento týden teprve začínáme s příkrmy (5 měsíců), chci si koupit plnitelné kapsičky a hodlám v nich domácí jídlo ukládat dopředu (v ledničce den předem, či v mrazáku). Chci se zeptat od kdy je můžu používat i přímo pro krmení? :think: Jsme často mimo domov a jídlo venku asi nebude nic jednoduchého…

Reakce:
Reflex
Závislačka 3550 příspěvků 25.02.19 23:48

Nevím, kdy to zvládne… ale tyhle brčka můžou zkazit techniku kojení, pokud ještě kojíš. Tak na to bacha.

Russet
Neúnavná pisatelka 15027 příspěvků 25.02.19 23:50
@MollyGrim píše:
Zdravím, tento týden teprve začínáme s příkrmy (5 měsíců), chci si koupit plnitelné kapsičky a hodlám v nich domácí jídlo ukládat dopředu (v ledničce den předem, či v mrazáku). Chci se zeptat od kdy je můžu používat i přímo pro krmení? :think: Jsme často mimo domov a jídlo venku asi nebude nic jednoduchého…

Syn to pochopil až někdy po roce. Raději bych krmila lžičkou.

Ennny
Závislačka 3317 příspěvků 25.02.19 23:59

Můj malej má 2,5 a nesnáší to odjakživa :lol: nesni tak ani přesnídávku … prostě budeš muset zkusit ,ale ze začátku si myslím že je stejně nejlepší lžička :think:

Heivka
Závislačka 3875 příspěvků 26.02.19 01:22

@MollyGrim K některým kapsičkám jdou dokoupit lžičky, které se připevní přímo na konec té kapsičky, takže jídlo se vymáčkne na lžičku a ta putuje do pusy. Jinak syn kapsičku pochopil asi kolem 8 měsíců a kolem druhého roku se už nedaly používat jiné než jednorázové protože ten konec vždycky rozkousal na placku, teď jsou mu 3,5 a kapsičku vezme na milost jen v nejnutnějším případě kdy má opravdu hlad. Jinak uzavíratelné kapsičky byly skvělé řešení pro ten věk kdy se nenajedl s námi v restauraci ale pozor když se kapsička náplní příliš tak může povolit uzávěr u dna a všechno letí druhou stranou (nato byla expert moje sestra, mě se to za celou dobu nestalo, značku jsme měly stejnou kupované v jedné objednávce takže kapsičkou to nebylo).

lucynka25
Echt Kelišová 9217 příspěvků 1 inzerát 26.02.19 05:21

@MollyGrim U nás taky až někdy po roce, do té doby na sobě hned všechno vymačkané :mrgreen: Nejlepší máš krmení lžičkou ;)
A zamrazovat můžeš v kostičkách na led, pak smíchat různé druhy a je to, a nebo já zamražovala jen maso, zeleninu jsem měla k tomu hned uvařenou.

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1996 příspěvků 26.02.19 06:48

Není jedno, jestli dáš tu presnidavku do krabičky a vezmeš s sebou lžičku? Jsem už i viděla maminky, jak z kapsičky vymackavaji jídlo na lžičku. Navíc teda pokud jsou ty kapsičky hliníkové, tak při styku s kyselym pH uvolňují hliník do jídla. Můj syn má pět, kapsičku jsme asi 2× od někoho dostali a nikdy to z ní nejedl.

eli26
Povídálka 38 příspěvků 26.02.19 07:35

Můj syn jedl z kapsiček od 7 měsíců. Na techniku kojení to nemělo žádný vliv. Lžičkou odmítal jíst.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1502 příspěvků 26.02.19 08:37

Proč si nekoupis takové ty plnitelne kalisky od Aventu na prikrmy? Asi milionkrát lepší, já do toho prikrmy plnim, i v tom mrazim. Kapsicky dávám s ovocem, syn ma 8M a nechápe ze to má cucat, takže otvírá pusu a já mu obsah do pusy mackam… celkem to jde… na jeden výlet jsem vzala kupovanou kapsicku s obědem a otviral pusu stejne, ale snědl sotva pulku… za mě taky určitě lžička a určitě ty kalisky

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 26.02.19 08:43

Kapsičky až někdy po roce a půl. V půl roce dítě bojuje i se lžičkou kolikrát, nevidím důvod pro kapsičky. Trávili jsme taky hodně času mimo, kupované druhý syn nikdy nechtěl, takže jsem měla krabičku namixovaného ovoce a druhé jídlo zeleninu (s masem, vajíčkem) jsem ráno uvařila, dala to termosky, která udrží jídlo i 18 hodin a šlo se.

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 26.02.19 09:41

Dcera kapsičky zvládla vysát už tak v 6 měsících. A kojená byla do 2,5 let, takže v pohodě :nevim:

Váš příspěvek
Reklama